ثابت , متغیر , چشم ماهی – پرشیاسیستم

در دهه هفتاد کمپانی سونی وارد دنیای ثبت تصاویر شد و کم کم در این زمینه رشد کرد که در سال 1981 توانست دوربین فیلم برداری بسیار با کیفیتی را ارائه دهد. برند ویزیترون زیر مجموعه شرکت ردکا می باشد و در زمینه سیستم های نظارتی و امنیتی در دهه 90 راه اندازی شده است. برای اینکه فاصله کانونی متغییری را داشته باشید باید از لنز های زوم استفاده کنید، نکته قابل توجه ای که لنزهای زوم دراختیارتان قرار میدهند کاربرد های گوناگون آن است. عکس از مناظر، یکی دیگر از عکسهایی است که میتوان با لنز واید عکاسی کرد. در بیشتر دوربینها لنزها را میتوان با توجه به شرایط مورد استفاده تعویض کرد و لنز مورد نیاز را به کار گرفت. هنگام خرید لنز زوم باید به این مسئله دقت کنید.بقیه کارایی این لنز، مانند پرسپکتیو مثل بقیه لنزها میباشد. قبل از شروع بحث انواع لنز دوربین و کاربرد آنها باید گفت که نوری که از بازتاب اشیای صحنه به دوربین می رسد از مجموعه شیشه ای مخصوص که عدسی یا لنز گفته می شود عبور و به سطح حساس (نگاتیو یا سنسور) دوربین عکاسی می رسد. و سوژه عکسبرداری را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان میدهد.

بنابراین Dahua DH-SD6AL445XA-HNR-IR برای نظارت بر محیط بزرگتر مانند مراکز خرید، میدان ها یا ایستگاه ها بسیار مناسب است. هنگامی که عکاسی از لنز عکاسی ماکرو استفاده میکند، فاصله شی دو دوربین بسیار کم میشود و عمق میدان وضوح تصویر بسیار کاسته میشود. ماکروگرافی نام این نوع از شیوه عکسبرداری است. فاصله کانونی، برابری با قطر کادری که عکاس برای عکاسی نیاز دارد را برخوردار است. از دیگر امکاناتی که این لنز ها در اختیار عکاس قرار میدهند این است، که در بازه ی ۲ تا ۴ پله سرعت شاتر را کاهش میدهد ولی باید توجه داشت، عکس وی شارپ خواهد بود، و این موضوع باعث نوردهی طولانی تری میشود(۴تا۱۶برابر). اگر عکاس طبیعت و حیات وحش یا سوژه عکاسیتان مستندات ورزشی است، این لنز برای شما ساخته شده است تا بتوانید از فاصله دورتری از سوژه خود عکسبرداری کنید؛ و روی سوژه مورد نظر فوکوس کنید. نمایی که از آثار معماری عکسبرداری میشود معمولاً با مرکز اثر زاویه دارد و به همین خاطر پرسپکتیوی ایجاد میشود که مطلوب نیست. لنز تله فوتو برای عکاسانی که به فضای خیلی محدود احتیاج دارند مورد استفاده قرار میگیرند تا عکسهای درشت نمای جذابی را بگیرند.فاصله کانونی لنز تله فوتو از لنزهای نرمال بیشتر است.

این دسته از لنز ها فاصله کانونی کمی دارند؛ ولی برای عکاس زاویه دید عالی فراهم میکند و عکس ها را به صورت محدب نشان میدهد، که ما را یاد چشم ماهی میاندازد. مقدار محدب بودن لنز هرقدر بیشتر باشد به همان اندازه زاویه دید عکاس بیشتر میشود. زمانی که یک دوربین DSLR میخرید حتما یک لنز Kit استاندارد به همراه آن عرضه میشود. در ادامه قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا بتوانید یک لنز استاندارد را انتخاب کنید. این لنز کمک میکند تا عکاس حقه های نوری بزند و به طوری با نور بازی کند. هنگامی که یک لنز زاویه باز را با یک لنز زاویه استاندارد مقایسه کنیم؛ در میابیم که فاصله کانونی لنز زاویه باز کمتر از، لنز زاویه استاندارد است (۱۰تا۴۲میلیمتر).این خصوصیت باعث شده لنز های زاویه باز، هنگام عکاسی زاویه دید وسیع تری را در اختیار عکاس قرار بدهند.یکی از انتخاب های مناسب برای عکس گرفتن از پرتره های گروهی یا همان عکسهای دسته جمعی و عکاسی از چشماندازها، لنز های زاویه عریض است؛ زیرا با استفاده از این لنز ها هیچ جزء مهمی را در عکاسی از دست نمیدهید و عمق میدان عمیقتری را در اختیارتان میگذارد.

دریچه دیافراگم بیشتر از هرچیز دیگری مورد آزمایش قرار میگیرد. برای ساخت لنز، قطعات زیادی مورد استفاده قرار میگیرد که توانایی خیلی کمی برای باز کردن دریچه دیافراگم و وارد شدن نور دارند. لنزهای بسیاری هستند که نسبت به نیاز عکاس و سبک عکاسی وی میتوان انتخاب کرد، تا با آن بتواند خلاقیت و افکار خود را نسبت به سوژه مورد نظر بازگو کند ما در اینجا تعدادی از لنزها را نام بردیم و توضیحات مختصری درباره آنان نوشتیم تا شما با لنزها بیشتر آشنا شوید و عکسهای زیباتر و با کیفیتتری را بگیرید و در سبک خود تک باشید؛ امیدواریم توانسته باشیم تا جهت انتخاب لنز بهتر به شما کمکی کرده باشیم و همچنین مطالب فوق برایتان مفید واقع شده باشد. در این سیستمها لنز حرکت فیزیکی ندارد بلکه دوربین، با به کارگیری الگوریتمهای خاص، لرزش را از بین میبرد. لنزی انتخاب کنید که با دوربین شما سازگار باشد؛ لنزهای نیکون و کنون نسبت به سایر لنزها کیفیت بالاتری دارند و انتخاب خوبی میتوانند باشند.اگر به دنبال لنزی میگردید که محدوده وسیعی را تحت پوشش دهد، به شما لنزهای سیگما و نیز تونیکا را پیشنهاد میدهیم. این لنزها غالبا بدنه ی بزرگ تر و سنگین تری دارند . این لنزها زمانی مفید واقع میشوند؛ که محرومیت از نور باعث میشود، سرعت شاتر بیشتری را برگزینیم و نیاز به حذف لرزه ها داریم.

دیدگاهتان را بنویسید