راهنمایی خرید بهترین لنز دوربین عکاسی پرفروش و محبوب – کافه راهنما

علاوه بر اتصال لنز به دوربین و استفاده از انواع دهانههای خاص، اتصالات لنزهای تولید شده توسط برندهای مختلف با دیگر برندها متفاوت است و هر برند دهانه لنز مخصوص خود را دارد. لنزهای نرمال زاویه دیدی در حدود ۴۶ درجه را در اختیار افراد قرار می دهد و با توجه به اینکه زاویه دید انسان چیزی حدود ۱۳۰ درجه است که ۴۵ درجه آن به زاویه افقی و ۲۶ درصد آن به زاویه عمودی اختصاص دارد، میتوان گفت که شباهت بسیار زیادی با چشم انسان دارد. عمق میدانی بسیار زیادی را در اختیار دارد. لنزهای فیش آی یا همان چشم ماهی جزء آن دسته از لنزهایی است که فاصله کانونی بسیار کمی دارد اما در عوض زاویه دید فوق العاده ای را در اختیار عکاس قرار می دهد. شاید با خود بگویید که تشخیص لنزها به دلیل شباهت آنها با یکدیگر بسیار سخت است اما باید بدانید که برای تشخیص لنزها شما باید اطلاعات کامل و درستی از فاصله کانونی داشته باشید. در اینجا قصد داریم انواع لنز دوربین و کاربرد آنها را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید. نکات دیگری در رابطه با لنزهای زوم وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید از جمله اینکه لنزهای زوم جزء گران ترین لنزهای موجود در بازار می باشد و علاوه بر وزن سنگین، پیچیدگی خاصی را در حین استفاده برای عکاس به همراه می اورد اما به این مسائل به دلیل مزایایی که در اختیار مخاطب قرار می دهد زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد و اگر کمی به دوربین های موجود در بازار نگاه کنید متوجه می شوید که این زوم در کلیه دوربین های فیلمبرداری مورد استفاده قراره گرفته است.

اگر دوست دارید با بهترین برندهای سازنده لنز دوربین آشنا شوید، با آیتیرسان همراه باشید. لنزهای فیکس یکی از پرطرفدارترین لنزهایی است که توسط عکاسان استفاده می شود آنها بر این عقیده اند که این لنزها کیفیت بهتری از عکس ها را به ثبت می رسانند و همچنین برای تهیه عکس های پرتره بهترین گزینه محسوب می شوند. لنزهای تله فوتو جزء آن دسته از لنزهایی است که فضای بسیار محدودی را در اختیار عکاس می گذارند که در نتیجه میتواند عکس هایی با درشت نمایی را به ثبت برساند. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به عکانسی علاقه خاصی دارید باید در جریان باشید که سبک های بسیار زیادی در عکاسی وجود دارد که باید در حین عکسبرداری به آن توجه داشت همچنین باید به این موضوع آگاه باشید که لنزهای بسیار زیادی به دنیا معرفی شده است که هرکدام از آنها در تهیه عکس هایی با کیفیت بهتر و زیباتر به شما کمک خواهد کرد. اگر شما جزء افرادی هستید، که به عکاسی علاقمندید باید بدانید که عکاسی سبکهای مختلفی دارد؛ که بابت این موضوع شما به لنزهای مختلفی نیازمندید تا کیفیت عکسهایتان نیز با کیفیتتر و واضحتر شود؛ باید در جریان باشید که انواع لنز دوربین عکاسی به دنیا معرفی شده است.

اما اگر کمی حرفه ای باشید به خوبی در میابید که کاهش سرعت شاتر میتواند این مشکل را برای شما حل کند. به عنوان مثال اگر در نظر دارید که از یک پروانه به گونه ای عکسبرداری کنید که تصویر تمام کادر را پر کند لنزهای ماکرو میتواند بهترین گزینه باشد. در واقع اگر بخواهیم عکاسی را به شاخه های مختلف دسته بندی کنیم باید بگوییم که برخی از آنها نیازمند استفاده از لنز مناسب خود می باشند مانند عکاسی ماکرو که تنها لنز ماکرو میتواند این نیاز را برطرف کند. حتما باید دستی فوکوس بشه وگرنه قابل استفاده هست عکس ها هم شارپ هستن هرچند حداکثر شارپ از دیاف 2.8 شروع میشه ولی خب من روی 1.8 هم عکس های خوبی گرفتم و از خریدم اصلا پشیمان نیستم بلکه قشنگی هم میندازه حتی روی 1.8 با دو تا سوژه به فاصله 10سانتی متر کاملا پس زمینه محو میشه ارزش رقم صرفهجویی رو در مقایسه با قیمت این دو لنز داره چون میدونم اکثر افراد این دوتا لنز نیکون را با هم مقایسه میکنند که یکیش رو بخرند من نظرم در مورد این دو تا لنز گفتم ضمنا صدای فوکوس کردن در حالت فیلم برداری آزار دهنده میشه ولی اگه نور مناسب داشته باشید و قدری با دیاف بسته کار کنید عمق میدان رو بالا ببرید نیاز به فوکوس دایم نمیشه.

هنگامی که عکاسان از لنزهای ماکرو استفاده می کنند فاصله شی دو دوربین بسیار کاهش پیدا می کند و عمق میدان وضوح تصویر به شدت کاهش می یابد پس باید از دیافراگمهای بسته کمک گرفت که منجر به کاهش نور می شود. همهی این مجموعه با قیمت حدود ۲۰ دلار به فروش میرسند تا به سادگی بگوییم که ارزش خرید این مجموعه بسیار زیاد است. در واقع این مسئله به این دلیل است که برای ساخت لنزها از قطعات بسیار زیادی کمک میگیرند که توانایی محدودی در باز کردن دریچه دیافراگم و ورود نور دارند پس هنگام خریدن یک لنز زوم به این موضوع نیز فکر کنید. معمولا شرکت ها وقتی به فکر دوربین های چندگانه برای اسمارت فون خود میفتند، یکی از لنزهایی که بعد از عمق سنج برای دوربین اسمارت فون خود به کار میبرند لنز اولترا واید می باشد. با توجه به نوشته های بالا بدون شک تا الان متوجه این مورد شدید که چرا شرکت های برای اسمارت فون های میان رده و پرچمدارشان از دوربین های متعدد استفاده می کنند. به طور کلی عکاسان، لنزها را در دو گروه لنزها زوم و لنزهای فیکس قرار می دهند که لنزهای زوم از فاصله کانونی متغیر و عدسی های متفاوت تشکیل شده اند و لنزهای فیکس کاملا برعکس بوده و تعداد عکسی کمتر و همچنین فاصله کانونی ثابتی را در اختیار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید