قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

لنز عریض برای عکس گرفتن از مناظر و عکس های دسته جمعی یک انتخاب مناسب است. سلام من این لنز رو روی دوربین 5300 استفاده می کنم و به نظرم این لنز دو تا مزیت عمده داره ، اول اینکه برای عکاسی پرتره عالی هستش و کیفیت خیره کننده بهتون میده و دوم اینکه برعکس لنز 50 و 85 تا حدودی واید هستش و میتونید از این بابت روش حساب کنید.بوکه لنز عالی و زیبا هستش و سوژه کاملا از بک گراند جدا میشه و شما فکر میکنید سوژه 3D ثبت شده.به نظرم هر کسی که به عکاسی علاقه داره باید یه لنز پرایم داشته باشه تا معنی واقعی عکاسی با کیفیت رو درک کنه.این رو هم بگم که من برای کاربری عادی یه لنر 18-300 دارم ولی این 35 یه چیز دیگست.خرید این لنز به شما شدیداً توصیه میشود چون قیمت مناسبی هم داره. محدب بودن به این معنی است که به سمت داخل خمیده است. در مورد نزدیکترین حالت هم من حدود 30 سانتی متری تونستم فوکوس کنم و کیفیت و بوکه های ماکرو هم عالی بودن… و اون هم اینه که روی دوربین های کراپ 50 به 80 تبدیل میشه و یه ذره واید بودن رو از شما میگیره…

برای همین من برخی اوقات که نیاز به غوکوس دقیق دارم از فوکوس دستی استفاده میکنم مخصوصا مقتی میخوام روی چسمان سوژه فوکوس کنم. از لنزهای تله فوتو بیشتر برای عکاسی حیات وحش، پرتره، ورزشی، و ثبت تصاویر مربوط به مستندسازی استفاده می شود. هرچه این دریچه بازتر باشد امکان ورود نور بیشتر به دوربین فراهم شده و عکاسی در نور کم آسان تر می گردد. چند نکته مهم، این لنز تصاویر واید تری نسبت به لنز ۵۰ میلی متر به شما میده و شما وسعت تصویر ببشتر و برای کار با سوژه راحت تر هستید. لنزهای زوم، فاصله کانونی متغیری دارند و با استفاده از دو عدد نامگذاری میشوند که خروج از محدوده را نشان میدهد به عنوان مثال ۱۸-۵۵ میلیمتر برای لنزهای بزرگنمایی کیت معمولی. لنزها با توجه به فاصله کانونی آنها مشخص می شوند هرچه فاصله کانونی بیشتر باشد زاویه دید کمتر است و هرچه فاصله کانونی کمتر باشد میدان دید وسیعتر خواهد شد.

از این رو بهتر است قبل از خرید هر نوع لنز عکاسی با انواع آن و برندها تولیدکننده آنها آشنا شد. یعنی تصاویر دور بهتر دیده می شود. قبل از معرفی و بررسی انواع کلی لنزهای سازندگان دوربینهای حرفهای، بهتر است به مشخصات اصلی لنز توجه کنیم و هر فاکتور را تعریف کرده و مفهوم آن را توضیح دهیم. این لنزها به سادگی به دوربین اصلی گوشی شما متصل میشوند و به کمک آنها میتوانید تصاویر پرتره باکیفیتی بگیرید. شاید آنها را در دستان عکاسان ورزشی دیده باشیم که شبیه به تلسکوپ هستند. چون مجبورید سوژه رو تحت نظر بگیرید و هی کم کم بهش نزدیک بشید و ازش دور بشید تا بتونید کادر درست رو در بیارید… از لنزهای تله فوتو و سوپر زوم 70 تا 300 میلیمتر به عنوان عکاسی از فواصل دور استفاده میشود. این لنزها همچنین به خوبی حس فاصله را در عکس ایجاد می سازند و نه تنها از لحاظ توانایی گرفتن عکسهای بزرگ از سوژههای دور و بعصی اوقات غیرقابل دسترس٫ بلکه به خاطر زاویه دید باریک آن نیز دارای اهمیت قابل توجهی است.

البته می توانید عکس های سلفی نسبتا خوبی بگیرید اما این کار نیازمند نور کافی در محیط است. افکتی که توسط لنز تله فوتو ایجاد میشود، افکتی است که در آن سوژه در فوکوس است، اما پسزمینه تار است. با این ویژگی میتوانید پرترههایی رویایی خلق کنید که به زیبایی سوژه را از پس زمینه جدا کرده و بوکههای عالی ایجاد میکند. مثلا برای اینکه یه تصویر از فرد (کامل از سر تا پا تو تصویر) رو بگیرید باید مثلا 6 7 متر و شاید بیشتر از سوژه فاصله بگیرید تا بکگراند خوبی توی کادر داشته باشید و عکس خوبی بگیرید… دوربین سلفی این گوشی 20 مگاپیکسل است و از مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی برخوردار است. ظرفیت باتری این گوشی ۳۸۰۰ میلی آمپرساعت با شارژر ۶۶ وات است. البته در نظر داشته باشید که برای استفاده از این لنز حتما باید کیس مناسب گوشی خود را هم به صورت جداگانه خریداری کنید تا لنز به این کیس متصل شود. مثلاً این لنزها خطوط موازی ساختمانها را به شدت متقارب و بلند میسازند که میتوان برای گستره وسیعی از ساختمانها استفاده کرد، همچنین در تصویر برداری در محیط های باز بیرونی هم این لنزها طول خیابانها را بلندتر و پیج و خم آنها را شدیدتر میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید