قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

چنانچه نیاز به بزرگنمایی تصویر باشد، باید از لنزهای موتوردار استفاده نمود، این لنزها می توانند تا 15-20-25-30 برابر تصویر را بزرگ کنند، این بزرگنمایی به صورت دیجیتال نیست و در نتیجه از کیفیت تصویر کم نمی شود. یعنی هر چه شماره لنز بزرگ تر باشد، فواصل دورتر را بهتر نمایش می دهد و از طرفی زاویه دید آن کم تر می شود و برعکس هر چه شماره لنز کوچک تر می شود، زاویه دید بیشتر و عمق دید کمتر خواهد شد. اگر بخواهید از سوژههای خیابان عکس تهیه کنید، لنز باید از محدودۀ دید وسیعی برخوردار باشد تا از جایی که ایستادهاید بتوان تمام خیابان را پوشش داد. عمدتاً لنزهای امروزی از این سیستم برخوردار هستند و تفاوت در قدرت و سرعت فوکوس است. لنز دیگری که از کانن برای عکاسی پرتره میتوان نام برد، لنز 70-24 کانن است که همچون 200-70 یک لنز رویایی برای عکاسی در تمام ژانرها محسوب میشود. این لنز در عین حال که بهترین کیفیت را به شما تحویل میدهد، لنزی پرسرعت با ماکسیسمم دیافراگم 1.2 میباشد که برای عکاسی در فضاهای کم نور بهترین عملکرد را دارد. اگر از دوربین نیکون استفاده میکنید لنز 85 میلیمتری نیکون با دیافراگم 1.4 همان لنز رویایی است که برای عکاسی پرتره به آن نیاز دارید.

مکانیزم داخلی فوکوس این لنز شرایطی را ایجاد میکند که میتوانید بدون نگرانی از به هم خوردن فوکوس به عکاسی بپردازید. اگر لنز دوربین مورد نظر نشانه MF را داشته باشد یعنی اینکه تنها با سیستم فوکوس دستی کار می کند و از اتوفوکوس در آن لنز خبری نیست. حالا که لنزها را به صورت کلی دستهبندی کردیم از دو سبک خیلی معمول در عکاسی و ویژگیهای لنز مورد نظر برای ثبت آنها صحبت خواهیم کرد: پرترهنگاری و ثبت تصاویر منظره landscape. معمولاً عکاسان حرفهای فوکوس دستی را برای ثبت مناظر ترجیح میدهند، اما لنزهایی که از سیستم فوکوس خودکار پشتیبانی میکنند میتوانند کمکحال عکاس باشند. در ادامه بعضی از لنزهای کانن و نیکون مناسب عکاسی پرتره را برای خرید لنز دوربین به شما معرفی میکنیم. پس لنز دوربین عکاسی مشخص میکند نور از چه سوژهای و با چه میزان وارد فضای حسگر دوربین عکاسی شود. در حین خرید باید به نیاز خود از سوژهای که میخواهید ثبت کنید توجه داشته باشید.

با انواع لنزها میتوانید به ثبت چنین تصاویری دست بزنید. در هر دو لنز از یک لرزشگیر با قدرت چهار استاپ استفاده شده که کمک شایانی به عکاسی در فاصلههای کانونی بلند به عکاس میکند. توجه داشته باشید اگر بر روی سه پایه عکاسی می کنید بایستی لرزشگیر لنز را خاموش کنید. مثلا روی لنز دوربین درج شده f2.8 یا f4.5. هر چه این عدد کوچکتر، دیافراگم لنز بزرگتر و لنز بازتر است. با عدد به میلیمتر نشان داده میشود. به سیستم اتوماتیک سریع و بیصدا گفته میشود که مخفف ultra sonic motor است. IS به معنی این است که لنز شما دارای سیستم لرزش گیر داخلی است. سیستم های لرزشگیر با استفاده از فناوری مشابه ژیروسکوپ ها می توانند در کاهش محوشدگی تصویر هنگام عکاسی بر روی دست کمک نمایند. در لنز تامرون شاهد استفاده از موتور فوکوس اولتراسونیک هستیم، در حالی که سیگما در لنز 500 خود از موتور فوکوس هایپرسونیک استفاده برده است. انتخاب لنز مناسب مستلزم این است که محل مورد نظر برای نصب دوربین، شرایط نصب دوربین مداربسته و مقدار زاویه و محدوده ای که لازم است توسط دوربین مداربسته دیده شود مشخص شود. برای عکاسی از محصولاتی مثل طلا و جواهرات چه نوع لنزی تهیه کنم؟

از این جهت فاصله کانونی 24 تا 50 میلیمتر برای این نوع عکاسی بهترین انتخاب است. کمپانیهای مختلف، مانتهای اختصاصی خود را برای دوربینهای تولیدیشان طراحی کردهاند. در صورتی که صاحب فروشگاهی می باشید که نیاز دارید بر روی جزئیات و نحوه کار حسابدار تمرکز نمایید، بهتر است از لنزهای زوم در دوربین مدار بسته خود استفاده کنید. شرکت بازرگانی دیدنگار، یکی از نمایندگیهای معتبر و رسمی انواع لنز کانن در تهران میباشد که با تحلیل بازار و بررسی قیمتها، لیست قیمت لنزهای کنون را در این صفحه از وبسایت خود قرار داده است. دیافراگم: با بستن دیافراگم (انتخاب اعداد بزرگ­تر) می­توان به عمق میدان وضوح بیشتری دست یافت که این افزایش، تابع فاصله کانونی لنز نیز است. فاصله سوژه تا دوربین: هر چه فاصله سوژه از دوربین مداربسته افزایش یابد، عمق میدان نیز افزایش خواهد یافت. مشخصه اصلی لنزها، فاصله کانونی آن هاست. سری L لنزهای به اصطلاح ایرانی لاکچری کانن هستند که جنس عدسی های به کار رفته در آن ها از بهترین مواد ممکن است. فاصله کانونی این ها بین 50 تا 200 میلیمتر بوده و بطور گسترده در عکاسی از حشرات، عکاسی تحقیقاتی و تبلیغاتی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید