انواع لنز دوربین عکاسی و کاربردهای هر کدام

تمامیلنزهای دارای فاصله کانونی بین 40 تا 60 میلی متر را در این دسته قرار میدهیم. تغییر زاویه این گونه لنزها بین ۲۴ تا ۳۰۰ میلی متر است. سیستم کاهش لرزش است که به عکاسان هنگام عکاسی روی دست بسیار کمک میکند. اگر عکاسی تخصصی و حرفهای نمیکنید، شاید این لنز کمی برای شما گران باشد. فراموش نکنید که برای سفارش عکاسی میتوانید از عکاسان حرفهای کارلنسر استفاده کنید. ترکیب نهایی سرعت و گشودگی شاتر میزان نوردهی را تعریف میکند که به صورت کل نوری که به سنسور دوربین یا فیلم عکاسی برخورد میکند تعریف میشود. هنگامی که نمیتوانید در حیات وحش یا رویدادهای ورزشی به سوژه نزدیک شوید، به راحتی میتوانید از این لنزها استفاده کنید. عملکرد فوکوس این لنز مثال زدنی است و از لرزشگیر داخلی نیز بهره میبرد. پنل پشتی گوشی نیز دارای یک ماژول دوربین مربعی شکل است که شامل یک دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی، یک لنز فوق عریض ۵ مگاپیکسلی، یک دوربین ماکرو ۲ مگاپیکسلی و یک لنز کمکی عمق ۲ مگاپیکسلی است. یک لنز زوم در این محدوده دارای فاصله کانونی کافی در انتهای پایین برای گرفتن زاویه بازتر، عکس فول فریم و فاصله کانونی کافی در انتهای بالایی برای زوم کردن روی سوژه ها خواهد بود.

این لنزها قابلیتهای خوبی را با قیمتی پایین به شما عرضه خواهند کرد. موتورهای فوکوسی که درون لنز تعبیه می شوند در انواع گوناگون و با مشخصات مختلف عرضه می شوند. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع لنز دوربین بپردازیم و به شما یاد بدهیم برای چه نوع عکاسی، از کدام لنز استفاده کنید تا بتوانید به عنوان یک عکاس حرفه ای، تصاویر زیبا و ماندگاری ایجاد کنید. در این مقاله، با انواع لنز دوربین و کاربرد هر کدام آشنا میشوید. یکی از مسائل گیج کننده در آغاز یادگیری مهارت عکاسی، آشنایی با لنزهای متفاوت و زمان به کارگیری هر کدام است. مشکلاتی که نتیجه انحراف شعاع نور و یا پراکندگی نور است را اجزای نوری اصلاح می کنند. در نتیجه سوژه را به خوبی از پس زمینه اش تفکیک میکنند. در نتیجه لنزهای تله فتوی خیلی بزرگ برای حمل و نقل پیاده چندان مناسب نیستند و دست و پاگیر میشوند. لنزهای واید کاملاً در مقابل لنزهای تله فتو قرار میگیرند.

لنزهای کیت که روی دوربینها قرار دارند، نسبتاً سبک و پلاستیکی هستند. با این حال این نوع دوربینها به اندازه دوربینهای عریض متداول نیستند و معمولا به تنهایی استفاده نمیشوند. 2- محل اتصال فیزیکی لنز با دوربین، در دوربینها و مدلهای مختلف تفاوت دارند. این لنزها در هر جایی کاربرد دارند. البته کاربردهای گسترده به معنای ایده آل بودن این لنز در تمامیزمینهها نیست. مجهز بودن دوربین اصلی یک گوشی به لنز ماکرو تاثیری بر روی کیفیت عکسبرداری آن در حالت عادی ندارد و زمانی که دوربین در حالت ماکرو قرار میگیرد، میتوان برای عکسبرداری از آن استفاده کرد. پس نگران بی کاربرد بودن این لنزها نشوید. پس برای عکاسی در فضای باز و عکاسی از فاصله دور از سوژه مناسب هستند. از طرفی برای عکاسی پرتره بسیار مناسب هستند، چون صورت را باریک نشان داده و پس زمینه را تار میکنند. پس میتوانید از سوژههای دورتر، عکاسی کنید. یکی دیگر از بهترین لنزهایی که میتوانید خریداری کنید لنز 85 میلیمتر با دیافراگم 1.8 است، که تصویری بسیار غنی و باکیفیت عرضه میکند و فاصله کانونی 85، فاصلهای مناسب برای عکاسی پرتره است. چون برخی از لنزهای دیگر در حوزههای فوق، عملکرد بهتری نسبت به لنزهای استاندارد دارند. یکی دیگر از نقاط مثبت لنزهای 50 میلی متری، وزن مناسب آنها است.

لنزهای تکرنگ بهترین انتخاب برای دوستداران عکاسی سیاهوسفید است. به همه این ها قابلیت های فوق العاده توی عکاسی پرتره رو هم اضافه کنید. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی دوربین آیفون 13 پرومکس بپردازیم تا با توجه به ویژگی های آن بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید. لنزهای پرایم عموماً کیفیت بهتری از لنزهای تله زوم که دارای عدسی های متحرک هستند دارند. لنزهای استاندارد، فاصله کانونی متوسطی در حدود 50 میلی متر دارند. آنها قدرت بزرگنمایی سوژه را دارند. آیا تا به حال شاهد تصاویری بودید که به خوبی سوژه را از پس زمینه تفکیک نموده اند؟ درست مثل اینکه از داخل تنگ ماهی در حال عکاسی هستید! این عکاسی تا حد زیادی به خاطر استفاده از لنز تله فتو است. به این معنا که استفاده از الگوریتمها در برد اصلی و بکارگیری چندین سنسور مختلف به طور همزمان باعث تغییر شگرفی در کیفیت عکاسی میشود و میتوان گفت که تکدوربینِ بدون سنسور با اینها ابدا قابل مقایسه نیست. گوشی Honor X8 دارای باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی است که میتوان آن را با استفاده از درگاه USB-C شارژ کرد. سوپر تله فتوها هم دارای فاصله کانونی بالاتر از 200 میلی متر مثل 300 یا 400 میلی متر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید