راهنمای خرید لنز دوربین عکاسی

به این ترتیب این شرکت اولین لنز دوربین قابل تعویض سه بعدی دنیا را به بازار معرفی کرده است. اگر در زمین فوتبال به دوربین عکاسها توجه کرده باشید، لنزهای بسیار قطور و بزرگی دارند که همین لنزهای سوپر زوم هستند. این لنزها برای بزرگنمایی به کار گرفته میشوند و فاصله کانونی 35 تا 70 میلیمتری دارند. برای تأیید قابل اطمینان بودن طراحی صفحهنمایش تلفن همراه، آزمایشهای غلتک، اکستروژن (بیرونزدگی) شدید و افتادن را انجام دادهایم تا اطمینان یابیم مدل طراحی شده با تقاضا همخوانی دارد. دو نوع Iris خودکار وجود دارد، DC-iris که کنترل موتور در دوربین را بر عهده داشته و video iris ها که کنترل در خود لنز را انجام می دهند. در صورت وجود خطا، لنز پرایم نیز به راحتی کنترل و مدیریت می شود و تصحیح می شود. لنزهای اولترا واید که زاویه دید بیشتری نیز دارند دارای فاصله کانونی کمتر از 24 میلیمتر هستند. بنابراین در تصاویر با زاویه دید بالا بهترین روش برای عکسبرداری استفاده از یک شی در تصویر است به صورتی که میزان زاویه دید بیشتر دیده شود. اگر نیاز به عکاسی با میزان بزرگنمایی زیاد و تصویربرداری از فواصل دوردست دارید، از لنزهای تله فوتو و سوپر زو استفاده کنید.

با این حال، مشکلی که بسیاری از تولیدکنندگان دوربینِ اسمارت فون همچنان با آن روبهرو هستند بحث میزان زوم دوربین گوشی است. هرچند کیفیت عکس به لحاظ فنی اغلب به خوبی دو لنز نامبرده به صورت مجزا نیست، اما برای بسیاری از کاربران، این کاستی با امکانات ایجاد شده توسط لنز جبران می شود. اغلب لنزهای دومی که عکاسان خریداری میکنند، این لنز است. معمولاً برای عکاسی طبیعت از لنزهایی که فاصله کانونی بازتری داشته باشند، استفاده می کنند برای مثال: بین 12-30mm میلیمتر. یک لنز تله فوتو یا سوپر زوم به عکاس کمک میکند تا تصاویر را به صورت فاصله واقعی ثبت کنند. شرکت Panasonic اعلام کرده است که لنز این دوربین سه بعدی را تا پایان سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه کرده و به فروش عمومی خواهد رساند. دوربین در خرید گوشی های سری جدید اسمارت فون ها برای خیلی از دوستداران گوشی های هوشمند علامت سوال های زیادی ایجاد کرده است. لنزهای خارجی: این لنزها معمولا برای دوربین های باکس مورد استفاده قرار می گیرند.

اکثر سیستمهای دوربین بدون آینه، نیز امکان تغییر بین حالت دستی و اتوماتیک را دارند، اما به جای استفاده از سوئیچ در استوانه لنز، معمولا این گزینه توسط یک تنظیم منو روی دوربین فعال میشود. در زوم دیجیتال که حالت ساده بزرگنمایی تصویر است، قسمتی از تصویر بزرگ تر خواهد شد. کمپانی شیائومی نیز موبایلهای زیادی در بازههای قیمتی مختلف روانه بازار کرده است، اما از نظر دوربین سلفی همه این گوشیها جزو با کیفیتترینها نیستند و تعدادی از آنها کیفیت بهتری نسبت به سایر محصولات این کمپانی از نظر دوربین سلفی دارند. این لنز جالب را شرکت Panasonic با هدف آوردن تکنولوژی سهبعدی به دوربینهای عکاسی دیجیتال معمولی طراحی و تولید کرده است. پاناسونیک به تازگی از فناوری جدیدی رونمایی کرده که تحولاتی را در زمینه لنزهای دوربین فراهم میکند. در چنین شرایطی به دوربینهای مداربسته با کاربرد لنز زوم نیاز است. این امکان به صورت آیکونی در پایین و سمت راست صفحه قرار دارد. در هنگام خرید انواع لنز دوربین دیجیتال، موارد بالا را در نظر داشته باشید.

اگر لنز سوپر واید در اختیار داشته باشید تنها می توانید بخشی از چشم انداز مورد نظرتان را در عکس جای دهید. از انواع لنز دوربین ، لنز تله فوتو و سوپر زوم فاصله کانونی دود 70 میلیمتر دارند. لنزهای کیت یکی از پرکاربردترین لنزهای موجود در بازار هستند، چرا که فاصله کانونی متوسطی دارند و برای انواع کاربردها نیز مورد استفاده قرار میگیرند. همچنان که از نام این لنز دوربین کانن نیز مشهود است. این نوع لنز میتواند عکسهایی را به ثبت برساند که هیچ چشم غیرمسلحی نمیتواند آن را ببیند. به طور مثال یک لنز پرایم واید، یک لنز کیت و یک لنز سوپر زوم 50 تا 300 میلیمتر میتواند بهترین گزینههای خرید لنز باشد. کمپانیهای بزرگ صنعت گوشیهای هوشمند طی سالهای اخیر کوشیدهاند که بهترین و مناسبترین ابزار را در اختیار مصرفکنندگان قرار دهند که یکی از این ابزار زیرمجموعهی عکاسی (Photography) قرار دارد. اگر قصد سفر دارید بهترین لنز از انواع لنز دوربین ، لنز کیت است که هم قابلیت حمل آسان دارد و هم از آن میتوان برای موقعیتهای مختلف استفاده کرد. بر اساس نیازی که دارید سعی کنید گوش خریداری کنید که دارای لنز کاربردی شما باشد. این در حالی است که حالا به دنبال افزایش محبوبیت این تکنولوژی، شرکتهای فعال در بازار محصولات دیجیتال برای کسب سهم بیشتر از این بازار پررونق سعی دارند با تولید محصولات سه بعدی درآمد خوبی بهدست بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید