خرید انواع لنز دوربین با بهترین قیمت – دیجی سنتر

با توجه به اهمیت یادگیری ترکیببندی در عکاسی، «فرادرس» اقدام به انتشار فیلم آموزش مبانی ترکیب بندی در عکاسی کرده که لینک آن در ادامه آورده شده است. ممکن است با خود بگویید که همه اینها عالی است، اما چه ربطی به دوربین دارد؟ آیا چیزی سریعتر از نور هم وجود دارد؟ دوربین عکاسی و ادوات مورد نیاز آن را از بسیاری از فروشگاهها و بازار فروش محصولات دیجیتال میتوان خریداری کرد اما برای دریافت کالایی اصل و همراه با گواهی اصالت کالا، گارانتی و خدمات پس از فروش بهتر است به فروشگاه مقداد آی تی مراجعه کرد. فاصله کانونی لنزهای تلهفوتو بین 50 تا 85 میلیمتر است؛ البته بعضی گوشیها برای دستیابی به قدرت زوم بیشتر، لنزهایی با فاصله کانونی بیشتر نیز دارند. اشیا در لنزهای زاویه عریض ممکن است دچار اعوجاج شوند و همچنین فاصله بین اشیای دور به نظر نزدیکتر میآید و در فواصل نزدیکتر، پرسپکتیو دچار اعوجاج میشود.

در فواصل کانونی خیلی کوتاه، عکاس میتواند میدان دید عریضتری داشته باشد؛ در حالی که در فواصل کانونی طولانیتر مانند لنزهای تلهفتو ناحیهای که عکاسی میشود، بسیار محدودتر خواهد بود. این بدین معناست که این لنزها برای تمرکز و فوکوس کردن روی جزییات و فواصل دورتر بسیار مناسب هستند . میزان ثبت جزئیات در لنزهای 35 میلیمتری بیشتر از سایر لنزها بوده و این موضوع در پرتره اهمیت دارد. هر لنز برای موقعیتهای خاص عالی است، بنابراین به خاطر داشته باشید که میخواهید از چه چیزی عکس بگیرید. با استفاده از دو لنز Canon EF 35mm f/1.4L II USM و Nikon AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G. لنزهایی با دیافراگم پایینتر ( بازتر ) معمولا کیفیت بهتری دارند و برای استفاده های خاص طراحی شده اند و امکان تصویربرداری حرفه ای تر را برای شما فراهم میکنند. در مقایسه با لنزهای زوم، لنزهای پرایم معمولاً کوچکتر و سبکتر هستند، دهانه دیافراگم بازتری دارند، و تصاویر شارپ تری ارائه میدهند. دیافراگم لنز مثل مردمک چشم است و هر چه بازتر باشد، روشنایی بیشتری وارد میشود و در شرایط پرنور نیز میبایست آن را بستهتر در نظر گرفت، البته معمولاً و نه همیشه!

این کمپانی آلمانی در سال ۱۹۱۸ توسط جوزف اشنایدر تاسیس شد و از سازندگان مطرح و معتبر لنز برای بسیاری از کمپانیها به شمار میرود. هر کدام از این نوع لنزها جدا از مسائلی که بحث کردیم، خصوصیات معینی دارند که باید هنگام استفاده از آنها مورد توجه قرار دهیم. چه بخواهید از دوربین موبایل سامسونگ استفاده کنید یا دوربین گوشی شیائومی باید با انواع لنزها آشنا باشید. با این لنزها میتوان گاهی با تحریف چشم انداز تصاویر 180 درجه، تصاویر دایرهای، محدب یا بیضی شکل ایجاد کرد. نور در مسیر مستقیم خود حرکت میکرد (و اساساً آزمایش نیز به منظور بررسی همین موضوع طراحی شده بود) و سپس از سوراخی به اندازه سر سوزن عبور کرده و تصویری بر روی صفحه صاف در سمت مقابل ایجاد میکرد. مشخصات مربوط به لنز در هریک از بسته بندی های دوربین مدار بسته هایک ویژن درج شده که بر اساس درخواست کاربر می توان آنرا انتخاب نمود. F 2.8-12 یعنی این یک لنز بزرگنمایی 2.8 تا 12 میلی متر است. لنزهای فوکوس دور: این لنزها از نوع لنزهای بزرگ هستند که شاید دیده باشید عکاسان حرفهای با خود حمل میکنند. نور در برخورد یا مواجهه با مواد مختلف میتواند کند شده، خم شود و یا بازتاب یابد.

پاسخ این است که همین خصوصیت برهمکنش نور با مواد مختلف است که امکان خمیدن، بازتاب و متمرکز کردن آن را با استفاده از لنزهای عکاسی مدرن میسر ساخته است. لنزها در واقع چند تکه شیشه هستند که نور را بازتاب میدهند و آن را به سمت صفحه عکاسی در انتهای دوربین هدایت میکنند. در واقع بین فاصله کانونی و زاویه دید هر لنز رابطه معکوسی برقرار است به این صورت که هرچه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد زاویه دید آن کمتر است، و بر عکس آن هر چه فاصله کانونی لنز کمتر باشد زاویه دید بیشتری دارد. بدون خرید این کیس امکان استفاده از لنز عریض Moment وجود ندارد. لنزهای نرمال: این لنزها از نوعی هستند که عکسهای طبیعیتری میگیرند و تصاویر آنها مشابه آن چیزی هست که چشم انسان میبیند. لنز تله فوتو نیز بسیار در بین عکاسان پرتره از محبوبیت برخوردار بوده و حتی مشتریان بسیاری نیز بازخورد بهتری به عکسهای ثبت شده با این نوع لنز داشتهاند. میتوان در فاصله کانونی 35 میلی متر عکسهای پرترهای با کمترین میزان بوکه ثبت کرده و از کیفیت نهایی اثر لذت برد. دوربین دیجیتال با هربار عوض کردن لنز، مقداری غبار وارد بدنه دوربین شده و روی سنسور مینشیند.

0 دیدگاه دربارهٔ «خرید انواع لنز دوربین با بهترین قیمت – دیجی سنتر;

دیدگاهتان را بنویسید