تبدیل لنز دوربین چیست و چه کاربردی دارد؟

استفاده از چند دوربین در گوشی باعث میشود که بتوان عکسهایی با ویژگیهای جدید از جمله حالت پرتره، عکاسی سهبعدی، تصویربرداری با لنز عریض، بزرگنمایی اپتیکال (بدون افت کیفیت) ثبت کرد. بعضی از ویژگیهای عکاسی دوربین اصلی این گوشی عبارتند از حالت شب (Night)، حالت Document و پرترههای سینمایی. البته بودجه شما هم در این بین نقش دارد. با استفاده از این لنز شما قادر خواهید بود تصاویر کلوزآپ بسیار جذابی به ثبت برسانید. فقط میتونم بگم این که میگن عکاسی که نتونه با 50 میلیمتری عکاسی کنه عکاس نیست واقعا درسته… اکثر دوربینهای SLR ارزانقیمت و دوربینهای بدون آینه، از سنسورهای APS-C استفاده میکنند که اندازه آنها تقریباً ۲۴ میلیمتر در ۱۶ میلیمتر یا کمتر است (نیکون این دوربینها را «فرمت DX» مینامد). آنها قابلیت بزرگنمایی یا کوچکنمایی ندارند. پس اگر به دنبال جزئیات ریز گلها، حشره، قطرات آب یا جزئیات هر سوژه دیگری هستید، میتوانید از لنز دوربین ماکرو استفاده کنید.

یعنی میتوانید از سوژه در همان اندازه واقعی خودش عکاسی کنید. در اپل کار (Apple Car) – نام پروژهای که شایع شده اپل درحال کار برروی آن بوده و قرار است خودرو خودران خود را تولید کند – همچنین میتوان از سیستم لنز پریسکوپی برای اسکن و بررسی محیط اطراف استفاده کرد. در نهایت لنزهای پرایم، تصاویر دقیق تر و کیفیت تصویری بالاتری را نسبت به لنزهای زوم در اختیارتان قرار میدهند. همچنین لنزهای دارای فاصله کانونی کمتر از 20 میلی متر هم تحت عنوان لنزهای چشم ماهی شناخته میشوند که میدان دید 180 درجه را در اختیارتان قرار میدهند. البته این لنزها خیلی گران هستند، برای جابه جا کردن سنگین محسوب میشوند و کیفیتی به خوبی لنزهای پرایم ندارند. لنزهای پرایم در فاصله کانونی ثابت 35، 50، 85، 135 و غیره ساخته میشوند. البته لنزهای زوم با دیافراگم ثابت هم عمل کرده و میتوانید از یک دیافراگم در فواصل کانونی متفاوت استفاده کنید.

با چرخاندن این حلقه می توان تصویر را تنظیم و شفاف کرد. این بهترین راه حلی است که می توان ارائه داد. در مقایسه با لنزهای زوم، آنها تمایل به کوچکتر و سبکتر بودن دارند، حداکثر دیافراگم سریعتر دارند و تصاویر واضحتری ارائه میدهند. در کلاس کارشناسی ارشد جیمی چین در مورد عکاسی ماجراجویانه ، او رویکردهای خلاقانه متفاوتی را برای عکسهای تجاری، گسترش سرمقاله، و پروژههای هیجانی باز میکند و دیدگاه ارزشمندی در مورد اینکه چگونه عکاسی خود را به ارتفاعات جدیدی برسانید، ارائه میکند. درست مثل اینکه از داخل تنگ ماهی در حال عکاسی هستید! قبل از اینکه بخواهیم به کارهایی که هر لنز دوربین تلفن همراه انجام میدهد بپردازیم، شاید بهتر باشد که چگونگی فرآیند گرفتن عکس و اینکه چگونه هر لنز متفاوت بر این فرآیند تأثیر میگذارد را درک کنیم. ایده پشت این سبک از لنزها کاهش دیافراگم برای افزایش عمق میدان تصویر است. حالا که یک دید کلی به دست آوردید میتوانید جزئیات را از مشاورین تخصصی دیدنگار به دست آورید. آموزشگاه فن آموزان دوره های تخصصی ویژه اشتغال از جمله آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش نصب دزدگیر اماکن ، آموزش نصب اعلام حریق ، آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر و …

همچنین لنز 400 کانن با دیافراگم 2.8 نیز از لنزهای بسیار پرکاربرد در عکاسی ورزشی است که با دارا بودن موتور فوکوس اولتراسونیک مُدَور در شرایط کم نور سرعت فوکوس بسیار خوبی را برای شما تامین میکند. چون بیشتر از لنزهای استاندارد میتوانند با فریم هماهنگ شوند. دوربین های Dome یکی از پرکاربردترین دوربین ها محسوب می شود. همان دوربین های مداربسته dome محسوب می شوند، با این تفاوت که گردان(چرخشی) هستند و میتوان آن را در جهت های مختلف چرخاند. با این حال به زوم دیافراگم متفاوتی دسترسی دارید که در آن حداکثر مقدار گشادی دیافراگم، قادر به تغییر بزرگ نمایی یا کوچک نمایی تصویر خواهد بود. هر چقدر مقدار این فاصله کمتر شود، راحتتر میتوانید با فریم هماهنگ شده و تحت این شرایط احتمال اعوجاج در تصویر هم افزایش مییابد. هزینه های جانبی دوربین مدار بسته چه مقدار است؟ این نوع دوربین های مدار بسته حالت گنبدی شکل داشته و بیشتر برای نصب بر زیر سقف ها کاربرد دارد. دوربین مدار بسته از چه برندی بخریم؟ هرگاه که میخواهید با فریم یا قاب عکاسی هماهنگ تر باشید، میتوانید از لنز واید استفاده کنید. با داشتن لنز زوم، طیف کاملی از فواصل کانونی را با چرخش حلقه دور لنز در اختیار دارید.

دیدگاهتان را بنویسید