خرید انواع لنز دوربین با بهترین قیمت – دیجی سنتر

برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته با لنز مناسب، کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب، با کارشناسان شرکت فرتاک گلوبال ویژن در ارتباط باشید تا اطلاعات کاملی را از انواع لنزهای دوربین مداربسته در اختیار شما قرار دهند. این لنز قابلیت چرخش به جوانب یا بالا و پایین (Shift, Tilt, Swing, Rise/Fall) و یا هردو را دارند. این عدد به همراه اندازه سنسور، زاویه دید لنز را تعریف میکند، اعداد کوچک تر نشان دهنده زاویه وایدتر هستند. برای کنترل مقدار نور عبوری از لنز چندین صفحه فلزی کدر به گونه ای آرایش یافته اند که به وسیله تغییر حلقه تنظیم می تواند روزنه ی مرکزی بین خود را بزرگ و کوچک کنند(شکل 3-9) در کنترل خودکار، فرمان بازیا بسته شدن را یک چشم الکترونیکی صادر میکند. در نتیجه اجزای تصویری که تشکیل میدهند به نظر بزرگ تر میآید و فاصلهٔ بین آنها نیز کمتر از حد معمول میشود. لنز تلهای که فاصلهٔ کانونی آن دو برابر بیش تر از فاصلهٔ کانونی لنز نرمال باشد، تصویر را دو برابر بزرگ تر روی فیلم ثبت میکند.

هرچه فاصله کانونی لنز کمتر باشد، لنز زاویه دید بازتری دارد و به اصطلاح، لنزی وایدتر است و هر چقدر فاصله کانونی بیشتر باشد زاویه دید کوتاه تر خواهد بود . لنز تله به لنزهایی گفته میشود که فاصلهٔ کانونی آنها از قطر تصویری که روی فیلم تشکیل میدهند بلندتر است، به عبارت دیگر هر لنزی که فاصلهٔ کانونی آن از فاصلهٔ کانونی لنز نرمال دوربین بلندتر باشد، برای آن دوربین لنز تله محسوب میشود. در این سنسور، منطقه تحت پوشش به تعداد زیادی پیکسل تقسیم شدهاند، تصویرها از لنزها به سطوح چیپها میرسند و به نسبت نور ورودی به هر پیکسل، یک میزان مشخص بار الکتریکی در آن پیکسل ایجاد میشود. همچنین از این لنزها در عکاسی پرتره هم استفاده میشود. ساختار کلی لنز را اینگونه می توان بیان کرد که لنز در واقع استوانهای حاوی مجموعهای از عدسی هاست که نور را از آن عدسی ها عبور می دهد و به داخل سنسور هدایت میکند و باعث میشود که تصویر به صورت واضح بر روی فیلم عکاسی (در دوربین های آنالوگ ) و یا سنسور (در دوربین های دیجیتال ) منعکس شود. لنز زوم به لنزی گفته میشود که دارای فاصله کانونی متغیر باشند.

نام لنزها اغلب شامل لیستی طولانی از حروف و اعداد است، که با اینکه جالب و جذاب به نظر میرسند اما میتوانند برای یک عکاس مبتدی کاملا گیج کننده نیز باشند. لنز عریض برای عکس گرفتن از مناظر و عکس های دسته جمعی یک انتخاب مناسب است. قبلا با لنز ۵۰ (لنز فوق العاده ایه) کار کردم اما بدلیل اینکه ۳۵ کمی از ۵۰ وایدتر هست ۳۵ رو انتخاب کردم … این هم یکی از عواملی است که بر بزرگنمایی استفاده از لنزهایی با کیفیت بهتر می افزاید. در ژانویه ۲۰۲۱ از یکی از این مدلها خبردار شدیم؛ در این مدل لنزها در سیستم دوربین تاشو قابلیت جابهجایی داشتند و همین نکته باعث میشد تا تصویر ثابت باشد و تار نشود و همچنین ویژگی فوکوس خودکار کیفیت بیشتری داشته باشد. برخی از لنزها فاصله کانونی ثابتی دارند و برخی دیگر متغیرند، لنزهایی که فاصله کانونی متغیر دارند انعطاف پذیری بیشتری دارند و عکاس راحت تر میتواند کادربندی کند.

توجه داشته باشید که قبل از خرید کیت لنز موبایل حتما مدل لنزهای درون آن را چک کنید تا لنزهایی کاربری بر اساس نیاز شما داخل کیت قرار گرفته باشد. در واقع لنز توسط مانت اصلی بر روی بدنه اصلی قرار نمیگیرد. فاصله کانونی برحسب میلی متر است و در واقع موثر در زاویه دید لنز می باشد. در فاصله کانونی های بالاتر ( 85 میلی متر یا 100 میلی متر ) شما یک لنز ایده آل برای تصویربرداری دارید زیرا وقتی هنگام کار با این لنزها با دیافراگم باز عکسبرداری کنید جزئیات پس زمینه تقریبا از بین میرود و محو میشود و در نتیجه تمرکز ( فوکوس ) روی سوژه به بهترین شکل ممکن انجام میشود و در نتیجه احتمال اینکه چشم بیننده سوژه را ترک کند کمتر میشود. نوع C و CS از نظر نحوه ی عملکرد و قطر مانند یکدیگر هستند و تنها تفاوت آنها فاصله بین سطح خارجی آن و حسگر دوربین مداربسته است که در نوع C برابر 526/17 میلی متر و در نوع CS برابر 5/12 میلیمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید