بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین سلفی کدام است؟

به همین جهت در هنگام خرید و فروش لنز دوربین ، خرید لنز آنالوگ و لنز دسته دوم به کاربرد مدنظرتان توجه ویژهای داشته باشید. دقت داشته باشید محصولات این برند برای اطمینان از کیفیت به صورت دستی تولید میشوند. برای اتصال لنز به دوربین مداربسته نیاز است تا از نگهدارنده های لنز استفاده شود. از دیگر انواع لنزدوربین میتوان به تله فوتو اشارهکرد که فاصله کانونی بین ۱۰۰ تا ۸۰۰ میلیمتر را دارا میباشد. پرایم ها فاصله کانونی لنز ثابتی دارند که باعث می شود سریعتر و واضح تر شوند. با اینحال برخی از گوشی ها چنین لنزی در خود ندارند یا از کیفیت کافی برخوردار نیستند. لنز ها از عدسی های متعدد و متفاوت در گروع ها مختلف تشکیل شده اند که وظیفه متمرکز کردن تصویر بر روی سنسور دوربین را دارند. افرادی که اغلب از دوربین عکاسی حرفه ای استفاده می کنند، متناسب با سوژه ای که قصد تصویربرداری آن را دارند، یکی از انواع لنز دوربین عکاسی مانند لنز استاندارد، لنز تله فتو، لنز ماکرو و لنز واید انگل را انتخاب می نمایند. با کمک این نوع لنزها میتوانید به راحتی روی سوژه مورد نظر فوکوس کرده و از آن عکاسی کنید.

فاصله کانونی این نوع لنز بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلمتر میباشد که به راحتی میتوانید روی سوژه فوکوس داشته باشید. دقت داشته باشید این نوع لنز در صورتی که دریچه دیافراگم باز باشد میتواند جزئیات را تا حد بسیار زیادی نمایش دهد. دقت داشته باشید در ساخت این نوع لنزها از قطعات بسیار زیادی استفاده شده است که توان کافی را برای بازکردن دریچه دیافراگم ندارد. بدین ترتیب میتوانید هنگام عکاسی ترکیببندی راحتتری را پیش رو داشته باشید. این لنز میتواند به راحتی خطوط صاف را به منحنی تبدیل کند و بدین ترتیب عکسهای عریضی به وجود میآید. به کمک لنز کالیدواسکوپ نیز میتوانید خاصترین عکسهای ممکن را به ثبت برسانید و خلاقیت خود را به چالش بکشید. فاصله کانونی این لنز بین۷ تا ۱۶میلیمتر متغیر است که با کمک آن میتوانید عکسهای محدب ، دورانی ، بیضوی و… لنز دوربین Canon EF 50mm f/1.4 Normal با فاصله کانونی 50 میلی متر و کمینه نسبت کانونی f/1.4 با دهانه EF مناسب برای دوربین های کانن با سنسور فول فریم است. این لنزها با توجه به اینکه باید تصویر کوچکتری بر روی سنسور کوچکتر این دوربینها تولیدکنند، معمولاً از لحاظ فیزیکی، نسبت به لنزهای فولفریم نیکون کوچکتر و سبکتر هستند. برای اینکه کمترین جزئیات به کار رفته در عکس را از دست ندهید ، زاویه باز این لنزها به شدت تاثیرگذار خواهد بود.

برای اینکه بتوانید بهترین آنها را خریداری کنید، ابتدا باید انواع لنز دوربین را به خوبی بشناسید. دقت کنید با کمک این نوع لنزها میتوانید تغییر زاویه خوبی را از یک لنز واید تا نمونه فوتو داشته باشید. در ادامه این مطلب سعی میکنیم شما را با انواع لنز دوربین به خوبی آشنا کنیم تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید. دقت داشته باشید در بسیاری از مواقع مجبور خواهید شد به علت کمبود نور سرعت شاتر را بالاتر ببرید، دراین موقعیت باید لرزشها به کلی حذف شود به همین دلیل نیز نیازاست از لنز پایاسازتصویر استفاده کنید. نمونهای از امتحان عملکرد لنز سوزاندن کاغذ به وسیلهٔ عدسی در مقابل نور خورشید است به نحوی که عدسی را باید آن قدر حرکت داد تا نور خورشید به صورت نقطهای کوچک بر روی سطح کاغذ درآید که در این حالت بر اثر برخورد پرتوهای نوری به یکدیگر که از عدسی گذشتهاند گرمای قابل توجهی در محل برخورد به وجود آمده که باعث سوختن کاغذ میگردد. اگه هود هم بزنید روش از نظر زیبایی خیلی شیک میشه و به دوربین میاد…

به این لیست میتوانید گوشیهای وانپلاس را هم بیفزایید تا این لنز با بسیاری از گوشیها سازگاری داشته باشد. از انواع لنزدوربین موجود در بازار که میتوانید با کمک آن لرزشهای دوربین را به صورت کامل تصحیح کنید، نمونه پایاساز میباشد. به صورت کلی درباره این نوع لنز باید بگوییم میتوانید با کمک آن از بناهایی با معماری خاص عکسبرداری کنید. اما وقتی از حالت Live View استفاده می کنید، آینه جلوی سنسور بالا رفته و پرده ای هم که در مقابل سنسور است کنار می رود تا نور مستقیماً به سنسور برخورد کند و برای شما در داخل LCD نمایش داده شود. لازم است بدانید این نوع لنزها نمیتواند حلقههای نور را به صورت دیجیتالی به اجرا درآورند. به صورت کلی از لنز تله فوتو بیشتر در عکاسی حیات وحش و مستندسازیها استفاده میشود. منتها در عکاسی واید و فاصله های کمتر از 70 کیفیت فوکوس به صورت دور از انتظاری افت پیدا میکنه گاها . این نوع لنزها با نام لنز زاویه گسترده نیز شناخته میشود که فاصله کانونی آن بین ۱۰تا ۴۲میلیمتر میباشد. تنها تفاوت این لنزها نبود حلقهی تنظیم دیافراگم در لنز است که سبب میشود تعیین دیافراگم لنز تنها از طریق دوربین امکانپذیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید