انواع لنز دوربین عکاسی و موبایل و کاربرد آنها- هنرآموزی

استفاده از این اجزاء بر روی دوربین می تواند بدنه اضافه ای برای جلوگیری از ضربه خوردن به دوربین شما باشد، و جایگزین کردن این اجزاء به شدت راحت تر از تعویض کردن بدنه دوربین است. به عنوان مثال، مناظر معمولاً طوری عکس می گیرند که همه چیز در فوکوس باشد، بنابراین عکاسان با دیافراگم های کوچک (مثلاً f11 یا f16) عکس می گیرند. برای مثال، f/2.8 دو برابر f4 و 16 برابر f11 نور وارد دوربین میکند. یک لنز زوم در این محدوده دارای فاصله کانونی کافی در انتهای پایین برای گرفتن زاویه بازتر، عکس فول فریم و فاصله کانونی کافی در انتهای بالایی برای زوم کردن روی سوژه ها خواهد بود. لنز با حداکثر دیافراگم باز برای موقعیت های کم نور عالی است، بنابراین اگر به عکاسی در شب فکر می کنید، ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد. یکی از جذاب ترین نوع آداپتورها ، تبدیل لنز دوربین عکاسی Kipon با فیلترهای ND یکپارچه هستند که به شما این امکان را میدهد که نه تنها لنزها را با دوربین تطبیق دهید، بلکه با ادغام یک فیلتر ND متغیر در آداپتور، قابلیت کنترل نور باورنکردنی به شما میبخشد.

حتی برخی از این لنزها به گونهای طراحی شدهاند که گوشی به طور کامل درون آنها قرار میگیرد تا کنترل بهتری به روی عکاسی خود داشته باشید. در حقیقت به شما امکان میدهد در شرایط بسیار روشن عکاسی کنید و دیافراگم را در حالتی باز حفظ کنید. از همه مهمتر، اگر قصد دارید به صورتی حرفه ای تر به عکاسی با آداپتور ها بپردازید، اطمینان حاصل کنید که تبدیل لنز مورد نظر به شما امکان میدهد تا در کل محدوده فوکوس داخلی لنزها ، به ویژه فوکوس بی نهایت فوکوس کنید. مثلا هنگام عکاسی از یک ساختمان وقتی در پایین آن ایستاده باشید، تصویر بدست آمده دارای خطوط همگرا خواهد بود، ولی با استفاده از لنز تیلت شیفت می توان همگرایی خطوط ساختمان را برطرف کرده و آن را به صورت یک نمای تخت، نمایش داد و از آن عکس گرفت. این لنزها برای عکاسی از طبیعت عالی هستند و شما را قادر میسازند جزئیات زیادی را در یک تصویر ثبت کنید. اکثر دوربینهای دیجیتال مدرن عیوب لنزهای خود را اصلاح میکنند، اما نمی توانند برای لنزهای برند های دیگر که به صورت مکانیکی و از طریق تبدیل لنز دوربین عکاسی با آن سازگار شدهاند، کاری انجام دهند.

دوربینهای نیکون از کمترین قابلیت سازگاری را دارند. اکثر دوربینهای عکاسی محبوب از نظر سازگاری جایی بین سیستمهای Nikon و Canon قرار میگیرند و کاربران سونی ، Fujifilm ، Olympus ، Panasonic ، Pentax و Leica معمولا تبدیل لنزهای زیادی برای نصب لنزهای شخص ثالث پیدا میکنند. بزرگ برای عکاسی منظره . برای شناخت لنزهای دوربینهای موبایل، لنز واید یکی از اصلی ترینها است. بسیاری از افراد با استفاده از تبدیل لنز دوربین عکاسی ، لنز ها و دوربینهای دارای فرمتهای مختلف از جمله APS-C ، فول فریم، فرمت متوسط و حتی سیستمهای با فرمت بزرگ را با یکدیگر تطبیق میدهند. این سیستم، مناسب افرادی که عکاسی را به عنوان یک سرگرمی جدی یا بخشی ازحرفه خود دنبال میکنند. لنز ابزاری است که برای رساندن نور به یک نقطه کانونی ثابت استفاده می شود. با استفاده از آداپتورهای لنز، تصحیح اعوجاج اتوماتیک، تصحیح خودکار سایه رنگ برای لنزهای واید، تصحیح افت نور و تصحیح حاشیه رنگ جانبی را که توسط بسیاری از دوربینها با لنزهای مخصوص به صورت اتوماتیک خود انجام میشود از دست میدهید. بسیاری از عکاسان ورزشی از لنزهای تله فوتو برای ایجاد حس صمیمیت با سوژه های موجود در زمین (بازیکنان) در حالی که در کنار زمین ایستاده اند یا در سفید کننده ها استفاده می کنند.

اشاره کرد. در فروشگاه های اینترنتی میتوانید تبدیل لنز های ارزان قیمت پیدا کنید که بسیاری از آنها کاملا خوب عمل میکنند. در نتیجه، یک لنز با کیفیت بالا میتواند به شما کمک کند حتی با یک دوربین ارزان، عکسهای عالی بگیرید، در حالی که یک لنز با کیفیت پایین میتواند بهترین دوربین را متوسط و در نتیجه کیفیت تصویر را ضعیف کند. تعداد زیادی تولید کننده معتبر به تولید آداپتورهای مختلف میپردازند که از جمله آن ها می توان به Adaptimax ، Bower ، CameraQuest ، Fotodiox ، Novoflex ، Vello ، Voigtländer و … این لنزها را که به نام لنزهای تیلت-شیفت هم می شناسند در عکاسی معماری کاربرد زیادی داشته و به کمک ساختار خاص خود می توانند خطاهای پرسپکتیو در عکس را برطرف نمایند. برای اینکه با کاربرد لنز دوربین عکاسی بهتر آشنا شویم باید به نیاز خودمان از عکاسی آگاه باشیم. گوشیهای هوشمند در چند سال اخیر در زمینه دوربین پیشرفتهای چشمگیری به خود دیدهاند و حالا پرچمداران شرکتها به راحتی میتوانند در شرایط نوری مختلف عکسی باکیفیت برای شما به ثبت برسانند. لنزهای دوربین گوشی چند نوع هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید