قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

حداکثر دیافراگم یک لنز با شیوه های مختلفی مانند f/2.8 , F2.8, 1:2.8 بیان می شود اما به هریک از این شیوه ها نیز که بیان شود یک معنای واحد دارد و آن به میزان گشادگی دهانه ی لنز و بیشینه ی نوری که می تواند وارد دوربین شود ، اشاره دارد. لنز هایی که در دوربین مداربسته قرار می گیرند یا امکان تعویض آنها نمی باشد یعنی لنز آنها از زمان طراحی و تولید روی ساختار دوربین نصب شده است اما در مقابل لنز های دیگری هستند که آنها را به صورت جداگانه خریداری می کنند و به صورت مجزا بر روی دوربین مداربسته نصب می شوند این لنزها قابلیت تعویض را دارند. نقطه مقابل دوربینهای فوق عریض، دوربینهایی است که از لنز تلهفوتو استفاده میکنند. قیمت لنز 18-200 کانن دست دوم مناسب تر از نو بوده و طرفداران زیادی دارد. این لنزها قیمت بالاتری نسبت به لنزهای ثابت دارند و اندازه های آنها بزرگ تر است. سایت آی تی بازار که از مراجع بزرگ قیمت روز کالاهای دیجیتال می باشد، اطلاعات فنی انواع لنز دوربین عکاسی نیکون، لنز دوربین کانن و لنز دوربین عکاسی سونی را در اختیار کاربران قرار داده و فروشندگان انواع دوربین فیلمبرداری، دوربین عکاسی و لوازم جانبی آن را نیز معرفی می نماید.

از دیگر عواملی که می تواند هنگام خرید لنز مورد توجه قرار گیرد، وجود لرزشگیر تصویر بر روی لنز است. به فاصله مرکزی عدسی تا نقطه همگرایی آن فاصله کانونی می گویند.فاصله کانونی لنز در واقع بیان کننده زاویه و میدان دید در دوربین مداربسته است. فاصله کانونی، زاویهای را که لنز دوربین میتواند پوشش دهد را بیان میکند. لنزهای عمقی وضوح پایینی در حدود 2 یا 5 مگاپیکسل دارند و تاثیر مستقیمی بر روی عکسبرداری عادی با لنز اصلی گوشی ندارند، به بیان دیگر با حسگر عمق میتوان عکسهای پرتره با کیفیت را ثبت کرد. این لنزها، زاویه دید را فراتر از اندازه گرفته شده با زوم کیت، گسترش میدهد و به شما امکان میدهد تا مکانهای دیدنی گستردهای را در عکسهای خود بدست آورید؛ بنابراین یک انتخاب محبوب برای عکاسی مناظر، معماری و عکسهای داخلی است. لنز اولتراواید فاصله کانونی کمتری در مقایسه با لنز معمولی و تله فوتو دارد و در کیفیت عکسهای عادی که با لنز دوربین اصلی گوشی گرفته میشوند تاثیری نمیگذارد. لنز واید وضوح زیادی ایجاد می کند و این همان چیزی است که شما از یک دوربین گوشی موبایل در حالت عادی، انتظار دارید. لنز دوربین مداربسته مجموعه ای از استوانه های هم شکل می باشد که درون این استوانه ها تعدادی عدسی صیقل داده شده قرار گرفته است.

لنز های ثابت نسبت به سایر لنزها به مراتب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این لنزها فقط در دوربین های مداربسته صنعتی یا باکس مورد استفاده قرارمی گیرند و باید آنها را به صورت جداگانه بر روی دوربین ببندیم. کاربرد این نوع لنزها بیشتر در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و عکاسی نجومی می باشد. فاصله کانونی این ها بین 50 تا 200 میلیمتر بوده و بطور گسترده در عکاسی از حشرات، عکاسی تحقیقاتی و تبلیغاتی استفاده می شود. این لنزها ظاهری بسیار مشابه با لنزهای وریفوکال دارند.در این لنزها فاصله کانونی قابل تغیر است اما برخلاف آن عملکردش از طریق منو در دستگاه صورت می گیرد. اما در زوم اپتیکال مانع از افت کیفیت تصویر در بزرگنمایی میشود. اما جهت تصویربرداری از دوربین های با کیفیت و دیجیتال که رزولوشن بالای 1 دارند از لنز های مگاپیکسل استفاده می شود. سطح حسگر پوشیده از سلول های نوری با ساختاری سه بعدی است که در بالا به نور حساس هستند. لنز عمقی از دیگر لنزهای استفاده شده در گوشیهای دوربین چندگانه است و امکان عکسبرداری پرتره (Portrait Mode) را فراهم میآورد. وجود حسگر ثانویه، امکان تصویربرداری در فضاهای کم نور یا شب را فراهم میآورد. استفاده از چند دوربین در گوشی باعث میشود که بتوان عکسهایی با ویژگیهای جدید از جمله حالت پرتره، عکاسی سهبعدی، تصویربرداری با لنز عریض، بزرگنمایی اپتیکال (بدون افت کیفیت) ثبت کرد.

و در نهایت، با دقت بالا و با استفاده از وسائل مخصوص می توانید سنسور دوربین خود را تمیز کنید. در این نوع سیستم دیدبانی، در ابتدا و انتهای لوله دو لنز با زاویهی ۴۵ درجه نصب میشود و این امکان را فراهم میکند که با نگاه به یک طرف لوله، خروجی تصویر انتهای دیگر را مشاهده کنید. به عنوان مثال یک لنز F۲.۸، دو برابر نور F۴ جمع میکند. یکی از مهم ترین قسمت های درون لنز اجزاهایی است که همگی درون یک سیلندر قرار گرفته اند.به عنوان مثال یکی از اجزاها وظیفه بزرگ و کوچک کردن تصویر را بر عهده دارند و یا قطعه دیگر تنظیم فوکوس برای شفاف یا تار بودن تصویر را بر عهده دارند. به عنوان مثال بدون استفاده از فلاش در داخل خانه عکس بگیرید. تعدادی از تولیدگنندگان ثالث به ویژه سیگما، تامرون و توکینا، لنزهایی با مانتهای مختلف را به منظور سازگاری با برندهای مختلف دوربین تولید میکنند. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد از آنجا که دوربین ها با اندازه های متفاوت حسگر وجود دارند ، شرکت ها اندازه های متفاوت لنز نیز تولید می کند تا با اندازه ی حسگرها همخوانی داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید