انواع لنز دوربین مداربسته و کاربردهای آن – مجله برقچی

فاصله کانونی، فاصله بین مرکز اپتیکی لنز تا سنسور میباشد . به منظور درک بهتر نیاز داریم مرکز نوری را نیز به خوبی درک کنیم. گوشیهای هوشمند فقط بهخاطر خودنمایی نیست که هر روز تعداد دوربینهای بیشتری دارند؛ بلکه بهخاطر کارایی و گرفتن عکسهای بهتر است. با یک مثال شاید بتوان بهتر منظور را رساند. شاید آنها را در دستان عکاسان ورزشی دیده باشیم که شبیه به تلسکوپ هستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این لنز با انواع مختلفی از گوشی ها سازگاری دارد و میدان دید آن 50 درجه از لنز فوق عریض گوشی های آیفون بیشتر است. چه بخواهید از دوربین موبایل سامسونگ استفاده کنید یا دوربین گوشی شیائومی باید با انواع لنزها آشنا باشید. اگر به مشخصات گوشی های هوشمند امروزی نگاه کنید متوجه می شوید که بیشتر آن ها از لنز ماکرو استفاده می کنند. اگرچه که به لحاظ تکنیکی چنین باوری صحیح نیست. لنز دوربین تلفن همراه از شیشه آلومینیوم-سیلیکونی با مقاومت بالا ساخته شده است، که شیشهای غیرقلیایی و مقاوم در برابر فشار است و مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار بالا دارد، سختی آن بالا است و در مقابل خش مقاوم است.

عدسی: یکی از قسمتهای اصلی تشکیل دهنده هر لنز عدسی آن میباشد. لنز 70-200 تامرون از یک عدسی XLD و پنج عدسی LD استفاده کرده است. اگر نتیجه آزمایش، شرایط لازم را برآورده نکند، تمام گروه به منظور بررسی خطرات و انجام آزمایش ارزیابی میشود یا حتی روی آن کار مجدد انجام میشود تا قبل از ارسال از کیفیت آن گروه اطمینان حاصل شود. در بیشتر دوربینها لنزها را میتوان با توجه به شرایط مورد استفاده تعویض کرد و لنز مورد نیاز را به کار گرفت. نورنگار با توجه به خدمات پس از فروش فعال و بیمه و گارانتی معتبری که دارد به شما امکان خرید امن و راحت را میدهد. انتخاب لنزی که بیشترین آزادی را در اختیار عکاس بگذارد تا با نهایت خلاقیت، بتواند عکس مطلوبش را بگیرد در کنار توجه به کیفیت شیشه های لنز دو عامل مهم در دنیای لنزها محسوب می شوند. افرادی که به دنبال گرفتن تصاویر حرفه ای هستند یا دوست دارند گوشی همراه شان را به یک دوربین حرفه ای تبدیل کنند بدون شک به سراغ بهترین لنز دوربین موبایل خواهند رفت. با اینحال برخی از افراد به این حجم از کیفیت راضی نیستند و دوست دارند دوربین پیشرفته تری را بر روی گوشی شان داشته باشند.

خرید یک لنز فیکس 50 با دیافراگم 1.8 به این معناست که می توانید بدون دغدغه زیباترین عکس ها را بگیرید و عمق میدان عکس هایتان را کم کنید و جلوه ای هنرمندانه به عکس ببخشید. نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که گشادگی دیافراگم لنزتان زیاد باشد تا بتوانید در نور اندک نیز تصاویر خوبی بگیرید. میزان دیافراگم واحد نداشته و به شکل F/ یا 1: نمایش داده می شود. با استفاده خلاقانه از این نوع لنزها میتوان تصاویری متناسب با نیاز پروژه به وجود آورد. قبل از اینکه به بررسی بهترین لنزها بپردازیم باید ببینیم این بخش از گوشی ها چگونه کار می کنند. لنز ابزاری ماندگار و با دوام برای شما به حساب میآید. لنزهای مختلف دارای فاصله کانونی متفاوتی هستند که هر کدام برای عکاسی در شرایط خاصی مناسب هستند. در لنزهای غیر کروی شعاع سطح لنز یک مقدار ثابت نیست و در قسمت­های مختلف سطح لنز مقدار متفاوتی است.

برخی لنزها، ویژگی آب بندی در برابر گرد و غبار و رطوبت را دارا است. بله. در فروشگاه دیدنگار همه لنزها، شامل بیمه و گارانتی میشوند. در این دسته لنزها، فاصله کانونی بلندتر از لنزهای نرمال است. معمولا سری لنزهای EF-S برای دوربینهای سری هاف فریم APS-C ، سری لنزهای EF-M برای دوربینهای رده M و سری EF برای مصارف زوم یا ثابت مورد استفاده قرار میگیرند. در حالی که این هدف مورد نظر لنز است، در برخی موارد، بیشتر یا کمتر از حد مطلوب رخ میدهد. عملکرد این قسمت به نحوی است که در روشنی زیاد صفحات فلزی درهم فرورونده و از شدت نور زیاد جلوگیری می کنند و بر عکسی در زمانی که نور به حد کافی نباشد بازتر می شوند تا تصویر مطلوب فراهم شود. استفاده از لرزشگیر ها به شما امکان استفاده سرعت های کٌندتر شاتر را می دهد. تمام لنزهای EF و EF-S را می توان در EOS M از طریق آداپتور خود کانن نیز استفاده کرد که عملکرد فوکوس اتوماتیک و تثبیت کننده تصویر را حفظ می کند. در لنز زوم چندین عدسی به کار رفته است که تصویر نهائی تشکیل شده حاصل عملکرد خوب این عدسیها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید