قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

با این حال با اضافه شدن زوم دیجیتال این عدد به ۱۲x نیز میرسد. لنز کانن مدل EF ۵۰mm f/۱.۸ STM به قیمت یک میلیون و ۶۴۹ هزار تومان در بازار به فروش میرسد. به عنوان مثال لنز 50 میلیمتری شرکت کنون با دیافراگم 1.4 حدود یک و نیم میلیون تومان در بازار به فروش میرسد، در حالی که همین لنز با دیافراگم 1.8 بین 300 تا 400 هزار تومان به فروش میرسد. به عنوان مثال شما میتوانید با 300 هزار تومان، لنزی نرمال با دیافراگم 1.4 خریداری کنید که همین لنز نسخه دیجیتالیاش حدود یک میلیون و دویست هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت. اهمیت لنز دوربین به حدی است که اگر ندانیم برای چه سبکی از چه نوع لنزی استفاده کنیم، خروجی کار بسیار غیرحرفهای خواهد بود و با آن چیزی که در ذهنمان وجود دارد فاصله زیادی خواهد داشت. نور از درون این عدسی ها عبور می کند تا به کیت لنز برخورد کند پس درون لنز تعداد عدسی ها و نحوه قرار گیری و فاصله آنها بسیار اهمیت دارد. البته شایان ذکر است شرکت کانن در تولید لنزهای پرایم و ماکرو نیز بسیار پیشرفته است و باید در خرید لنز پرایم به این نکته توجه کرد.

البته گاهی اوقات لنزها جای اندک تکانی دارند. از آنجایی که فضای خالی جدیدی بین لنزها به وجود میآید، دست طراحان اجزای گوشی باز است تا این اجزا را طوری کنار هم قرار دهند که لنزها کنترل بیشتری بر زاویه دوربین و زوم چندبرابری داشته باشند و مانند گذشته از کیفیت تصویر کاسته نشود. بله، لنزهای تله فوتو در موقعیتهای مختلف مفید هستند، اما هنوز هم برخی از مسائل وجود دارد که باید در نظر داشت. با این دوربین ۱۶ مگاپیکسلی شما زوم ۱۰برابری از گوشی میگرفتید؛ با این که این راهحل نیز کاربردی بود اما به واسطهی فضای اشغال شده بلوک دوربین، زیبایی گوشی از بین میرفت. هوآوی اولین شرکتی بود که در گوشی پرچمدار خود P30 Pro لنز پریسکوپی قرار داد و نام تجاری و تبلیغاتی آن را نیز SuperZoom Lens (لنز سوپر زوم) گذاشت. این اثر ایجاد شده در عکسها به نام اثر چشم ماهی شناخته میشود. بهبودهایی که در سنسورهای دوربینها اعمال شده در اصل باعث شده که رزولوشن عکسها بسیار بالا برود، عکسبرداری در نور پایین راحتتر باشد و همچنین عکسها بدون تکان خوردن دوربین ثبت شوند و کیفیت بهتری داشته باشند. به واسطهی نوع ترکیب لنزهای بالای سنسور، ابدا دوربینها جای برای زوم شدن ندارند و حتی جای برای تعبیه یک لنز دورنما به صورت جداگانه وجود ندارد؛ در نتیجه لنزهای استفاده شده ثابت هستند.

ایده اپل از لنز پریسکوپی ایفون این است که جای این که سنسور را در پشت گوشی کنار دیگر دوربینها قرار دهد آن را در واقع داخل خود گوشی – فضای باقی مانده از ضخامت اضافی – قرار دهد. در بالا برای شما مرسومترین لنزهای اضافی برای موبایل را تشریح کردیم اما کیت لنز موبایل چیست؟ مثلا لنز واید آن ۴۰ مگاپیکسل و لنز اولترا واید آن ۲۰ مگا پیکسل اما سنسوری که در دوربین تاشو بکار رفته است تنها ۸ مگاپیکسل رزولوشن به کاربر میدهد. راه حل تولیدکنندگان دروبین گوشیهای هوشمند برای دور زدن این مشکل استفاده از چند دوربین با سنسورهای مختلف بوده است؛ همچنین ترکیب دوربینهای استفاده شده نیز برایشان مهم است مثلا لنزهایی مثل تلهفوتو، واید و اولترا واید در گوشیها بکار بردهاند تا دوربین گوشی به نوعی «همه فن حریف» باشد. با این حال، استفاده عملی هوآوی از این تکنولوژی جذاب، چندان تعریفی ندارد. این تکنولوژی با نامهایی مثل «لنز پریسکوپیک» یا «لنز تاشو» شناخته میشود؛ ایده اصلی این تکنولوژی این است که لنزی ساخته شود تا به توجه به مقدار نور بازتاب شده باز یا بسته شود.

اپل قطعا اولین شرکتی نیست که لنز تلسکوپی در ایفون های خود میگذارد؛ اخیرا دیگر رقبای اپل نیز گوشیهایی با این تکنولوژی جدید را وارد بازار کردهاند. اخیرا بکارگیری سه لنز دوربین در گوشیهای هوشمند رایج شده است و بسیاری از گوشیهای میان رده و رده بالا، دارای سه لنز دوربین اصلی میباشند. به طور کل پنج نوع لنز عکاسی به صورت معمول در عکاسیهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع از لنزها را در فضاهای باز و همچنین فضاهای داخلی بسیار مورد استفاده قرار می دهند و با توجه به زاویه دید وسیعی که ایجاد می کند نصاب های دوربین مدار بسته این نوع از لنزها را به شدت پیشنهاد می کنند. حتی بعد از این که تصویر به مقدار زیادی کراپ میشد باز هم تصویر نهایی رزولوشن بسیار خوبی داشت. این مقدار بر روی لنز با یک یا دو عدد مشخص میشود. سرعت آیفون ۱۳ به مقدار قابل توجهی از سامسونگ اس ۲۲ بیشتر…

دیدگاهتان را بنویسید