راهنمای خرید انواع لنز دوربین دیجیتال

زاویه دید این نوع لنز معمولا بین ۱۰۰ تا ۱۸۰ درجه است و فاصله کانونی نیز کاملا به مدل لنز بستگی داشته و میتواند بسیار متغییر باشد. جنبه های دیگری از ساخت و عملکرد لنزها وجود دارد که هنگام خرید یک لنز ممکن است بخواهید لحاظ نمایید. نکته ی دیگر در کیفیت ساخت لنز مطرح است . لنز usm کانن چیست؟ عکس هایی که با این لنز دوربین کانن گرفته می شوند می توانند فاصله ی میان سوژه های در پیش زمینه را با سوژه های در پس زمینه را افزایش دهند و با همین کاربرد می توان عکس های خلاقانه زیادی گرفت. خرید لنز 400 کانن برای عکاسی ورزشهایی مثل فوتبال بسیار کاربردی است. اگر در ساحل و یا در شرایطی که هوا غبار آلود است لنز دوربین را تعویض کنید، دوربین را در خطر انداخته اید. بهتر است چنین شرایطی را از قبل پیش بینی کنید و با بستن یک لنز زوم بر روی دوربین انعطاف بالاتری به فاصله کانونی بدهید. لنزهای زوم فاصله کانونی متغیری دارند و بسیار کاربردی هستند. توجه کنید که با تنظیم لنز بر روی 2.8 میتوانید محدوده 86 درجه را تصویر بگیرید و هرچه عدد 2.8 را بالاتر ببرید پهنای تصویر کمتر شده و زوم تصویر بالاتر میرود.

در نام گذاری هر لنز دوربین اطلاعات فراوانی از لنز ذکر شده است که اگر درباره آن ها ندانید حتما گیج خواهید شد. همچنانکه از نام این لنزها نیز مشهود است. در آینده، احتمالاً با کاربردهای دیگری نیز مواجه خواهیم شد که در حال حاضر حتی نمیتوانیم رویای آنها را ببینیم. اگر دوربینتان خیس شد سعی کنید سریعاً دوربین را با استفاده از پارچه های مناسب خشک کنید، و تا زمانی که لنز و اطراف قسمت اتصالی آن بر روی دوربین کاملاً خشک نشده است لنز دوربین را عوض نکنید.به خاطر داشته باشید در شرایط جوی که حتی عینک شما هنگام خارج یا داخل شدن به فضایی بخار میکند احتمال به خطر افتادن دوربین نیز وجود دارد. وقتی از حالت Live View دوربین استفاده می کنید به مدت طولانی دوربین را رو به خورشید نگیرید، با اینکه استفاده از نمای زنده – Live View زمانی که می خواهید رو به خورشید عکاسی کنید برای سلامت چشمان شما بهتر است (به دلیل برخورد مستقیم نور خورشید به لنز استفاده از Visor می تواند برای سلامت چشم مضر باشد)، اما این کار می تواند برای مدت طولانی به دوربین شما ، آسیب برساند. این نور اگر در کسری از ثانیه به سنسور دوربین برخورد کند مشکلی ایجاد نمی کند، اما هرچه سنسور دوربین به مدت طولانی تری در معرض نور مستقیم خورشید و یا نور لیزر قرار گیرد احتمال صدمه دیدن آن بسیار بیشتر خواهد بود.

اما وقتی از حالت Live View استفاده می کنید، آینه جلوی سنسور بالا رفته و پرده ای هم که در مقابل سنسور است کنار می رود تا نور مستقیماً به سنسور برخورد کند و برای شما در داخل LCD نمایش داده شود. حتی ممکن است پرده های مقابل سنسور (در صورتی که آینه مقابل آن بالا رفته است) بر اثر تابش مستقیم نور خورشید بسوزد، بنابراین تا جایی که می توانید سریع عکس خود را بگیرید. حرارت بالا و دوربین دیجیتال اصلاً با هم سازگاری ندارند. درصورتی که بدنه در هوای یسیار سرد دچار یخ زدگی شد ابتدا باطری ها و کارت حافظه را خارج کنید و تا زمان آب شدن و خشک شدن کامل اجزا دوربین را روشن نکنید.اگر دوربین را از محل بسیار سردی به محل گرمی منتقل میکنید، باید توجه داشته باشید اختلاف حرارت زیاد باعث زنگزدگی دوربین میشود. توجه داشته باشید که فوکوس “میدان مسطح” فقط برای چیزهای مسطح است، نه برای اشیاء سه بعدی مانند حشرات، خزندگان، یا گل.

فراموش نکنید که سرمایهگذاری برای داشتن یک کیف خوب به پایین آوردن آسیبهای احتمالی میارزد چرا که این دوربین نه تنها از دوربین که از تمام وسایل جانبی نیز محافظت میکنند. گستردگی محدوده ای که جلوتر یا عقب تر از سوژه ی اصلی، متمرکز (فوکوس) هستند عمق دید گویند و مقدار معینی از میدان دید لنز است که در آن تصاویر به صورت کاملا واضح ثبت می شوند شکل زیر عملیات فوکوس یا تنظیم فاصله کانونی عدسی دوربین مداربسته بر اساس فاصله جسم تا دوربین مداربسته و برای داشتن یک تصویر شفاف و واضح صورت می گیرد و همانند عقب یا جلو بردن ذره بین، در یک نقطه تصویر در بهترین حالت وضوح قرار می گیرد.یکی از عوامل جلوه سازی و ایجاد انفراد سوژه در کادر، عمق میدان وضوح است. عکس فوق توسط دوربین مداربسته مدل AHD-BX3-5 با لنز وریفوکال 5-50 میلیمتری گرفته شده است. حتی قراردادن دستگاه دوربین زیر ژاکت یا کاپشن نیز ممکن است از سرما و انقباض بیشتر آن جلوگیری کند. اگر به طور ناگهانی در معرض باران شدید قرار گرفتید سریعا دوربین را زیر لباس یا ژاکت و یا کلاه خود قرار دهید.و چنانچه واقعا تمایل به عکاسی در این شرایط جوی را دارید دوربین را در یک لایه پلاستیک بپیچید و با چند کش یک محفظه ضد آب درست کنید.سعی کنید این پلاستیک برای چرخاندن لنز جا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید