قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

بهترین کیفیت این لنز را در ثبت پرترههای کلاسیک میتوانید ببینید و حتماً چشمان شما را خیره خواهد کرد. انتخاب بهترین نوع lenz باعث اجرای پروژهای قوی از سمت شما میشود. در این سنسور، منطقه تحت پوشش به تعداد زیادی پیکسل تقسیم شدهاند، تصویرها از لنزها به سطوح چیپها میرسند و به نسبت نور ورودی به هر پیکسل، یک میزان مشخص بار الکتریکی در آن پیکسل ایجاد میشود. لنزهای زوم (Zoom lens): این لنزها هم نوعی از لنزهای قابل تنظیم هستند که به موتوری برای تغییر فاصله کانونی مجهز شده اند و از طریق آن میتوان با تغییر فاصله کانونی میزان زوم لنز را تغییر داد. هرچه میزان فضای بیشتری توسط دوربین ثبت گردد گفته می شود زاویه دید لنز بالاتر بوده و این یعنی از کیفیت بالاتری هم برخوردار است. اما در فوکوس اتوماتیکی دوربین به طور اتوماتیک فوکوس را براساس کیفیت دوربین مداربسته انجام می دهد. هنگام خرید لنز دوربین به نکاتی را باید در نظر گرفت. در عکاسی از مناظر و بناها با معماری خاص از این نوع لنز دوربین استفاده میشود. فاصله کانونی لنز دوربین ۵۰ ، ۸۵ یا ۱۰۰ است که در دوربین های فول فریم مشابه چشم انسان و در دوربین های دارای سنسور کوچکتر، لنزهایی با فاصله کانونی کمتر از۵۰ میلیمتر تصویر نرمال ایجاد میشود.

لنزهایی با فاصله کانونی ثابت و لنزهایی با فاصله کانونی متغیر. این نوع lenz یک مقدار فاصله کانونی ثابت دارند. خب شما باید بدانید که به فاصله ی موجود بین مرکز عدسی با نقطه ی همگرایی عدسی، فاصله کانونی می گویند و همچنین مقدار فاصله ی کانونی برای لنز های ثابت قابلیت تغییر را ندارد. هر لنز دوربین مشخص می کند که چه عکسی با چه کیفیت و وضوحی می تواند بگیرد. آنها به تنظیم نیاز ندارند در نتیجه نمی توان زاویه دید دوربین را تغییر داد. از ان پس در این زمینه هم به فعالیت خود همانند سایر ادامه داد و توانست نام خود را در عرصه دوربین های عکس برداری و لنز دوربین در زمره بهترین های تاریخ ثبت کند. این لنز علاوه بر اینکه بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان میاره، لنز پر سرعتی با نهایت دیافراگم 1.2 هستش که برای عکاسی تو فضاهای کم نور شما رو به وجد میاره.

این شرکت معتبر برای هنرمندان و عکاسان همه نوع لنزی را تولید کرده تکنولوژی مخصوص به خود را در آن ها به کار می گیرد. مرکز نوری یک لنز، نقطهای است درون لنز که در آن فرض میشود دو پرتو نور که از منابع مختلف داخل لنز آمدهاند (دو خط آبی رنگ در عکس فوق)، با هم برخورد می کنند. این لنزها در فاصله فوکوس ماکرو، بسیار زیبا روی سوژه فوکوس کرده و عکس هایی بسیار شارپ را حاصل می کنند ولی توانایی فوکوس شارپ در فاصله های دیگر را ندارند. این لنزها دارای زاویه دید بسیار باز معادل( تقریبی) 120 تا 180 درجه بوده و تضویر حاصل از آن ها می تواند کاملاً کروی باشد. در این لنزها فاصله کانونی به وسیله خود لنز و با تغییر بزرگنمایی دوربین مداربسته تنظیم می شود. لنز (LENS) دوربین مداربسته چیست؟ هر لنزی با فاصله کانونی کمتر از ۲۴ میلیمتر یک لنز واید فوق العاده است. فعالین صنف سیستمهای امنیتی هر روز از واژه لنز استفاده میکنند، ولی شاید درک درستی از آن نداشته باشند. لنز قابل تنظیم یا وریفوکال (Vari-focal lens): یک زاویه متغییر را با توجه به بازه فاصله کانونی خود برای دوربین ایجاد می کند. فاصله کانونی، نشان دهنده زاویه دید افقی و عمودی موثر لنز می باشد.

لنز های تیلت شیفت یا لنز با زاویه متغیر در عکاسی زمانی که عکاس در عمق میدان یا پرسپکتیو محدود است استفاده میشود. در گوشیهایی با چند دوربین، معمولا از لنز اولتراواید استفاه میشود. انواع لنز دوربین دارای فاصله کانونی متفاوتی هستند. این نوع لنز مجهز به آیتم های تصحیح خطا است که باعث می شود تا لرزش دوربین دائما اصلاح شود. F1.0 می تواند چهار برابر بیشتر از F-2.0 نور را از خود عبور دهد. بعضی از این مدل لنزها توانایی تغییر زاویه از حالت واید تا حالت تله فوتو را دارند. نکته مورد توجه در لنزهای زوم دریچه دیافراگم است چون قطعات زیادی در ساخت این مدل لنز به کار رفته توانایی کمی در باز نمودن دریچه دیافراگم و ورود نور دارد. در واقع توانایی لنز در ثبت تصویر سوژههایی است که فاصلۀ نسبتاً دوری از لنز دارند. برای ثبت ستارگان آسمان شما نیازمند لنز با اپرچر سریع هستید. سیستم تثبیت تصویر مخصوصا برای لنز های تله بسیار مفید و مهم است و هنگام مقایسه گزینه های مختلف، ارزش این را دارد که به طور خاص به آن توجه شود. برای عکاسی خیابانی ویژگیهایی کاملاً متفاوت با عکاسی ورزشی نیاز است، که خرید لنزهای متفاوتی را میطلبد. لنزهای مختلفی وجود دارند که شامل لنزهای ساده و پیچیده میشوند که دارای بزرگنمایی و فاصله کانونی مختلف هستند.

دیدگاهتان را بنویسید