افزایش امنیت محیط با هایک ویژن

پس وقتی دوربینی با این لنزها را در مقابل چشمتان قرار میدهید، قادر به زوم کردن روی صحنه مقابل نیستید. در این حالت از عکاسی، بیننده در حین مشاهده عکس حس میکند که درست درون صحنه قرار گرفته است. نور از درون این عدسی ها عبور می کند تا به کیت لنز برخورد کند پس درون لنز تعداد عدسی ها و نحوه قرار گیری و فاصله آنها بسیار اهمیت دارد. در این مثال، سرویس گوگل مپ میتواند مثل یک مکمل عمل کند. چه از یک دوربین DSLR استفاده کنید و یا با دوربین تلفن همراه به عکاسی بپردازید، در هر صورت با یادگیری این اصول در مورد روش عملکرد هر نوع دوربینی، میتوانید مهارت عکاسی خود را بهبود ببخشید. Iris در انواع مختلفی وجود داشته و هر چهار نوع مدل متفاوت از یکدیگر عمل می کنند، بنابراین نیاز است تا متناسب با نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اگر به دنبال لنزی برای کاربردهای متفاوت و موقعیتهای مختلف با تصویری طبیعی هستید، لنز دوربین استاندارد، بهترین انتخاب ممکن است.

پس اگر به دنبال جزئیات ریز گلها، حشره، قطرات آب یا جزئیات هر سوژه دیگری هستید، میتوانید از لنز دوربین ماکرو استفاده کنید. لنزهای ماکرو برای عکاسی کلوز آپ مناسب هستند. این شرایط به معنای به کارگیری لنزهای ماکرو فقط برای عکاسی کلوز آپ نیست. این لنز در عین حال که بهترین کیفیت را به شما تحویل میدهد، لنزی پرسرعت با ماکسیسمم دیافراگم 1.2 میباشد که برای عکاسی در فضاهای کم نور بهترین عملکرد را دارد. وقتی صحبت از لنزهای واید به میان میآید، مشکلات خاصی در مورد انحراف رنگی وجود دارد. برای اینکه یک دوربین گوشی هوشمند بتواند یک عکس رنگی ثبت کند، نور باید قبل از رسیدن به سنسور دوربین از آرایه فیلتر نوری (CFA) عبور کند زیرا خود سنسور تنها میتواند شدت نور را تشخیص دهد نه رنگ آن را! پس از مدتی فعالیت در زمینه عکاسی، خیلی زود خواهید فهمید که کدام لنزها را دوست دارید بر روی دوربین خود نصب کنید. هیچوقت ایستاده لنز دوربین را تعویض نکنید، مگر اینکه به خودتان مطمئن هستید که به هیچ عنوان دوربین را نخواهید انداخت.

یکی از مشکلات رایجی که کاربران در هنگام تعویض لنز دوربین شان با آن مواجه می شوند، باز یا بسته نشدن لنز است. یکی دیگر از نقاط مثبت لنزهای 50 میلی متری، وزن مناسب آنها است. اندازه ، وزن و قیمت موارد مهمی هستند که می توانند روی تصمیم ما برای خرید لنز اثر بگذارند. اگر Iris دهانه بزرگ تری ایجاد کند، نور بیشتری می تواند عبور کند در صورتی که یک دهانه کوچکتر باعث می شود تا نور کمتری از لنز عبور کند. درس پنجم، عناصر ترکیببندی را با مثالهای بیشتری معرفی میکند. در این مقاله از مجله فرکو ویژن همراه ما باشید تا از جزییات انواع لنز دوربین های مداربسته اطلاعات بیشتری را کسب نمایید. این فاصله کانونی در دوربین فول فریم (Full Frame)، چشم اندازی در حد یک جفت چشم را در اختیارتان قرار میدهد. پانوراما (360 درجه): جهت مشاهده کل یک اتاق یا کل خیابان از آنها استفاده میشود. لنزهای وریفوکال امکان تغییر فاصله کانونی به صورت دستی، آن هم در یک بازه مشخصی را دارند.

بنابراین لازم است به هنگام خرید آن وسواس زیادی به خرج دهید تا بتواند برایتان کارایی زیادی داشته باشد و نیاز شما را در عکاسی در شرایط و موقعیت های تفاوت، مرتفع کند. با این حال، کمی ویرایش میتواند هر مشکلی را حل کند. آیا تا به حال شاهد تصاویری بودید که به خوبی سوژه را از پس زمینه تفکیک نموده اند؟ در نتیجه سوژه را به خوبی از پس زمینه اش تفکیک میکنند. لنز 200-70 تامرون و لنز 500 سیگما نمونههای خوبی در این مورد هستند. این لنز برای عکسهای گروهی و گرفتن تمام فضای پیش رویتان مناسب است. لنزهایی با فاصله کانونی بزرگتر و دقیق تری هم برای گرفتن پرترههای زیبا وجود دارند. ولی برای گرفتن عکسهای گروهی و فضای باز مناسب هستند. پس برای عکاسی در فضای باز و عکاسی از فاصله دور از سوژه مناسب هستند. در کنار لنز دوربین عکاسی چه تجهیزاتی ممکن است نیاز باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید