قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

این در حالی است که حالا به دنبال افزایش محبوبیت این تکنولوژی، شرکتهای فعال در بازار محصولات دیجیتال برای کسب سهم بیشتر از این بازار پررونق سعی دارند با تولید محصولات سه بعدی درآمد خوبی بهدست بیاورند. لنز این گوشی به جای زوم آپتیکال در واقع به واسطهی رزولوشن بالای خود ابتدا تصویر گرفته شده توسط سنسور را کراپ میکند و سپس تصویر نهایی با مقدار زوم خواسته شده توسط کاربر منطبق میشود؛ برخلاف زوم دیجیتال که جالی خالی پیکسلهای تصویر با پیکسلهای تصادفی به طور اتوماتیک پر میشد. به واسطهی نوع ترکیب لنزهای بالای سنسور، ابدا دوربینها جای برای زوم شدن ندارند و حتی جای برای تعبیه یک لنز دورنما به صورت جداگانه وجود ندارد؛ در نتیجه لنزهای استفاده شده ثابت هستند. لنزهایی که در دوربین های کامپکت استفاده می شوند از نوع زوم واید-تله فتو هستند. مسال اینجا است که گوشیهای هوشمند به اندازه دوربینهای دیجیتال فضای کافی برای جای دادن این نوع لنزها ندارند.

بنابر این از ترکیب قابلیت عکاسی واید و تله برخوردار هستیم. مثلا اگر میخواهید از اجسام دور دست عکس بگیرید، گوشی هوشمندی خریداری کنید که لنز تله فوتو داشته باشد. تثبیت با لنز تله فوتو بسیار ضروری است. تثبیتکننده تصویر، به ویژه در لنزهای تله فوتو بسیار مفید است، بنابراین هنگام مقایسه این گزینهها را باید در نظر داشته باشید. لنزهای زوم تله فوتو مانند این نیکون 55-200mm به شما اجازه زوم کردن روی سوژه را میدهد. تولیدکنندگان گوشیهای هوشمند برای این که بتوانند تا حدی مشکل زوم آپتیکال را حل کنند، قابلیت زوم دیجیتال را در گوشیها قرار میدهند. ضخامت اکثر گوشیهای هوشمند از یک سوم اینچ تجاوز نمیکند؛ به عنوان مثال ضخامت ایفون ۱۲ پرو تنها ۷.۴ میلیمتر است. ما در این مطلب نقد و بررسی کاملی از لنز پریسکوپی داریم که توضیح خواهیم داد که این تکنولوژی اصلا چیست و چگونه باعث شده زوم ایفون ها چندبرابر شود؛ همچنین به قابلیت این تکنولوژی در دیگر دستگاههای عکاسی خواهیم پرداخت. زوم دیجیتال به این خاطر که از دادهها استفاده میکند تا جای پیکسلهای تصویر را پر کند حتی از زوم آپتیکال نیز عکس بیکیفیتتری به ما میدهد.

در اکثر مواقع، تغییر برد focal میتواند باعث تغییر طول خود لنز نیز بشود؛ لنز میتواند در این فضای اضافی به راحتی جلو و عقب برود. علاوه بر این، فضای بین لنزها نیز عریضتر میشود و از طراحان میتوانند از همین فضای اضافی برای ترکیب لنزهای مختلف استفاده کنند. از آنجایی که فضای اضافی کوچکِ باقیمانده از ضخامت گوشی، استفادهای برای طراحان ندارد میتواند سنسور دوربین را در فضایی بین داخل قاب و نزدیک به دوربین جای دهد. طراحان باید راهی پیدا میکردند تا نه زیبایی را فدای فضای اضافی کنند و نه فضای اضافی را فدای زیبایی گوشی. از آنجایی که این سیستم باعث میشود فضایی اضافی بین سنسور و عامل بازتاب کننده به وجود آید، در مقایسه با طراحی قدیمی گوشی های هوشمند میتوان ترکیب و انواع لنزهای متنوعتری در دوربین تعبیه کرد. اپل قطعا اولین شرکتی نیست که لنز تلسکوپی در ایفون های خود میگذارد؛ اخیرا دیگر رقبای اپل نیز گوشیهایی با این تکنولوژی جدید را وارد بازار کردهاند. ایده اپل از لنز پریسکوپی ایفون این است که جای این که سنسور را در پشت گوشی کنار دیگر دوربینها قرار دهد آن را در واقع داخل خود گوشی – فضای باقی مانده از ضخامت اضافی – قرار دهد.

اگر گوشی شما لنز اصلی خوبی دارد اما نمیتواند پرترههای باکیفیت ثبت کند شاید بد نباشد که یک لنز پرتره اضافی خریداری کنید. به عنوان مثال لنز 50 میلیمتری شرکت کنون با دیافراگم 1.4 حدود یک و نیم میلیون تومان در بازار به فروش میرسد، در حالی که همین لنز با دیافراگم 1.8 بین 300 تا 400 هزار تومان به فروش میرسد. بازار دیجیتال- با افزایش محبوبیت تکنولوژی تصاویر سه بعدی حالا یک لنز جدید برای دوربینهای عکاسی دیجیتال به بازار معرفی شده است که امکان عکاسی سه بعدی را به کاربرانش میدهد. حرکتهای سادهای مانند تکان دادن ناخواسته دست میتواند باعث محو شدن عکسها در سرعتهای پایینتر شاتر شوند و ممکن است نیاز به یک سهپایه یا مکان ثابت برای عکاسی باشد. مثلا هنگام فوکوس کردن یا ثابت نگه داشتن تصویر (Stabilization) لنز کمی جابهجا میشود اما جا برای زوم آپتیکال (یا دوربرد) وجود ندارد. گوشیها با استفاده از انواع لنزها و با سوییچ کردن بین سنسورهای مختلف میتوانند انواع زوم و فوکوس را در اختیار کاربر قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید