انواع لنز دوربین عکاسی و موبایل و کاربرد آنها- هنرآموزی

در محجموع 7 نوع دوربین یا بهتر بگوییم لنز مختلف در دنیای گوشیهای هوشمند وجود دارد که نمونه آنها را میتوانید در گوشیهای مختلف پیدا کنید. برای درک بهتر مبحث عمق میدان باید بگوییم که لنزهای مختلف با عمق میدانهای مختلف ، چشم اندازهای مختلفی را بر روی دوربین های با اندازه حسگرهای متفاوت فرهم می آورند . این لنز علاوه بر اینکه بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان میاره، لنز پر سرعتی با نهایت دیافراگم 1.2 هستش که برای عکاسی تو فضاهای کم نور شما رو به وجد میاره. در این نوع لنزها عملکرد اتوفوکوس به شدت متغیر است، در بدترین حالت کند و پر سر و صدا و در بهترین حالت کاملا سریع و بی صدا. قیمت و بهای این محصولات این کمپانی کاملا وابسته به کیفیت المنت ها به کار رفته در آنان را دارد و هر چه فناوری استفاده شده در انها بیشتر و پیشرفته تر باشد قیمت بیشتری خواهند داشت. این شرکت معتبر برای هنرمندان و عکاسان همه نوع لنزی را تولید کرده تکنولوژی مخصوص به خود را در آن ها به کار می گیرد.

توجه کنید که چه لنزی می تواند سبک عکاسیتان را ارتقا بخشد. در چنین لنزی محدودهی فاصله کانونی بین ۷ تا ۱۶ میلیمتر متغیر است. برای مثال لنزهایی با فاصله کانونی 24 میلیمتر میتوانند تصاویری با وسعت دید 120 درجه ثبت کنند. لنز استاندارد فاصله کانونی ثابتی دارد (۵۰، ۸۵ یا ۱۰۰ میلیمتر) و از لحاظ پرسپکتیو همانند دید چشم انسان است. توجه داشته باشید که هر چه فاصله کانونی کمتر باشد، فضای دید بیشتر دوربین مدار بسته می شود. یکی دیگر از ویژگی هایی که ممکن است برحسب موقعیت و کاربرد نیاز باشد، قابلیت لرزش گیر تصویر است. برای هرگونه سوال در رابطه با این مطلب یا هر مشکل دیگری در زمینه نرم افزارهای موبایل، با شماره پشتیبانی ۹۰۹۹۰۷۱۰۱۵ از خط تلفن ثابت تماس بگیرید. مورد دیگری که بسیار بر روی کیفیت لنز تأثیر دارد عددی است که بزرگترین اندازه دیافراگم را نمایش میدهد. تولیدکنندگان مختلف، سیستم تثبیت تصویر اپتیکی مبتنی بر لنز را، با رعایت اصول مربوط به نامگذاری لنزها، به صورتهای مختلفی نامگذاری می کنند. با توجه به شرایط ارزی کشور ما متاسفانه هر روز شاهد تغیرات بسیار و نوسانات شدیدی در قیمت ارز در کشور هستیم که تاثیر مستقیم بر تغییر قیمت های کالاهای خارجی دارد بنابراین قیمت این محصولات هم به طور روزانه دستخوش تغییر می شود.

با این لنزها میتوان گاهی با تحریف چشم انداز تصاویر 180 درجه، تصاویر دایرهای، محدب یا بیضی شکل ایجاد کرد. این لنزها یک نقطه ضعف دارند؛ هرچه زاویه دید گستردهتر باشد تصاویر ثبت شده در لبهها بیشتر تحریف شده بهنظر میرسند. میدان دید لنز دوربین مدار بسته که به اختصار FoV نامیده می شود و مخفف (Field of view) است، فضای تحت پوشش دوربین را نشان می دهد. از آنجایی که تغییر زاویه دید لنز در دوربین های مداربسته بسیار ضروری است، در اکثر مواقع، از لنزهای اتوماتیک در دوربین های مداربسته استفاده می شود. از قدرت فوکوس و لرزشگیر عالی کانن 200-70 هم که نگم براتون! دوربینهای جلویی گوشی نیز که وظیفه گرفتن عکسهای سلفی را دارند هم از این نوع لنز استفاده میکند. اما جدا از این مبحث، قیمت لنز ها بسته به چندین فاکتور مختلف دارد. این سیستم ها عموما حدود چهار تا پنج گام لرزش را خنثی می کنند. در ادامه دوران ارزشمند فعالیتش تقریبا هر آنچه در دنیای الکترونیک بود را تولید کرد اعم لنز دوربین، تلویزیون، بازی های ویدیویی، کنسول ها بازی و لپ تاپ و کامپیوتر و… دوران گوشیهایی با یک دوربین دیگر تمام شده است!

البته در حال حاضر نمیتوانید همه آنها را یکجا و روی یک موبایل ببینید اما ترکیب آنها با هم میتواند ماژول دوربین گوشیهای مختلف را شکل دهد. شاید لنز دوربین مدار بسته را بتوان مهم ترین جزء در دوربین به شمار آورد چرا که لنز همانند چشم انسان عمل کرده و در صورتی که وجود نداشته باشد امکان دیده شدن اجسام مختلف توسط دوربین وجود نخواهد داشت. برای همین است که گوشیهای امروزی از چند دوربین برای سناریوهای مختلف استفاده میکنند. یه لنز ضعیف می تونه شما رو از عکاسی خسته و پشیمون کنه! در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع لنز دوربین بپردازیم و به شما یاد بدهیم برای چه نوع عکاسی، از کدام لنز استفاده کنید تا بتوانید به عنوان یک عکاس حرفه ای، تصاویر زیبا و ماندگاری ایجاد کنید. در ابتدا و با توجه به اشتیاق مردم برای دریافت اخبار از دیگر نقاط جهان پس از جنگ سونی شروع به تعمیر رادیو هایی کرد که ارتش آنها را از کار انداخته بود. دوربینهایی با لنزهای عریض متداولترین نوع دوربینهای بکار رفته در گوشیهای هوشمند است و اکثر گوشیهای بازار حداقل یک دوربین با لنز عریض یا واید دارد. دوربینهایی که لنز تلهفوتو دارند میتوانند بزرگنمایی اپتیکال یا نوری 2 تا 3 برابری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید