انواع لنز دوربین مدار بسته

یکی از پرکاربردترین صحنههای عکاسی برای این نوع لنز، عکاسی پرتره است. لنزهای کیت یکی از پرکاربردترین لنزهای موجود در بازار هستند، چرا که فاصله کانونی متوسطی دارند و برای انواع کاربردها نیز مورد استفاده قرار میگیرند. لنز کیت یکی از انواع لنز دوربین است که میتوان از آن به عنوان لنز تله فوتو و یا لنز واید بهره گرفت. یکی از بهترین نوع لنز پرایم، لنزهایی با فاصله کانونی 50 میلیمتر هستند. البته در خرید گوشی هوشمند نیز به لنز دوربین حتما توجه داشته باشید. قبل از خرید لنز موبایل به این نکته توجه داشته باشید تا از خریدتان پشیمان نشوید. هر چه زاویه دید بیشتری روی یک عکس داشته باشید میتوانید عناصر بیشتری را درون یک عکس جای دهید. اگر بخواهید از سوژههای خیابان عکس تهیه کنید، لنز باید از محدودۀ دید وسیعی برخوردار باشد تا از جایی که ایستادهاید بتوان تمام خیابان را پوشش داد. پانوراما (360 درجه): جهت مشاهده کل یک اتاق یا کل خیابان از آنها استفاده میشود. شما میتوانید مشاهده کنید که تنظیم لنز روی عدد 2.8 میلیمتر یک میدان دید تقریباً 95 درجه را فراهم میکند. این عکس توسط دوربین مداربسته مدل AHD-BX3-50 با تنظیم لنز روی عدد 50mm که میدان دید با کمترین پهنا و بیشترین بزرگنمایی را فراهم می کند، گرفته شده است.

مثلا اگر میخواهید از اجسام دور دست عکس بگیرید، گوشی هوشمندی خریداری کنید که لنز تله فوتو داشته باشد. بنابر این از ترکیب قابلیت عکاسی واید و تله برخوردار هستیم. لنزهای واید با زاویه دید بالا یک عمق میدان بسیار جالب ایجاد میکنند به طوری که اشیا مرکزی را به سمت جلو میآورند و پس زمینه را به عقب میرانند. لنزهای پرایم دارای دیافراگمم سریعتر هستند به این معنی که میتوان با آنها در نور کم نیز تصاویر بسیار حرفهای ثبت کرد. اگر یک دوربین حرفهای خریداری کردهاید، بهتر است چند نوع لنز با فاصله کانونیهای مختلف نیز در کنار آن تهیه کنید. اگر قصد سفر دارید بهترین لنز از انواع لنز دوربین ، لنز کیت است که هم قابلیت حمل آسان دارد و هم از آن میتوان برای موقعیتهای مختلف استفاده کرد. لنزها میتوانند از چند منظر اساسی باهم فرق کنند که میتواند منجر به تولید تصویر بخصوصی شود. اما لنزهای EF داستان متفاوتی دارند و این لنزها به طور تخصصی برای دوربین های فول فریم کانن تولید شده اند. البته برای عکاسی پرتره بهتر است که یک لنز 85 میلیمتر فول فریم خریداری کنید.

دوربینهای کانن ونیکون و سونی، سنسورهایی با کیفیت بالا که فریم کامل (فول فریم) است تولید میکنند که اندازه آن۲۴ در ۳۶ میلیمتر است. هرچند قدرت محافظت تلفنهای همراه پیوسته در حال بهینه شدن و بهبود یافتن است و بازرسی خطوط تولید Huawei کاملتر شده است، اما از نظر طراحی شکل، بهطور عینی مشخص شده است که شیشه لنز دوربین وقتی مستقیماً به زمین یا سطوح سخت دیگر برخورد میکند، بهآسانی میشکند. این لنز جالب را شرکت Panasonic با هدف آوردن تکنولوژی سهبعدی به دوربینهای عکاسی دیجیتال معمولی طراحی و تولید کرده است. به این ترتیب این شرکت اولین لنز دوربین قابل تعویض سه بعدی دنیا را به بازار معرفی کرده است. اگر در زمین فوتبال به دوربین عکاسها توجه کرده باشید، لنزهای بسیار قطور و بزرگی دارند که همین لنزهای سوپر زوم هستند. این لنزها زاویه دید بسیار وسیعی دارند و به جای این که عکسی با زاویه دید مستقیم به وجود بیاورند عکسی با زاویه دید غیر مستقیم خلق میکنند و عکس نهایی حالت محدب به خود میگیرد.

اولین عکس با تنظیم لنز دوربین روی 2.8 mm گرفته شده است. این نوع لنز میتواند عکسهایی را به ثبت برساند که هیچ چشم غیرمسلحی نمیتواند آن را ببیند. هیچ گاه دوربین را بر روی سکوهای غیرقابل اعتماد نگذارید و همیشه از اتصال کامل دوربین بر روی سه پایه مطئن شوید. بازار دیجیتال- با افزایش محبوبیت تکنولوژی تصاویر سه بعدی حالا یک لنز جدید برای دوربینهای عکاسی دیجیتال به بازار معرفی شده است که امکان عکاسی سه بعدی را به کاربرانش میدهد. این لنز هم از انواع لنز دوربین بوده که عمق میدان بسیار عالی ایجاد میکند. به علت ثابت بودن فاصله کانونی و اجزا درونی لنزهای پرایم، این نوع لنز را برای عکاسی با کیفیت بسیار بالا استفاده میکنند. لنزی که نیازمند تعمیر باشد دیگر به درد نمیخورد چون مجبور هستید مقدار زیادی هزینه سلامتی این لنز کنید و در آخر متوجه خواهید شد کلی هزینه خرید یک لنز دستدوم کردهاید. اگر شیشه لنز دوربین پشتی در اثر استفاده نامناسب یا تصادف بشکند، خراش بردارد یا ساییده شود، تعمیر آن تحت پوشش ضمانتنامه قرار نمیگیرد. زمانی که یک دوربین DSLR میخرید حتما یک لنز Kit استاندارد به همراه آن عرضه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید