برای خرید لنز دوربین چقدر هزینه کنیم؟

بهتر است بدانید که این لنزها در خود گیره دارند و با بیشتر گوشی های هوشمند امروزی هم سازگار هستند. گام اول برای پاسخ به این پرسش ها این است که بدانید چگونه لنزهای مختلف به بهبود عکاسی شما کمک خواهند کرد. درون این کیت یک لنز ماکرو، یک لنز استار فیلتر و یک لنز کالیدوسکوپ قرار گرفته و این مجموعه را یک کیف، یک گیره نگه دارنده و دستمال برای تمیز کردن لنزها کامل میکند. اگر یک دوربین DSLR جدید خریدهاید نیاز به ارتقا لنز آن پیدا خواهید کرد. در دوربین های مداربسته، لنز 2.8 میلی متری، فضای افقی، حدودا برابر با 110 درجه را تحت پوشش قرار می دهد. اگر شیشه لنز دوربین پشتی در اثر استفاده نامناسب یا تصادف بشکند، خراش بردارد یا ساییده شود، تعمیر آن تحت پوشش ضمانتنامه قرار نمیگیرد. اگر به عکاسی پرتره علاقه دارید این مدل لنز دوربین برای شما بهترین انتخاب خواهد بود. فاصله کانونی خوب برای شروع 250 یا 300 میلی متر است. دستهای دیگر از لنز دوربین نیز وجود دارد که مستقل از فاصله کانونی است و در دسته متفاوتی قرار میگیرد. موتور فوکوس می تواند در بدنه دوربین یا در لنز جای گیرد. سلام دوستان به عنوان کسی که تقریبا چهار ماه مطالعه کردم که از بین این لنز یا 50mm 1.8 G یکی را انتخاب کنم و بالاخره این فرصت را پیدا کردم که با هر دو عکس بگیرم می خوام تجربه ام را در اختیارتون قرار بدم با این لنز به طور دستی هم خوب میشه فوکوس کرد اما در بدنه دوربین های سری ۷ نیکون به بالا یعنی ۷۰۰۰ ۷۱۰۰ ۷۲۰۰ و بالاتر چون موتور فوکوس داخلی دارند نیازی به فوکوس دستی نخواهد شد و هم خوب فوکوس میکنه البته در نور کم مقداری دقت میخواد و در دوربین های سری ۳ و ۵ یعنی3100 3200 و …

نکته مورد توجه در لنزهای زوم دریچه دیافراگم است چون قطعات زیادی در ساخت این مدل لنز به کار رفته توانایی کمی در باز نمودن دریچه دیافراگم و ورود نور دارد. محدودیت این لنزها معمولا در دیافراگم است. از آنجا که این لنزها با سرعت دیافراگم بیشتری عمل می کنند ، به عکاس امکان می دهند تا با عمق میدان کمتر و نور اندک عکاسی کند . این دیافراگم کمابیش یک سوراخ ساده است که میتواند بسیار باز شود یا کاملاً تنگ شود تا میزان نوری که از طریق لنز به گیرندههای نوری دوربین میرسد را کنترل کند. از طرز کار دوربین گفتیم و در ادامه مفاهیم فاصله کانونی ، فوکوس ، دیافراگم و سرعت شاتر شرح دادیم، همچنین در مطلبی خواندنی به شرح هنر عکاسی رسیدیم و حتی انواع دوربین عکاسی را معرفی کردیم. گاه به تنهایی و یا در کنار اندازه سنسور دوربین آورده میشود. معیار اندازه ی گیری فاصله ی کانونی لنز های ثابت، میلی متر می باشد و با این مقیاس شناسایی می شوند. دوربین مداربسته با لنز ثابت، امکان تغییر میدان دید را ندارد، ولی در شرایط خود، به خوبی کار می کند.

مثلأ فاصله لنز ۵۰ میلی متر باشد بر روی عدسی دوربین f:50mm نوشته می شود.کانون عدسی محلی است که تصویر در آن محل به وضوح دیده می شود و پیکسلهای تصویر در این محل قرار دارند. عدسی واید یکی از عدسی های بافاصله کانونی ثابت می باشد.این عدسی فاصله کانونی کوتاهتر ازعدسی نرمال دارد وزاویه دید آن بازتر است .برای تصویربرداری در محیطهای کوچک وتنگ مناسب است. عدسی های دوربین از مجموعه ای تک عدسی به هم پیوسته تشکیل شده است که دریک محفظه لوله ای شکل قرار دارند و چنان طراحی شده اند که در کنار هم کارواحدی را انجام می دهند.پرتوهای نور در اثر برخورد با عدسی شکسته شده و در خارج از مرکز عدسی دریک محل جمع می شوند که به آن کانون عدسی می گویند و فاصله بین عدسی و کانون را فاصله کانونی عدسی می گویند. یکی دیگر از عدسی هایی که فاصله کانونی ثابت دارند ، عدسی تله فتو می باشد.این عدسی فاصله کانونی بلندتری نسبت به عدسی نرمال دارد و زاویه دید آن نسبت به نرمال باریکتر است و برای تصویربرداری از موضوعات دوردست و کوچک مناسب است. این لنزها به سادگی به شما کمک میکنند تا با همراه داشتن چند قطعه کوچک گوشی خود را به یک دوربین تبدیل کنید و در حالتهای مختلف و برای ثبت سوژههای متفاوت بتوانید به روی گوشی خود حساب کنید.

یک مشکل بزرگ که معمولا در لنزهای ارزان قیمت دیده میشود این است که این لنزها تثبیت کننده تصاویر نیستند. این دو لنز شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما یکسان نیستند. لنز های با کیفیت که زوم بالای دارند در فاصله کانونی های مختلف f-stop ثابتی ارائه میدهد ( به عنوان مثال f/2.8 در 35mm و f/2.8 در 80 میلی متر ) ، در حالی که لنز هایی که از کیفیت پایین تری برخوردارند هنگام تغییر محدوده کانونی f-stop متفاوت است ( به عنوان مثال f/3.5 در 28 میلی متر ، اما f/5.6 در 80 میلی متر ). هنگام تغییر فاصله کانونی از زاویه باز به تله حداقل یک توقف نور (f-stop) را از دست میدهید. اگرچه این لنزها کیفیت فوق العادهای ندارند اما برای شروع عکاسی گزینه مناسبی هستند. لنز دوربین ماکرو برای عکاسی از سوژههای بسیار کوچک طراحی شدهاند. در آخرین عنوان هم به معرفی انواع دوربین عکاسی و قسمت های مختلف یک دوربین پرداختیم، در این مطلب با هم با انواع لنز دوربین و کاربرد آنها آشنا خواهیم شد. لنزهایی که در این کیت می بینید یک لنز ماکرو و یک لنز عریض است.

دیدگاهتان را بنویسید