انواع لنز دوربین عکاسی و موبایل و کاربرد آنها- هنرآموزی

علاوه بر مشخصات لنز دوربین که در بالا مورد بحث قرار گرفت، برخی از لنزها ویژگی ها و عملکردهای بیشتری را ارائه می دهند. این خطا در لنزهای زاویه باز نیز تشدید می شود به همین دلیل برخی از سازندگان، برای کاهش این نقص، قطعاتی را جهت مستقیم کردن تابش نور، به انتهای برخی از لنزهای دیجیتال اضافه کرده اند. معمولا لنزهای ساده، قابلیت تنظیم میزان نور عبوری را ندارند.با پیشرفت تکنولوژی، لنزهایی با قابلیت تنظیم دستی عدسی نیز وارد بازار شدند. تفاوت این دولنز تنظیمات فاصله کانونی آنهاست که در لنز وریفوکال این تنظیم بصورت دستی و در لنز های موتر دار، تنظیم لنز توسط ریموت از راه دور انجام می گردد. دوربین های شرکت هایک ویژن توانایی استفاده از لنزهایی که ذکر شد را بر اساس درخواست کاربر و محیطی که نیاز به تصویر برداری می باشد را داراست. شرکت پرشیا سیستم نماینده رسمی و خدمات پس از فروش محصولات نظارت تصویری کمپانی هایک ویژن آمادگی خودرا جهت مشاوره، فروش و عقد قرار دادهای تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش را اعلان می نماید. اگر نیاز به مشاهده تصویر یک فضای کوچک، مانند یک اتاق 15 تا 20 متری باشد، بهتر است از لنز 8/2 میلی متر یا چهار استفاده شود، زیرا نیاز به عمق دید زیادی وجود ندارد و زاویه دید بالا در حدود 100 درجه مهم است و اگر نیاز به تصویری در فاصله 60 متری دوربین مداربسته باشد، بهتر است از لنز 5-50 یا 6-60 میلی متر استفاده نمود.

هرچه نور بیشتر باشد، عدسی بسته تر می شود و هر چه نور محیط کمتر شود، عدسی بازتر می شود تا نور بیشتری بر روی تراشه تصویر برداری منتقل شود. توجه داشته باشید که هر چه فاصله کانونی کمتر باشد، فضای دید بیشتر دوربین مدار بسته می شود. در این گونه مواقع با توجه به نوع نیازی که دارید باید تصمیم بگیرید که آیا شما یک لنز بزرگنمایی می خواهید یا یک لنز پرایم. افراد می بایست، برای افزایش ایمنی ساختمان خود، بیشترین توجه را داشته باشند. • موتورهای Linear Stepper در لنزهای طراحی شده برای دوربینهای بدون آینه متداول شدهاند. با خاطری آسوده مشاوره، طراحی و خرید دوربین مدار بسته خودرا با ما بسپارید تا امنیت محل مورد نظر شما گارانتی گردد. نوع: اینکه لنز شما برای کدام نوع عکاسی مناسب است، تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. لنزهای مختلف دارای فاصله کانونی متفاوتی هستند که هر کدام برای عکاسی در شرایط خاصی مناسب هستند. استفاده از این اجزاء بر روی دوربین می تواند بدنه اضافه ای برای جلوگیری از ضربه خوردن به دوربین شما باشد، و جایگزین کردن این اجزاء به شدت راحت تر از تعویض کردن بدنه دوربین است. با بکار گیری از دو لنز چشم ماهی زاویه دید را به 360 درجه می توان ارتقا داد.

و زاویه دید و عمق دیدی را به دلخواه تنظیم کرد. لنز دوربینتان درست همان عمق میدانی را که از آن انتظار دارید به شمار ارائه می کند . یکی دیگر از عوامل مهمی که در هنگام خرید لنز باید در نظر گرفت این است که چقدر بزرگ و سنگین خواهد بود. از طرف دیگر ، لنزهایی با فاصله کانونی کوتاه زاویه دید بسیار گسترده تری می گیرند. قیمت لنزهای سری L به مراتب بالاتر از دیگر لنزهای کانن است. لذا توصیه می گردد که برای مشاوره و خرید دوربین مدار بسته از شرکت های معتبر استفاده شود. لنز کانن 200-70 برای عکاسی حیات وحش و ورزشی از پرکاربردترین لنزهاست. دوربین های مداربسته آنالوگ استاندارد به لنزهایی با حدود 30 LP/MM نیاز دارند در صورتی که دوربین های مداربسته شبکه از لنزهای 60 200 LP/MM (بر طبق رزولوشن دوربین) نیاز دارند. لنزهای مخصوص نور مادون قرمز، به منظور تصحیح این مشکل ساخته شده اند.

زاویه دید: به سادهترین زبان میتوان گفت میزان فضائی که توسط چشمی دوربین میتوان آن را دید و در تصویر ثبت کرد زاویه دید آن لنز نام دارد. هرچه میزان فضای بیشتری توسط دوربین ثبت گردد گفته می شود زاویه دید لنز بالاتر بوده و این یعنی از کیفیت بالاتری هم برخوردار است. هر چه لنز بزرگتر باشد، خورشید یا نور لیزر هم در داخل کادر بزرگتر خواهد بود، و تأثیر حرارت آن هم به همین مقدار بالاتر خواهد رفت و احتمال خرابی دوربین هم بیشتر می شود. در این مقاله تلاش کردیم بهترین لنز دوربین موبایل را با هم بررسی کنیم و انواع مختلفی از این لنزها را کند و کاو نماییم. درواقع دوربین ها از طریق لنزها می بینند. کلا لنز های دوربین مدار بسته به پیشرفتگی لنز های دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری نیستد به دلیل اینکه یکی ازممیزه های قیمت در دوربین ها قیمت لنز آنها می باشد. در کلاس کارشناسی ارشد جیمی چین در مورد عکاسی ماجراجویانه ، او رویکردهای خلاقانه متفاوتی را برای عکسهای تجاری، گسترش سرمقاله، و پروژههای هیجانی باز میکند و دیدگاه ارزشمندی در مورد اینکه چگونه عکاسی خود را به ارتفاعات جدیدی برسانید، ارائه میکند.

دیدگاهتان را بنویسید