راهنمای خرید لنز دوربین عکاسی

سیستم فوکوس اتوماتیک، یکی از مواردی است که باید هنگام خرید انواع لنز دوربین دیجیتال در نظر بگیرید. در این مواقع به کمک Google Lens میتوانید عکسی از وسیله دلخواهتان بگیرید. لنز دوربین مهمترین ابزار عکاسی به همراه بدنه دوربین است و بدون آن هیچ عکسی ثبت نمیگردد. به علاوه، باتری 4720 میلی آمپر ساعت آن هم از شارژ سریع برخوردار است. فاصله کانونی هر لنز با واحد میلی متر بیان می شود. فاصله کانونی در این نوع لنز 16 تا 35 میلی متر بوده و کاربرد آنها نیز بیشتر در طبیعت، عکاسی از فضای باز و ساختمانها است. در دوربین های فول فریم لنزهای با فاصله کانونی کمتر از ۳۵ لنز واید محسوب می شوند. اگر در آینده نزدیک به فکر ارتقاء به یک سیستم فول فریم هستید، می بایست این موضوع را مدنظر داشته باشید. گوگل گونه مقابل چشم شما را اسکن میکند و اطلاعات مفیدی از آن میدهد. این اپ دنیای واقعی و ماهیت تمام اشیا را تشخیص داده و درباره آنها اطلاعات میدهد. هدف دوربین تشخیص عمق، ترسیم یک نقشه سهبعدی یا نقشه عمق میدان است. عمق میدان نیز با تغییر تنظیمات f-number عوض میشود و با کاهش اندازه گشودگی دیافراگم، میزان عمق میدان تصویر بالاتر میرود.

دیافراگم بزرگتر همچنین باعث کاهش عمق میدان میشود. از اهرم دیگر جهت تنظیم نمودن مکان عدسی استفاده می شود و همچنین از یک اهرم برای تغییر دادن مکان عدسی نسبت به حسگر مختص تصویر استفاده می شود. استفاده از این تکنولوژی به روشهای دیگر نیز میتواند منطقی و درعین حال موفقیتآمیزتر باشد. طبیعتا اپل اجازه و حق ثبت اختراع در این زمینه را به شرکتهای مختلفی داد. اگر در سفر با ساختمان جدیدی روبرو شدید کافی است لنز گوگل را روی آن بگیرید. گوگل لنز را روی آنها بگیرید تا نام غذا و نوشیدنی، اطلاعات سفارش آنلاین و حتی رسپی و دستور پخت را در اختیارتان قرار دهد. در موزهها و گالریها هنری، شما میتوانید با گوگل لنز اطلاعات هر اثر، خالق آن و دانستنیهای تکمیلی را به صورت آنلاین دریافت کنید. با کمک google lens میتوانید تمام اطلاعات این کنسرت را به صورت آنلاین دریافت کنید. درک و پیادهسازی سیستم کار لنزها و دوربینها میتواند به اپل کمک کند تا این سنسورهای جدید را در خودِ بدنهی ماشین تعبیه کند و تا حدی پنهان سازد.

طی چند روز آینده شرکت شیائومی از یک گوشی هوشمند رونمایی میکند که در آن از فناوری جدید لنز مایع استفاده شده است. با این حال طرح اجراییِ خوبی برای این تکنولوژی جدید است. همه این موارد سبب میشوند تا امروزه دهانه لنزهای مختلفی به وجود آید و سبب تنوع دهانه لنزها شود. سه مورد ذکر شده در بالا، موارد اصلی و اولین مواردی هستند که باید آنها را در هنگام خرید لنز دوربین مدار بسته در نظر داشته باشید. برای اینکار باید دوربین گوشی را روی متن مورد نظر بگیرید. همچنین بسته به فاصله شما تا بازیگران باید فاصله کانونی خود را تغییر دهید. همه لنزهای تلهفوتو فاصله کانونی نزدیک یا بالاتر از 60 میلیمتر خواهند داشت، در حالی که مدل لنزهای بهتر دارای فاصله کانونی بیشتر از 70 میلیمتر خواهند بود. این مدل لنزها زاویه دیدی باریک دارند و برای عکاسی از فاصله دور بسیار مناسب هستند.از لنز تله فوتو در عکاسی از حیات وحش ،پرتره و مستند سازی استفاده می شود. بهتر است بدانید که این لنزها در خود گیره دارند و با بیشتر گوشی های هوشمند امروزی هم سازگار هستند.

در واقع همانطور که تا الان برای جستجو، عبارت موردنظرتان را در گوگل وارد میکردید، حالا با گوگل لنز کافی است دوربین را به سمت شیء مورد نظر بگیرید. کافی است گوگل لنز را به سمت آنها بگیرید. میتوانید گزینه تماس را انتخاب کنید و همان لحظه با شماره روی کارت ویزیت تماس بگیرید. به این صورت که آدرس روی پوستر را همان لحظه روی نقشه به شما نشان دهد. مبل راحتی، آباژوری که به خانهتان میآید یا صندلی چرمی که چشمتان را گرفته است. در حقیقت مدت زمان باز ماندن دیافراگم که همان زمان شاتر یا اصطلاحاً سرعت شاتر (Shutter Speed) است هم در جذب نور موثر است و به علاوه اگر ISO یا حساسیت نورسنجی حسگر بالا باشد، با زمان اندک شاتر و دیافراگم کوچک هم میتوان عکسهایی با روشنایی خوب اما نویز زیاد، تهیه کرد! زوم یا بزرگنمایی لنز دوربین ، به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. یک لنز تله فوتو میتواند به ظاهر متناسبتر ویژگیهای صورت در فواصل کانونی مختلف کمک کند. به این صورت که نوشته خارجی را اسکن کرده و با گوگل ترنسلیت ترجمه کنید. از آنجا که میدانیم سرعت نور بسیار بالا است، بنابراین در هنگام گرفتن یک عکس تنها به مقدار محدودی از آن دسترسی داریم و تنها کسری از آن از طریق لنز وارد دوربین شده و به سنسور حساس به نور برخورد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید