راهنمای خرید انواع لنز دوربین دیجیتال

با این حال نور در قیاس با ذرات دیگر مانند نوترینوها که در همان سرعت حرکت میکنند، یک خصوصیت جالب دارد و آن این است که در همه مواد سرعت یکسانی ندارد. حضور شهاب گردان، حمید بوحمدان، محمدرضا خلعتبری، محمدرضا عباسی و مهران درخشان مهر در تیم فولاد و همچنین حسین ابراهیمی وینگر ذوبآهن که سابقه بازی در تیم مقابل را داشتهاند به جذابیتهای این بازی خواهد افزود. تمرین امروز فولادیها از لنز دوربین عکاس فولاد را در زیر میبینیم، تمرینی که صحنههای زیبایی را خلق کرده است. لنزهای مدرن بر اساس میلیمتر اندازهگیری میشوند و این عدد مقدار فاصلهای که بین لنز و نقطه همگرایی نور بر روی صفحه عکاسی وجود دارد را بیان میکند. در کنار این اجزاها بخشی به نام دیافراگم قرار گرفته است که شکلی همانند حلقه دارد.این بخش به وسیله صفحات فلزی و کدر در بالای آن بزرگ و کوچک می شود. چه از یک دوربین DSLR استفاده کنید و یا با دوربین تلفن همراه به عکاسی بپردازید، در هر صورت با یادگیری این اصول در مورد روش عملکرد هر نوع دوربینی، میتوانید مهارت عکاسی خود را بهبود ببخشید. در واقع این دیافراگم نور کافی را به سنسور میرساند. لنز 85 میلیمتری کانن از نظر کیفیت و قیمت در بین لنزهای رنج متوسط یکی از بهترینها به حساب میآید.

فاصله کانونی لنزهای تلهفوتو بین 50 تا 85 میلیمتر است؛ البته بعضی گوشیها برای دستیابی به قدرت زوم بیشتر، لنزهایی با فاصله کانونی بیشتر نیز دارند. دیدار رفت دو تیم با تک گل دیدنی لوسیانو پریرا به پایان رسید و این دیدار میتواند جذابیتهای دیگری نیز در خود داشته باشد. در این صورت Iris ثابت یا دستی با نور به خوبی کار خواهد کرد زیرا نیازی به تنظیم با تغییر سطح نور ندارند. نکته دیگری که بعد از آشنایی با لنز مطرح میشود، نحوه بکارگیری این دانش در عکاسی بویژه در به هنگام ترکیببندی است. این آزمایش شبیه معجزه بود و کشف علمی شگفتانگیزی برای افرادی محسوب میشد که هزار سال پیش از حتی عصر قرونوسطی زندگی میکردند. نور در مسیر مستقیم خود حرکت میکرد (و اساساً آزمایش نیز به منظور بررسی همین موضوع طراحی شده بود) و سپس از سوراخی به اندازه سر سوزن عبور کرده و تصویری بر روی صفحه صاف در سمت مقابل ایجاد میکرد.

برای درک شیوه کارکرد دوربینهای مدرن میتوانیم کار خود را از همین دستگاههای شبیه دوربین آغاز کنیم و چند هزار سال جلوتر بیاییم و راجع به نخستین دوربین سوراخدار مدرن صحبت کنیم. البته ممکن است گوشی شما دوربین فوق عریض خوبی نداشته باشد و بخواهید با خرید لنز فوق عریض و کمک گرفتن از دوربین اصلی کیفیت تصاویر فوق عریض را افزایش دهید. آشنایی با بهترین لنز دوربین موبایل به شما کمک می کند به هنگام خرید تصمیم آگاهانه تری بگیرید و بر اساس نیازتان خرید کنید. همچنین میتوانید برای خرید و دریافت قیمت کیس کامپیوتر به سایت مقداد آی تی مراجعه کرده تا با بهترین قیمت کامپیوتری مجهز را خریداری کنید. لنزهای ماکرو در فاصله کانونیهای کوتاه عکس های فوقالعاده واضحی میگیرند، اما در دیگر فاصله های کانونی توانایی فوکوس خوب و ثبت تصاویر واضح را ندارند. درجه دارند و معمولاً برای فوکوس بر روی اشیای نزدیکتر استفاده میشوند. کانون عدسی یا لنز به نقطهای گفته میشود که پرتوهای مستقیمی که از لنز عبور کردهاند، در آن جمع میشوند و به صورت تخمینی، نصف قطر کرهای است که لنز بخش کوچکی از آن است.

موضوع این علم بررسی واکنش نور در برابر بازتاب، خمش و برخورد با مواد حساس به نور مانند فیلمهای عکاسی یا سنسورهای نور در دوربینهای مدرن دیجیتال است. این ضریب برش در حسگر های ASP-C دوربین های کانن 1.6 است و در دوربین هایی با حسگر های سه چهارم 2.0 است و در دوربین های سری 1 نیکون 2.7 می باشد. لذا توصیه می گردد که برای مشاوره و خرید دوربین مدار بسته از شرکت های معتبر استفاده شود. نور برای این که از هسته یک ستاره رها شود، شاید به هزاران سال زمان نیاز داشته باشد، این در حالی است که نوترینوهایی که یک ستاره تولید میکند، با هیچ چیز دیگر واکنش نشان نمیدهند و با سرعت 300 هزار کیلومتر بر ثانیه از ستاره دور میشوند، به طوری که نمیتوان باور کرد از آنجا آمدهاند. لنزهای زوم دوربین مدار بسته در دو نوع اپتیکال و دیجیتال وجود دارند که در لنزهای اپتیکال می توان تصاویر را بدون این که از کیفیت آنها کم شود بزرگنمایی نمود در صورتی که در لنزهای زوم دیجیتال زمانی که تصویر بزرگنمایی می گردد مقداری از کیفیت آن کاهش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید