قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

Auto Iris لنزی است که اجازه می دهد تا به طور خودکار دهانه Iris را به نور در حال تغییر در طول روز تنظیم کنند. این یک میدان دید 180 درجه در طول مورب خود دارد. اگر توان خرید این دو لنز را دارید، با همراه داشتن آنها در کیت عکاسی خود دیگر نیازی به لنزهای اضافی برای عکاسی پرتره، حیات وحش و ورزشی ندارید. این سیستم بیشتر در لنزهای ارزان قیمت تولیدکنندگان دوربین و در بسیاری از لنزهای تولیدکنندگان ثالث (به ویژه تامرون و توکینا) مشاهده می شود. لنزهای USM بویژه برای فیلمبرداری خیلی مهم و حیاتی هستند چون موقع تغییر فوکوس صدا تولید نمی کنند و مشکل ضبط شدن صدای اضافه در فیلم را ندارند. افکتی که توسط لنز تله فوتو ایجاد میشود، افکتی است که در آن سوژه در فوکوس است، اما پسزمینه تار است. عمق میدانی از واید تا تله را در بر می گیرند . علاوه بر همه اینها توجه به برند و شرکت سازنده لنز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به سیستم اتوماتیک سریع و بیصدا گفته میشود که مخفف ultra sonic motor است. همچنین دوربین واید گوشی همه کاره ترین گزینه است. گاهی شما با یک لنز دوربین ارزان قیمت میتوانید تصاویر بسیار زیبایی ثبت کنید که با لنز دوربین گران نمیتوانید. همچنین میتوانید جهت تهیهی بهترین لنز کانن بهصورت حضوری به فروشگاه دیدنگار مراجعه کنید. درواقع، لنز های واید تنها لنزهایی هستند که به ما کمک میکنند تمام فریم مورد نظر را بدون حذف عنصر های مهم موجود در تصویر ثبت کنیم. EF به این معناست که لنز مورد نظر قابل نصب بر روی تمام دوربین های EOS کانن است. دیافراگم: با بستن دیافراگم (انتخاب اعداد بزرگ­تر) می­توان به عمق میدان وضوح بیشتری دست یافت که این افزایش، تابع فاصله کانونی لنز نیز است. این لنز در عین حال که بهترین کیفیت را به شما تحویل میدهد، لنزی پرسرعت با ماکسیسمم دیافراگم 1.2 میباشد که برای عکاسی در فضاهای کم نور بهترین عملکرد را دارد.

تولید دوربینی ۳۵ میلیمتری که میتوان لنز آن را با آب پر کرد و از این ترفند برای تهیه عکسهایی با حال و هوای عکسهای قدیمی استفاده کرد خبرساز شده است. لنزهای کیتی که به همراه دوربینها ارائه میشوند وزن کمتر داشته و در ساختشان از پلاستیک استفاده شده است. به طور کلی این نوع لنزها جزء طیف گران قیمت لنزها است، اما پنتاکس و المپیوس، به طور خاص مجموعهای از لنزهای آب بندی شده را با قیمت متوسط ارائه میدهند (پنتاکس حتی برای DSLR های رده بالای سری K5 خود، لنزهای کیت “WR” مقاوم در برابر آب و هوا تولید میکند). این بدان معناست که بیشترین فاصله کانونی دوربین مداربسته 6 برابر بیشتر از کمترین فاصله کانونی آن است. برخی لنزها، ویژگی آب بندی در برابر گرد و غبار و رطوبت را دارا است. هدف آن نیز تولید یک تصویر واحد با تمرکز بیشتر سوژه است. در صورتی که صاحب فروشگاهی می باشید که نیاز دارید بر روی جزئیات و نحوه کار حسابدار تمرکز نمایید، بهتر است از لنزهای زوم در دوربین مدار بسته خود استفاده کنید. اما کانن لنزهای متفاوتی علاوه بر لنزهای کیت خود که عموما لنزهای 55-18 و 135-18 هستند تولید می کند که عکاسان حرفه ای به استفاده از آن ها بسیار علاقمند هستند.

اختراع دوربینهای بدون آینه انقلابی در این صنعت ایجاد کرد و به تولید دوربینهایی سبکتر و کوچکتر انجامید؛ با این وجود، هنوز هم تولیدکنندگان اعتقاد دارند که لنزهای بزرگتر کیفیت بالاتری دارند! همچنین لرزشگیر در لنزهای واید کاربردی ندارد و بیشترین تاثیر آن در لنزهای تله فتو دیده می شود. لنزهای پرایم سریع در همه فواصل کانونی، از وایدانگل تا اولترا تله فوتو، ارائه می شوند.اما آنچه بین تمامی آنها مشترک است، امکان جذب نور بیشتر ( بخاطر دیافراگم باز) و کیفیت اپتیکی بهتر است. اندازه بازشدن دیافراگم مطابق یک سری اعداد که مقدار نور مجاز را تعیین شود،F22تاF14، مشخصی می کند. به لنز محبوب 200-70 کانن با دیافراگم 2.8 میرسیم. لنز کانن مدل EF ۵۰mm f/۱.۸ STM به قیمت ۳ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان در بازار به فروش میرسد. انواع Iris های دوربین در سیستم های نظارت تصویری و دوربین های امنیتی IP از تولیدات برتر از جمله Optica ، Axis و Mobotix در بازار موجود می باشد. متاسفانه همه تولیدکنندگان مایل نیستند دو نوع ذکر شده را در بازار محصولات از یکدیگر متمایز کنند. دو نوع Iris خودکار وجود دارد، DC-iris که کنترل موتور در دوربین را بر عهده داشته و video iris ها که کنترل در خود لنز را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید