قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

از آنجا که به دلایل اپتیکی، تصویر تولید شده توسط لنز، در وسط واضح تر و کیفیت بهتری برخوردار است، حسگری که کوچکتر از تصویر حاصل از لنز است، بخش های وسط تصویر را ثبت می کند که کیفیت بهتری دارد و مشکلات موجود در اطراف و گوشه های تصویر (مانند تیرگی یا عدم وضوح یا اعوجاج های شدید) را ثبت نمی کند. عکاسان غیر حرفه ای بسیاری دیده ایم که دوربینی با کیفیت با قابلیت تعویض لنز می خرند ولی هیچگاه لنز آن را تغییر نمی دهند . اگر در تهران هستید و محصولی از این برند را نیاز دارید، میتوانید آن را از طریق این نمایندگی در تهران سفارش دهید و پرداخت آن را درب منزل انجام بدهید. اگر فقط لنز کیتی که با دوربینتان خریداری کرده اید را دارید، بدون شک اولین پولی که به دستتان رسید را صرف خرید یک لنز پرایم یا یک لنز تله کنید. برخی از این لنزها میتواند از یک لنز زاویه عریض تا یک لنز تله فوتو (مثلا ۲۴ تا ۳۰۰ میلیمتر) تغییر زاویه دهند پس دست شما برای ترکیببندی کاملا باز خواهد بود. لنزهای تله چیستند ؟ تصاویری که با لنزهای فوق واید گرفته شده اند با سندرم اعوجاج پرسپکتیو مواجه هستند که موجب همگرایی خطوط عمودی می شود .

این عکس ها از عوجاج تصویری کمتری نسبت به عکس های فوق واید برخوردارند . از عایق بودن پلاستیک مطمئن شوید. برای جلوگیری از آسیب دیدگی دوربین، قبل از داخل شدن به محیطی گرم دوربین را در داخل پلاستیک عایق قرار دهید. در این شرایط باید یک حوله و یا پارچه را روی دستگاه دوربین قرار دهید. با استفاده از دستگاه های مکنده دستی اطراف دکمه ها و Visor دوربین خود را تمیز کنید. لازم نیست بعد از هر بار عکاسی کیف دوربین را تمیز کنید اما هر ماه یک بار خوب است که داخل کیف را تمیز کنید.با توجه به این مسئله، اگر دوربین را به ساحل می برید، پیشنهاد می کنید هر شب کیف دوربین خود را تمیز کنید، و ترجیحاً از لایه های ضد آب کیف دوربین استفاده کنید تا مانع نفوذ آب و ماسه از بین زیپ کیف به داخل آن شوید. قبل از خرید لنز لازم است بدانید نوع گیره ی لنز و دوربین تان چیست؟ این لنزها همگی از نوع زوم بوده و با توجه به مدل دوربین با لنز مدل 18-55 میلیمتر یا لنز بهتر 18-135 میلیمتر کانن یا 18-140 میلیمتر نیکون عرضه می شوند.

انتخاب لنزی که بیشترین آزادی را در اختیار عکاس بگذارد تا با نهایت خلاقیت، بتواند عکس مطلوبش را بگیرد در کنار توجه به کیفیت شیشه های لنز دو عامل مهم در دنیای لنزها محسوب می شوند. این چیزی است که هنگام خرید انواع لنز دوربین دیجیتال باید به آن توجه کنید. در این گونه مواقع با توجه به نوع نیازی که دارید باید تصمیم بگیرید که آیا شما یک لنز بزرگنمایی می خواهید یا یک لنز پرایم. گام بعدی این است که به نیازهایی که در عکاسی دارید و ساختار عکس هایی که دوست دارید بگیرید بیشتر فکر کنید. شما ممکن است در زمانی حس کنید که بر اساس خلاقیت خود نیاز به یک لنز جدید دارید. چنانچه لکهای در روی لنز یا دریچه دید «ویزور» مشاهده کردید، آن را با پارچه مخصوص لنز پاککن تمیز کنید. بنابراین اگر لنزی دامنه ی عمق میدان 80-24 میلیمتر داشته باشد این بدان معناست که این لنز ، یک لنز زوم است و می تواند روی هر سوژه ای در این محدوده ی دید زوم کند و بدانها نزدیک شود .

این لنزها دامنه ی دید گسترده ای را در اختیار عکاس می گذارند و می توانند روی سوژه های نزدیک زوم کنند . راهنمای خرید لنز موبایل؛ این لنزها چگونه کار میکنند؟ کمپانیهای سازنده دوربین، این سیستم را به روشهای مختلفی پیادهسازی میکنند. سیستم های لرزشگیر با استفاده از فناوری مشابه ژیروسکوپ ها می توانند در کاهش محوشدگی تصویر هنگام عکاسی بر روی دست کمک نمایند. این سیستم بیشتر در لنزهای ارزان قیمت تولیدکنندگان دوربین و در بسیاری از لنزهای تولیدکنندگان ثالث (به ویژه تامرون و توکینا) مشاهده می شود. در غیر این صورت باعث اکسیده شدن و یا زنگ زدن قسمتهای مختلف آن خواهد شد. لنزهای I-CS توسط شرکت Axis و Computar در سال 2016 به بازار عرضه شد. معمولاً شرکت های سازنده دوربین های DSLR هر چند وقت یک بار نرم افزار های دوربین را تحت عنوان Firmware به روز می کنند، معمولاً در ماهی که دوربین جدیدی از هر شرکت وارد بازار می شود برای دوربین های قدیمی تر نسخه جدیدی تولید می شود. از این رو بیشتر شرکت های دوربین سازی از لنزهای با عمق میدان 35 میلیمتری بر روی دوربین هایی با حسگرهای کوچکتر استفاده می کنند . بنابراین برای استفاده در نور اندک مناسبتر و کاربردی تر است و نیاز به استفاده از فلاش دوربین نیست ضمن آنکه عمق میدان کمتری نیز ایجاد می کند یعنی بخش کوچکتری از سوژه شارپ و واضح است.

دیدگاهتان را بنویسید