قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

البته ممکن است گوشی شما دوربین فوق عریض خوبی نداشته باشد و بخواهید با خرید لنز فوق عریض و کمک گرفتن از دوربین اصلی کیفیت تصاویر فوق عریض را افزایش دهید. با باریکتر و نازکتر شدن تلفنهای همراه، اندازه دوربین آنها برای بهبود عملکرد دوربین افزایش یافته است. لنز شیشهای دوربین اغلب بالاتر از قاب پشتی است، این موضوع همچنین خطر شکسته شدن و خراش برداشتن لنز را افزایش میدهد. یعنی فارغ از اینکه دوربین شما فول فریم یا کراپ باشد می توانید از این لنزها استفاده کنید. بخاطر عمق میدان کم با استفاده از همین لنزها میتوان به ثبت پرترههای بینظیری دست زد. هرچه این دریچه بازتر باشد امکان ورود نور بیشتر به دوربین فراهم شده و عکاسی در نور کم آسان تر می گردد. این کیت برای افرادی طراحی شده است که قیمت کمی دارد و یک لنز سه گانه فراهم می کند. اگر به دنبال لنزهایی هستید که زاویه دید خوبی در اختیارتان قرار دهند و عکس نهایی را به شکل محدب در اختیارتان بگذارند بهتر است از لنز فیش آی یا چشم ماهی استفاده کنید.

براساس این طبقه بندی، لنز ها را در دسته های 1- واید (زاویه دید عریض)، 2- نرمال (زاویه دید متوسط) و 3- تله فتو (زاویه دید بسته) قرار می دهند. هرچه فاصله کانونی لنز کمتر باشد، زاویه دید بازتر میشود و به اصطلاح، لنزی وایدتر است و هرچقدر فاصله کانونی بیشتر باشد زاویه دید کمتر خواهد بود. همان طور که در ابتدای این مقاله در سایت هنرآموزی ذکر کردیم؛ لنز دوربین از مهم ترین تجهیزات دوربین است که به واقع تاثیر زیادی در ایجاد تصاویر باکیفیت و خلاقانه می گذارد. لنز ماکرو در این محصول کیفیت فوق العاده ای دارد و لنز واید آن نیز می تواند تا حد زیادی شما را راضی نگه دارد. البته در لنزهای USM که نسل جدید STM ها هستند فوکوس با دقت و سرعت بیشتری عمل می کند. شخص دوم نیز باید لنزی را تهیه کند که توانایی تشخیص رنگها را داشته باشد. اما اکثر خریداران لنز کانن و به ویژه لنزهای دوربین کانن دچار سردرگمی میان علائم نوشته شده بر روی لنزهای کانن می شوند که در ادامه به توضیح آن ها خواهم پرداخت تا به راحتی بتوانید برای خرید لنز دوربین با آگاهی از مشخصات و توانایی های لنز دست به خرید بزنید.

در این راهنمای خرید لنز موبایل قصد داریم در گام اول این کیتها و لنزهای کلیپسی را برای شما معرفی کنیم و سپس در ادامه گزینههای مناسب برای خرید را ارائه کنیم تا در صورت نیاز به خرید راحتتر بتوانید کیت مناسب نیازهای خود را پیدا کنید. همانطور که میدانید شرکت نیکون یک شرکت ژاپنی بوده و در ساخت دوربین های دیجیتال و لوازم جانبی آن، در دنیا حرف اول را میزدند. شخص اول میبایست لنزی را خریداری کند که بتواند سرعت اجسام را کنترل کند. دو عکاس را در نظر بگیرید که یکی قصد عکاسی در زمینهی ورزشی دارد و دیگری قصد دارد در طبیعت عکاسی کند. 2- فاصله کانونی لنز شما برای عکاسی ورزشی باید زیاد باشه. در عکاسی ورزشی داخل سالن چیزی که حتماً به آن نیاز خواهید داشت حداکثر دیافراگم بالاست، که هم سرعت لنز را بالا میبرد و هم در شرایط کم نور به خوبی عمل میکند. زمانی که می خواهید از سوژه هایی که در فاصله دور از شما قرار گرفته اند عکس بگیرید باید از قابلیت زوم گوشی بهره ببرید. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم گوشی های هوشمند در خود دوربین درون ساختی دارند که معمولا فاصله کانونی 26 میلی متری را در اختیار شما قرار می دهند.

ما در این مقاله انواع دوربینهای گوشی موبایل را معرفی کردیم و انواع لنز در دوربین گوشی را بررسی کردیم. بیایید با هم این لنزها را بررسی کردیم و ویژگی هر کدام را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قیمت لنز برای شما مهم نیست، خرید لنز 200-70 تقریباً شما را از هر لنز دیگری بینیاز میکند، مگر اینکه در فاصله دورتری نسبت به زمین قرار داشته باشید و مجبور باشید از لنزهایی با فاصله کانونی بیشتر استفاده کنید. تقریباً تمامی این لنزها قابلیت فوکوس دستی را نیز دارا هستند. پس از تولید انبوه تلفنهای همراه، برای اطمینان از اینکه هر دسته از محصولات استانداردهای ارسال را برآورده میکند، درصد معینی از هر دسته از محصولات بهصورت تصادفی انتخاب میشود تا آزمایش افتادن یا آزمایش غلتک روی آنها انجام شود، که در این آزمایشها پایداری لنز نیز بررسی میشود. لنزهای دست دومی نیز وجود دارند که به خوبی لنزهای نو کار می کنند و همان وضوح و شارپنس تصویر را ایجاد می سازند . در این صورت Iris ثابت یا دستی با نور به خوبی کار خواهد کرد زیرا نیازی به تنظیم با تغییر سطح نور ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید