تفاوت بین این دو نگهدارنده (C

کمپانیهای تولید کننده تلفن همراه به این مورد بسیار دقت میکنند تا محصولی با سلیقه مشتری تولید کنند. لنزهای با حد گشودگی بالا نظیر f/2 عمق میدان با ژرفای کم ایجاد میکنند که برای ایزولاسیون سوژههای پرترهنگاری شدیداً به کار میآید. از لنزهای زاویه عریض بیشتر برای عکاسی از مناظر و همچنین ثبت عکس های دسته جمعی، استفاده می شود. به طور کل استفاده از هر یک از این سه نوع لنز بیشتر به سلیقه و توانایی عکاس مربوط است، اما در ان مطلب پیشنهادهایی بر اساس هر سه نوع داده شده که میتوان از آن استفاده کرد. لنزهایی که فاصله کانونی متغیر دارند انعطافپذیری بیشتری داشته و کادربندی برای عکاس راحتتر میشود.اما لنزهای با فاصله کانونی ثابت دارای سطح کیفیت بالاتری هستند. لنز های تیلت شیفت (Tilt shift lenses) یا لنز های با قابلیت تغییر زاویه لنز، به عکاس زمانی که در عمق میدان و پرسپکتیو محدودیت دارد کمک می کنند. لنز اصلی دوربین گوشی 108 مگاپیکسل، لنز دوم آن اولترا واید 20 مگاپیکسل، لنز 12 مگاپیکسل، لنز تله فوتو 5 مگاپیکسل و لنز عمق 2 مگاپیکسل است.

دوربین این گوشی که بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین سلفی است، دارای لنز واید 64 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.9، سنسور اولترا واید 13 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2، سنسور ماکرو 2 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.4 و سنسور عمق 2 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.4 است. ردمی نوت 10 پرو دارای 4 حسگر در قاب پشتی است که شامل یک حسگر 108 مگاپیکسلی واید، یک حسگر 8 مگاپیکسلی اولتراواید، یک حسگر 5 مگاپیکسلی ماکرو و یک حسگر 2 مگاپیکسلی عمق است. ردمی نوت 9 5G بهترین دوربین سلفی شیائومی را دارد. این مدل بهترین دوربین جلو گوشی های شیائومی را دارد. در ادامه بهترین دوربین جلو گوشی های شیائومی بررسی شده است، با ما همراه باشید. استفاده از پارچه ماکروفیبر برای تمیز کردن و زدودن گرد و غبار از روی LCD مناسب است، اگر چه لباس نخی هم برای این کار مناسب است. به لنزی که کل روز و در طول مسافرت بتوانم از آن استفاده کنم نیاز دارم. عموما قیمت پایین بیدلیل نیست، شاید فروشنده قصد دارد عکاسی را ترک کند یا قصد دارد لنزی دیگر بخرد، اما اگر دلیل خاصی نداشته باشد شاید لنز دچار مشکلی شده باشد! کیفیت تصاویر فیلم برداری شده و یا عکسها در اصل به نوع لنزی بستگی دارد که در ساخت دوربین به کار رفته است.

وظیفه لنز در دوربین مداربسته انتقال نور به سنسورتصویر پس از عبوراز فیلترهای رنگی و ثبت تصویر با وضوح مناسب است. تفاوت بین این دو نگهدارنده (C , CS) فاصله بین سنسور تصویر و لنز است. دوربین سلفی این گوشی به عنوان بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین سلفی نیز 16 مگاپیکسل بوده و دارای سنسور Omnivision OV16A1Q با دیافراگم f/2.45 است. فاصله کانونی این لنزهای ماکرو متفاوت است و به نسبت همین فاصله کانونی است که شما میتوانید بیشتر یا کمتر به سوژه مورد نظر نزدیک شوید. اگر در آینده نزدیک به فکر ارتقاء به یک سیستم فول فریم هستید، میبایست این موضوع را مدنظر داشته باشید. این لنز دوربین تلفن همراه سوژه را بزرگنمایی میکند، اما چگونه این کار را انجام میدهد؟ هرچند نسبت به عکاسی ورزشی شما چندان به سیستم فوکوس با موتور سریع نیاز ندارید، اما فوکوس اتوماتیک AF میتواند به شما کمک کند. در هر حال برای عکاسی خیابانی، لنزهای پرایم 35 و 50 میلیمتری بهترین انتخاب شما هستند، اما میتوان از لنزهای زوم واید هم استفاده کرد.

با استفاده از Iris دستی، می توانید دهانه را تنظیم کنید تا با تنظیم فیزیکی Iris ، نور کمتری را ایجاد کند. در سالهای اخیر، سازندگان گوشی موبایل تصمیم به ارتقاء دوربینهای گوشی گرفتند و به جای افزایش میزان پیکسل دوربین که یکی از فاکتورهای مهم خرید گوشی بود، تعداد دوربینهای گوشی را بیشتر کردند. کو معتقد است این شرکت در سال ۲۰۲۲ با اعمال فشار بیشتر بر لارگان و جنیىِس، تولید خود را حداقل ۵۰ درصد افزایش خواهد داد. گوشیهای تولیدی این کمپانی از نظر دوربین سلفی نیز بسیار مناسبند و این ویژگی یکی از گزینههایی است که باعث افزایش فروش این برند شده است. یکی از گوشیهای بسیار خوش ساخت و خوب بازار، گوشی شیائومی mi 11i است. نسخههای لایت گوشیهای پرچمدار همیشه طرفداران خاص خود را دارند، Xiaomi 11 Lite 5g NE یکی از همین مدلهاست. فقط با یک گوشی هوشمند، همراه این سرویس گوگل شوید و دنیای شگفتانگیزش را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید