ايتنا – بهترین لنز دوربین موبایل کدام است؟

این لنز همان لنز دومی است که در اسمارت فون هایی با دوربین های دوگانه وجود دارد. چه به تازگی شروع به کار کرده باشید و چه رویای حرفه ای شدن را در سر دارید، عکاسی نیاز به تمرین فراوان و مقدار مناسبی از صبر دارد. هر چه فاصله کانونی کوتاه تر و کمتر باشد عکسی که گرفته می شود میدان دیدعریض تری خواهد داشت ولی امکان زوم نیز کمتر خواهد شد. در فاصله کانونیهای بالاتر (۸۵ و ۱۰۰ میلیمتری) یک لنز ایدهآل برای عکاسی پرتره دارید چرا که ترکیب این لنز با دریچه دیافراگم باز، جزئیات هر پس زمینهای را مات خواهد کرد در نتیجه توجه بیننده به سوژه جمع خواهد شد. اگر نمیخواهید هزینه زیادی برای خرید لنز بکنید، باید لنزهای سرعت بالا (حداکثر گشودگی دیافراگم) را فراموش کنید. هر چند ممکن است قیمت لنز 85 میلیمتری سیگما بالاتر از لنز 85 میلیمتری کانن باشد، ولی گشودگی دیافراگم به مراتب بالاتری دارد. این لنزها انواع مختلفی دارند و هر کدام شان نیاز خاصی را از خریداران برطرف می کنند. البته این نسبت ابعاد تصویر می تواند توسط هر لنز کلوزآپ دیگری نیز ایجاد شود .

این مزیت تبدیل لنز مناسب برای افرادی است که قبلا اقدام به خرید لنز و دوربین از یک برند خاص نمودهاند و حالا قصد دارند از محصولات برند دیگری استفاده کنند. این کمپانی که در سال ۱۹۳۳ توسط یوشیدا گورو و اوچیدا سابورو در شهر توکیوی ژاپن تاسیس شد، در ابتدای کار در تولیدات خود از لنزهای ساخت لایکا و نیکون استفاده میکرد، اما پس از مدتی به یکی از بهترین سازندگان لنز تبدیل شد. همچنین کیفیت عکس این لنز در عکاسی پرتره آن را به یک لنز کامل همه کاره برای عکاسان و فیلمبردارن تبدیل کرده است. این لنز ها چگونه به کاربر کمک می کند تا عکس با رزولوشن بالاتر بگیرد؟ در لنزهایی با فاصه کانونی بیشتر و بلندتر میدان دید عکس کمتر خواهد بود ولی امکان زوم بیشتری را خواهد داد. ولی اگر با دوربین اولترا واید از همین منظره عکس بگیرید میدان دید حدود ۷ متر یا شاید بیشتری را ثبت خواهید کرد. گاهی شما با یک لنز دوربین ارزان قیمت میتوانید تصاویر بسیار زیبایی ثبت کنید که با لنز دوربین گران نمیتوانید. مکانیزم داخلی فوکوس این لنز شرایطی را ایجاد میکند که میتوانید بدون نگرانی از به هم خوردن فوکوس به عکاسی بپردازید.

این نوع لنز ها بطور کلی نسبت به لنز های واید فاصله کانونی کمتری دارند به همین دلیل عکس هایی با میدان دید عریض تر میتوانید ثبت کنید. نوع ساختار کانونی لنزها می تواند بسیار متفاوت باشد. گوشی های جدید و دوربیین های چندگانه با لنز های متفاوت باعث سوال های متعددی شده است. البته این عکی برداری با اسم هایی مانند بوکه (Bokeh Mode) نیز یاد می شود. ما در این مقاله صفر تا صد لنز را برای شما توضیح خواهیم داد تا یاد بگیرید از انواع لنزها چگونه و کجا استفاده کنید. در ادامه نگاهی به برخی از مهمترین انواع لنزها انداخته ایم و کارکردها و مشخصه های اصلی آنها را توضیح داده ایم. البته به آن واید انگل (Wide Angle Lens) نیز گفته می شود. بالعکساش نیز صادق است. این لنز همان لنزی است که وقتی شما هیچ حالت دوربین خاصی را برای عکس برداری تنظیم نکردید از رو به رو عکس می گیرد. در این حالت عکس برداری سوژه عکس براداری از پس زمینه آن کاملا متمایز می شود و پپس زمینه آن به صورت محو عکس برداری خواهد شد. یکی از محبوب ترین حالت های عکس برداری برای کاربران عکس برداری با حالت پرتره می باشد .

با نشان کانن تولید میشوند. لنزهای سری M لایکا از معروفترین محصولات این کمپانی هستند؛ همچنین نشان لایکا روی لنز بسیاری از دوربینهای پاناسونیک به چشم میخورد. فاصله کانونی، نشان دهنده زاویه دید افقی و عمودی موثر لنز می باشد. لنزهای بزرگنمایی دستی به ندرت در دروبین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند چرا که تغییر زاویه دید و بزرگنمایی برای این لنزها یک نیاز حیاتی است. این لنز دوربین به شما این امکان را می دهد که شما از فاصله چند سانتی متری از جسم مورد نظر خود عکس برداری کنید و به وضوح مورد نظر برسید. البته این لنز زیاد قوی نیست و امکان بزرگنمایی را نهایتا تا چند برابر به ما میدهد. این لنز برای عکس های معمولی باعث زیاد شدن کیفیت و وضوح عکس نخواهد شد. الیمپوس یک کمپانی ژاپنی است که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد. الجی در تعدادی از گوشیهای چند سال پیش مانند Viewty از لنزهای اشنایدر استفاده کرده و Prive، پرچمدار اندرویدی بلکبری هم به لنزی از همین برند مجهز است.

دیدگاهتان را بنویسید