خرید انواع لنز دوربین با بهترین قیمت – دیجی سنتر

لنز چشم ماهی زاویه دید بازی داشته و پرسپکتیو تصویر را به شکل کروی در می آورند. این نوع لنزهای عکاسی، زاویه دید بسته تری دارند و برای عکاسی از فواصل دور مناسب هستند. به طور کلی کاربرد لنز در کنترل نور ورودی به حسگر دروبین عکاسی است. اولین عبارتی که برروی لنز مشاهده می ­کنید، عبارتی به شکل XX-XX mm است که این اعداد بر حسب میلی ­متر بیان شده و نشان دهنده ی فاصله کانونی لنز هستند. همچنین، از فیلتر های 58 میلی متری بر روی دهانه خود استفاده می کند. اگر بخواهید با استفاده از بزرگنمایی اشیاء تصاویر خارق العاده ای به ثبت برسانید، به این لنز نیاز دارید (مثل ثبت تصاویری با جزئیات خیلی دقیق و حالت میکروسکوپی از حشراتی که بر روی گل ها نشسته اند). مرکز نوری یک لنز، نقطه ای درون لنز است که در آن فرض می شود دو پرتو نور که از منابع مختلف داخل لنز آمده اند (دو خط آبی رنگ در عکس فوق) با هم برخورد می کنند.

بنابراین فاصله کانونی عبارتست از فاصله مرکز عدسی لنز تا نقطه هم گرایی عدسی و این مقدمه ای برای پیدایش انواع لنز گردید که در مطلب درباره انواع لنز دوربین مدار بسته صحبت می شود. بعضی از این لنزها میتوانند هر دو زاویه دید عریض یا واید و تله فتو (به عنوان مثال 24 تا 300 میلیمتر) را داشته باشند. این نوع لنزها زاویه دید گسترده تری دارند و می توان با آن ها نماهای باز را عکاسی نمود. یعنی، اینها شامل پانورامای وسیع از مناظر و آسمان، و همچنین برای عکاسی از سوژههای نزدیک مانند جمعیت، فضای داخلی و معماری است. اما در عکاسی ورزشی و طبیعت و یا فیلمبرداری استفاده از لنزهای کانن زوم و تله زوم کاربردی تر است. عکاسی خیابانی ، عکاسی مستند ، عکاسی منظره و همچنین عکاسی پرتره.. یک فیلتر تمیز برای عکاسی در باران هم می تواند به شما کمک کند، و همچنین در هنگام عکاسی در نزدیکی آب های آزاد می تواند از سوختگی شیشه لنز جلوگیری کند. همچنین لرزشگیر در لنزهای واید کاربردی ندارد و بیشترین تاثیر آن در لنزهای تله فتو دیده می شود. ویژگی خاصی که لنزهای ماکرو دانرد این است که امکان نزدیک شدن خیلی زیاد به سوژه را برای عکاس، فراهم می کند.

این ویژگی زمانی به کمک ما می آید که مجبور هستیم برای جبران کمبود نور؛ سرعت شاتر طولانی تری انتخاب کنیم. علت اینکه اسم این لنزها را چشم ماهی گذاشته اند هم همین ویژگی کروی نمودن تصاویر است. 1. برای اینکه بتوانید از سوژه خود فیلم یا عکس بگیرید، نیازی به حرکت دوربین نمی باشد و به راحتی با استفاده از یک دکمه می توان این کار را انجام داد. اگر از نظر عکاسی یک کاربر عادی هستید و قصد ندارید تصاویری حرفهای با گوشی به ثبت برسانید احتمالا به این لنز احتیاج پیدا نخواهید کرد، مگر این که بخواهید به کمک لنز چشم ماهی عکسی خاص و متفاوت به ثبت برسانید و خلاقیت خود را در این زمینه به کار بگیرید. لنز 85 نیکون از جهت جدا کردن سوژه از پسزمینه و ایجاد بوکههای بزرگ در نقاط خارج از فوکوس به انتخابی ایدهآل برای عکاسی پرتره تبدیل شده است. از لنزهای ماکرو برای عکاسی در فاصله بسیار نزدیک به سوژه و زمانی که عکاس قصد دارد سوژه را بزرگ تر از حالت معمول جلوه دهد، استفاده می شود.

به عنوان مثال یک لنز که حداکثر گشودگی دیافراگم آن بیشتر است امکان تصویربرداری بهتر در شرایط نوری ضعیف را برای شما فراهم میکند تا بتوانید در این شرایط عکاسی بهتری داشته باشید. اگر اهل مسافرت هستید در هنگام خرید انواع لنز دوربین دیجیتال، این لنز را در نظر داشته باشید. همان طور که در ابتدای این مقاله در سایت هنرآموزی ذکر کردیم؛ لنز دوربین از مهم ترین تجهیزات دوربین است که به واقع تاثیر زیادی در ایجاد تصاویر باکیفیت و خلاقانه می گذارد. استفاده از یک عدسی در شکل گیری تصویر، باعث بروز مشکلات مختلفی می شود که به همین دلیل چند عدسی در کنار هم قرار می گیرند تا این مشکلات را مرتفع کنند. لنز دوربین عکاسی در واقع ترکیب چند عدسی است که با عبور دادن نور و هدایت آن به درون دوربین، باعث انعکاس واضح تصویر شده و نسبت به دوربین، نقش مهم تری در کیفیت عکس ایفا می کند. شاید بتوان گفت لنز مهم ترین قسمت از هر دوربین عکاسی محسوب می شود که با استفاده خلاقانه از آن می توان عکس های فوق العاده با کیفیتی را به ثبت رساند. فراموش نکنید که سرمایهگذاری برای داشتن یک کیف خوب به پایین آوردن آسیبهای احتمالی میارزد چرا که این دوربین نه تنها از دوربین که از تمام وسایل جانبی نیز محافظت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید