قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

یک بخش متحرک و قابل پیچاندن بر روی بدنه لنز قرار دارد که از طریق پیچاندن آن میتوانید لنز را بر روی فاصله کانونی مورد نیاز تنظیم کنید. نقطه قوت دوربین واید آیفون 13 پرومکس، قابلیت لرزش گیر است که به جای لنز، سنسور را جابه جا می کند. اگر به عکاسی علاقه دارید و در هر کوچه، خیابان یا کافی شاپی می روید، محال است که بدون گرفتن چند تا عکس زیبا آن جا را ترک کنید، و برگ ریزان پاییز و ریزش برف های گوله گوله از آسمان حس شما را برای گرفتن یک عکس جذاب تحریک می کند. هیچوقت ایستاده لنز دوربین را تعویض نکنید، مگر اینکه به خودتان مطمئن هستید که به هیچ عنوان دوربین را نخواهید انداخت. من این لنز رو چند ماهی هستش که دارم برای پرتره و پرنده نگاری ازش استفاده میکنم دیاف باز و کیفیت عکسهای بسیار خوبی داره بخصوص با یه دوربین کراپ فاصله کانونی 136mm خواهد شدکه برای پرتره وفلو شدن بکراند عالیه ! برای کسانی که علاقهمند به پرتره گرافی هستن و نمیخوان زیاد هزینه کنن توصیه میشه. حتما باید دستی فوکوس بشه وگرنه قابل استفاده هست عکس ها هم شارپ هستن هرچند حداکثر شارپ از دیاف 2.8 شروع میشه ولی خب من روی 1.8 هم عکس های خوبی گرفتم و از خریدم اصلا پشیمان نیستم بلکه قشنگی هم میندازه حتی روی 1.8 با دو تا سوژه به فاصله 10سانتی متر کاملا پس زمینه محو میشه ارزش رقم صرفهجویی رو در مقایسه با قیمت این دو لنز داره چون میدونم اکثر افراد این دوتا لنز نیکون را با هم مقایسه میکنند که یکیش رو بخرند من نظرم در مورد این دو تا لنز گفتم ضمنا صدای فوکوس کردن در حالت فیلم برداری آزار دهنده میشه ولی اگه نور مناسب داشته باشید و قدری با دیاف بسته کار کنید عمق میدان رو بالا ببرید نیاز به فوکوس دایم نمیشه.

این لنز رو من برای نیکون ۳۴۰۰ گرفتم نداشتن فوکوس مجبورم کرد که تنظیمات دستی و فوکوس دستی رو انجام بدم که من اینو یک مزیت میدونم تا اونایی که مبتدی هستن کار با دوربینشونو یاد بگیرن . قابلیتهای گوگل لنز توانست نظرتان را جلب کند؟ 140 نیکون امید وارم از خرید این لنز بهره مناسبی ببرید، گرچه لنز نامبرده برای بادی هایی با حسگر های ابعاد بالا و کاملا حرفه ای مناسب نیستند ولی لنز مناسب برای سری 5000 تا 7000 نیکون بسیار مناسب اسب است و کار های یک لنز نیمه حرفه ای با قیمتی بسیار مناسب تر از لنزهای هم رده خود را انجام میدهد، من چند سال است این لنز را هم در مجموعه ی لنزهایم دارم و.کاملا راضی هستم، موفق باشید. آیفون 13 پرومکس لنز مایکرو جداگانه ای ندارد با دوربین آلتراواید می توانید عکس و ویدیوی ماکرو بگیرید. به طور کلی عکس ها در روز کیفیت خیلی خوبی دارند اما در شب زیاد جالب توجه نیست. این ویژگی در شب و روز به خوبی از عهده ثبت عکس های فوق العاده بر می آیند.

عکس ها با دوربین آلتراواید در شب نویز دارند و عکاسی با این دوربین قابل مقایسه با دوربین اصلی نیست. بعضی از ویژگیهای عکاسی دوربین اصلی این گوشی عبارتند از حالت شب (Night)، حالت Document و پرترههای سینمایی. در بررسی های انجام شده ثبت عکاسی در شب با دوربین 13 پرومکس کیفیت فوق العاده ای داشت. اولین نشانه ای که با دیدن لنز کانن به چشمتان می خورد گزینه EF یا EF-S است. وقتی شما به سوژه ای نزدیک می شوید، دوربین ماکرو فعال شده و می توانید عکس های ماکروی فوق العاده باکیفیتی ثبت کنید. و حتی در تاریک ترین نقاط بدون حضور Night mode بهترین عکس ها را می توانید ثبت کنید. لنزهای آنالوگ قابلیتهایی همچون فوکوس خود را از شما خواهند گرفت و شاید نورسنج دوربین شما را به اشتباه وادارد و حتما نیازمند یک تبدیل برای سوار کردن این لنز روی بدنه هستید اما میتوانید با قیمتی پایین از امکانات فوقالعاده بهرهمند شوید.

درباره لنزهای دیگر نیز به همان ترتیب کانن میتوانید از لنز 35 نیکون، لنز 50 نیکون و لنز 70-24 نیکون استفاده کنید. اما لنزهای تک فاصله یا به اصطلاح “Prime”، از شیشههای کمتری استفاده میکنند و شیشههای مورد استفاده در هر لنز مرغوب است پس بدین ترتیب خروجی کار شما بهتر خواهد بود. افزایش عمق میدان به تناسب، در لنز زاویه باز (واید) و درجه های بسته دیافراگم بیشتر، و بالعکس در لنز زاویه بسته (تله) و درجه های بازتر دیافراگم، کمتر خواهد بود. منتها در عکاسی واید و فاصله های کمتر از 70 کیفیت فوکوس به صورت دور از انتظاری افت پیدا میکنه گاها . انتخاب لنزی که بیشترین آزادی را در اختیار عکاس بگذارد تا با نهایت خلاقیت، بتواند عکس مطلوبش را بگیرد در کنار توجه به کیفیت شیشه های لنز دو عامل مهم در دنیای لنزها محسوب می شوند. در دنیای میانردهها نیز حتی گوشیهایی در حال حاضر وجود دارد که کیفیت عکس و فیلمهای آنها بسیار خوب و قابل قبول بوده و تا حدی شما را از خرید دوربین حرفهای باز میدارد. در نتیجه عکس ها و ویدیوهای باکیفیت تری ثبت می کنند. در مورد لنز ، قبل خرید روی وب سایت ها و کامنتها لنز خوبی به نظر می رسید .

دیدگاهتان را بنویسید