ايتنا – بهترین لنز دوربین موبایل کدام است؟

سونی برای SLR های آلفا از سیستم درون بدنه ای Super Steady Shot و برای سری Nex خود از سیستم تعبیه شده در لنز Optical Steady Shot استفاده میکند. بدنه دوربین هایک ویژن مدل DS-2CD1023G0E-I تشکیل شده از پلاستیک هست که مقاوم در برابر سرما – گرما- باران و گرد و غبار میباشد و میتواند در دمایی برابر با منفی ۳۰ درجه تا مثبت ۶۰ درجه کار کند و همچنین از استاندارد جهانی IP66 پیروی میکند. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که میزان اندازه سنسور لنز شما نیز میتواند در فاصله کانونی تاثیر مستقیم بگذارد. فاصله کانونی به طور کلی میزان قابلیت بزرگنمایی لنز را نشان میدهد. به منظور راحتی مقایسه، لنزها اغلب با فاصله کانونی معادل 35 میلیمتری آنها ذکر میشوند. هر کدام از این موقعیتها نیاز به عکاسی با لنز متفاوت دارد و انواع لنز دوربین نیز در این میان برای انتخاب و گزینه وجود دارند که میتوانید از آنها بهره بگیرید. نسبت به سرعت کاری شما نیاز به لنزها نیز تغییر خواهد کرد.

استفاده جایگزین از لنز های کراپ و فول فریم روی دوربین سبب می شه زاویه دید ما نسبت به سوژه مورد نظر عکاسی تغییر کنه. اما از کجا بدانیم که چه لنزی برای عکاسی ما مناسب است. در ادامه انواع لنز دوربین و کاربرد هر کدام را به صورت مجزا بررسی میکنیم و توضیح میدهیم که چه لنز برای چه نوع عکسبرداری مناسب است و در کل چه لنزی بخریم؟ این لنزها در دو دسته اصلی جای میگیرند: Micro-type های ارزانتر، خصوصیاتی شبیه Micromotor ها دارند، در حالی که Ring-type های گران قیمت تر، مزایایی دارند. در بخش دوربین هم این گوشی علاوه بر دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، یک لنز ۸ مگاپیکسلی اولترا واید و دو لنز ۲ مگاپیکسلی عمق میدان و ماکرو را هم دیده میشود. عمق میدان : به راحتی می توان به عمق میدان کم دست یافت. آیا میخواهیم از صحنههای دور دست عکس بگیریم، آیا از کوچکترین اشیا عکسبرداری میکنیم ، آیا تصاویر پرتره میگیریم و یا از مناظر عکاسی میکنیم؟ بسته به این که شکل شیشه لنزها چگونه باشد، مقدار فاصلهای که نور از داخل لنزها عبور میکند تا به طور صحیحی در یک نقطه بر روی صفحه عکاسی همگرا شود، متفاوت خواهد بود. یا در محیط اطرافتان علائم ساختمانی و نمادهای مختلفی ببینید که معنای آن را ندانید.

در حقیقت اهمیت لنز به اندازهی حسگر و امکانات دوربین نیست اما لنز روی مثلث عکاسی و قابلیتهای مفیدی مثل لرزشگیر و فوکوس، موثر است و به همین علت است که در برخی شرایط، حتی از خود دوربین هم مهمتر میشود! قبل از ارتقاء پیدا کردن دوربین ها و نسل آن ها رزولوشن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار نبود، اما پس از گذشت زمان و ارتقاء پیدا کردن دوربین ها، رزولوشن به یکی از مهم ترین معیار های خرید دوربین ها تبدیل شد. کار اصلی که این لنز انجام می دهد تشخیص جزئیات و محل هایی که سوژه اصلی تمام می شود و پس زمینه شروع می شود است. گوشی نوا ۹ SE به عنوان اولین گوشی هوشمند این شرکت است که با لنز اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی و قیمتی بین ۲۵۰ تا ۲۸۰ یورو روانه بازار میشود. لنزهای سریع پرایم، در تمام فاصله کانونی، از زاویه دید گسترده تا فوق تله فوتو وجود دارد، اما آنچه بین آنها مشترک است، امکان گرفتن نور زیادی در یک محیط نسبتاً کوچک، با کیفیت نوری بالا است. لنزهای مدرن بر اساس میلیمتر اندازهگیری میشوند و این عدد مقدار فاصلهای که بین لنز و نقطه همگرایی نور بر روی صفحه عکاسی وجود دارد را بیان میکند.

در نتیجه زاویه کمتر می شود و در دور نمایی تصویر به وجود می آید. پرازنده تصویر: در دوربین مداربسته نقش تبدیل نور به تصویر را داراست،در دوربین های مداربسته هایک ویژن پردازندههای شرکت آمریکایی آمبرلا بهکار رفته است. تولید با کیفیتترین دوربین های مداربسته و عملکرد بینظیر سیستمهای امنیتی این شرکت در شرایط حساس و واقعی اعتماد و آرامش خاطر میلیون ها نفر رو تامین کرده است. در پی انتشار تیزر رسمی از سوی شرکت هواوی مشخصات و تصاویر گوشی هواوی نوا 9 SE به بیرون درز کرده که از طراحی نه چندان متفاوت این گوشی نسبت به نسلهای قبلی حکایت دارد. تنوع هزاران مدل (دوربینهای کنترل تردد، دوربینهای حرارتی) و امکانات نرمافزاری و سخت افزاری سیستمهای امنیتی هایک ویژن را به برندی قابل اطمینان تبدیل کرده اند. البته هواوی به دلیل تحریم آمریکا نمیتواند از تراشههای ۵G بهره ببرد و جای تعجب نیست که از پردازندههای ۴G در گوشیهای جدید خود استفاده کند. در چنین دوربین هایی فوکوس اتوماتیک نیست و باید به صورت دستی تنظیم شود. اما زمانی که از حسگرهای کوچک تر استفاده می شود، مقداری از تصور حاصل از لنز در خارج از سطح حسگر تشکیل شده و بخش کوچکتری از تصویر ثبت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید