قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

دوربین این گوشی سنسور و دیافراگم بزرگ و میدان دید وسیعی دارد و 49% بیشتر از آیفون 12 پرومکس نور را دریافت می کند. حتما باید دستی فوکوس بشه وگرنه قابل استفاده هست عکس ها هم شارپ هستن هرچند حداکثر شارپ از دیاف 2.8 شروع میشه ولی خب من روی 1.8 هم عکس های خوبی گرفتم و از خریدم اصلا پشیمان نیستم بلکه قشنگی هم میندازه حتی روی 1.8 با دو تا سوژه به فاصله 10سانتی متر کاملا پس زمینه محو میشه ارزش رقم صرفهجویی رو در مقایسه با قیمت این دو لنز داره چون میدونم اکثر افراد این دوتا لنز نیکون را با هم مقایسه میکنند که یکیش رو بخرند من نظرم در مورد این دو تا لنز گفتم ضمنا صدای فوکوس کردن در حالت فیلم برداری آزار دهنده میشه ولی اگه نور مناسب داشته باشید و قدری با دیاف بسته کار کنید عمق میدان رو بالا ببرید نیاز به فوکوس دایم نمیشه.

کاملا ارزش داره که این لنز بخرید .. هم برای پرتره چه داخل استدیو و چه خارج کاملا جوابگو هست و کیفیت خیلی خوبی داره . عموما نمیتوان دقیقا متوجه شد شیشه یک لنز از چه مرغوبیتی برخوردار است اما فاکتوری وجود دارد به عنوان “المان اپتیکی” که هر مقدار که میزان این عدد بالاتر باشد کیفیت لنز بهتر خواهد بود. سلام دوستان به عنوان کسی که تقریبا چهار ماه مطالعه کردم که از بین این لنز یا 50mm 1.8 G یکی را انتخاب کنم و بالاخره این فرصت را پیدا کردم که با هر دو عکس بگیرم می خوام تجربه ام را در اختیارتون قرار بدم با این لنز به طور دستی هم خوب میشه فوکوس کرد اما در بدنه دوربین های سری ۷ نیکون به بالا یعنی ۷۰۰۰ ۷۱۰۰ ۷۲۰۰ و بالاتر چون موتور فوکوس داخلی دارند نیازی به فوکوس دستی نخواهد شد و هم خوب فوکوس میکنه البته در نور کم مقداری دقت میخواد و در دوربین های سری ۳ و ۵ یعنی3100 3200 و … قطعا یکی از برندهای فوق العاده برای عکاسی، گوشی های اپل است و البته آیفون 13 پرومکس یکی از بهترین مدل ها برای عکاسی است.

متاسفانه در محیط کار بنده که آتلیه عکاسی هست بازده مناسبی نداشت . و در هیچ عکسی مشکل نویز و فوکس وجود نداشت. در طبیعت ما به دنبال ثبت بهترین نورها از بهترین شرایط جوی بهترین مکانها هستیم. این ویژگی در شب و روز به خوبی از عهده ثبت عکس های فوق العاده بر می آیند. در بررسی های انجام شده ثبت عکاسی در شب با دوربین 13 پرومکس کیفیت فوق العاده ای داشت. در محیط خیلی تاریک اصلا نمی توانید خوب عکاسی کنید این مشکل در دوربین فیلم برداری نیز مشاهده می شود. بیشتر دوربینهای ارزان قیمتتر SLR و بدون آینه از سنسور APS-C استفاده میکنند که اندازه تقریبی آنها 24mmx16mm یا کمتر از نصف اندازه یک نگاتیو فیلم قدیمی 35 میلیمتری است (نیکون، این دوربینها را DX مینامد). نکته دیگر اینکه دوربین ماکرو این قابلیت را دارد که از یک سوژه یک خیلی نزدیک فیلم برداری کنید. نبرد میان دوربین گوشیهای هوشمند طی سالهای اخیر بر سر «عکاسی کامپیوتری» (Computational Photography) بوده است.

این دسته لنزها که زمانی در معرض انقراض بودند در سال های اخیر تجدید حیات یافته اند و مسلما محبوب ترین آنها 50mm F1.8 و نمونه گران قیمت تر آن یعنی 50mm F1.4 می باشد. این لنز با این جمع و جوری و کوچیکیش شبیه لنز های قدیمی هست و حالت نوستالژی داره که جالب هست . میتوان با زاویۀ دید متفاوتی به ثبت سوژهها پرداخت. در نتیجه عکس ها و ویدیوهای باکیفیت تری ثبت می کنند. این کمپانی آلمانی در سال ۱۹۱۸ توسط جوزف اشنایدر تاسیس شد و از سازندگان مطرح و معتبر لنز برای بسیاری از کمپانیها به شمار میرود. عواملی از این دست باعث شد که لنزهایی مختص سایزهای کوچک تر طراحی شوند که به دلیل امکان استفاده از اجزای نوری کوچک تر، مزایایی چون حجم، وزن و قیمت کمتر به همراه داشت. لنزهای I-CS توسط شرکت Axis و Computar در سال 2016 به بازار عرضه شد. دامنه ی کمتر از 50-30 میلیمتر در چشم اندازی بزرگتر از آنچه چشم انسان می بیند قرار می گیرد و دامنه ی بیشتر از 50-30 میلیمتر به معنای چشم اندازی کوچکتر از دید طبیعی انسان است و میزانی که لنز می تواند روی سوژه فوکوس کند. یه پرایم 24 میلیمتر برای منظره نگاری و پرتره خروجی کیفیت در حد فول فریم با یه لنز معمولی !

دیدگاهتان را بنویسید