قیمت خرید انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها |⭐️ مشخصات + مشاوره رایگان

میتوانید از سایر لوازم جانبی امنیتی مثل یو پی اس در هنگام قطع برق استفاده کنید تا اطمینان بیشتری در شرایط حساس حاصل کنید. در تکنولوژی تحت شبکه دوربین ها به وسیله کابل شبکه به دستگاه ضبط تصویر متصل میشوند و در تکنولوژی دیجیتال این اتصال به واسطه کابل ترکیبی انتقال تصویر و برق حاصل میشود تکنولوژی دیجیتال و تحت شبکه تفاوتهای دیگری نیز دارند که بسته به نیاز شما باید بررسی شوند. به لنزی که کل روز و در طول مسافرت بتوانم از آن استفاده کنم نیاز دارم. به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، “عکاسی با موبایل”، “کادربندی”، “انواع دوربین و ساختمان آنها”، “طریقه صحیح نگهداری دوربین”، “انواع قطع دوربینها و روابط محاسباتی”، “افسانه مگاپیکسل”، “سرعت شاتر، ایزو و دریچه دیافراگم”، “انواع لنز”، “نمودار تنظیمات دوربین بر طبق ساعتهای روز” و “علائم و نوشتار روز بدنه لنز” از جمله مباحث و سرفصل های آموزشی این دوره است. در طول روز نوری که از منبع نور تابیده میشود، وابسته به محیط و شرایط جوی متفاوت خواهد بود.

لنزهای واید بیشتر در مواقعی که تصویر دور برای ما اهمیت داشته باشد کاربرد داشته و در نماهای نزدیک عملکرد بسیار خوبی ندارند. در دوربینی که دارای سنسور APS-C باشد، این امکان را فراهم میکند تا از منظر تله فوتو کوتاه استفاده شود، این ویژگی برای عکس گرفتن از دوستان و خانواده با استفاده از نور طبیعی، بسیار ایدهآل است. یک دوربین سهگانه در پنل پشتی گوشی گلکسی S22 پلاس سامسونگ تعبیه شده است که شامل دوربینهای اصلی، فوق عریض و تلهفوتو میشود. نتایج بررسیهای انجام شده نشان میدهد که با قرار دادن روشنایی نمایشگر بر ۲۰۰ نیت و قطع بودن همه اتصالات، گوشی گلکسی S22 پلاس سامسونگ تا یازده ساعت و ۱۳ دقیقه شارژدهی دارد. لنزهای دوربین از نظر فاصله کانونی نیز دسته بندی میشوند که میتوان به لنزهای اولترا واید ، واید ، نرمال ، تله فوتو تقسیم میشوند. بعنوان یک مرجع، زاویه دید یک چشم انسان بطور نرمال برابر با 35 تا 50 میلیمتر ( با توجه به نژاد ) درنظر گرفته می شود و بنام فاصله کانونی نرمال یا استاندارد معروف است. فاصله کانونی این دوربینها معمولا بین 12 تا 18 میلیمتر است و همین فاصله کانونی کم است که امکان ثبت تصاویر با زاویه دید گسترده را فراهم میکند؛ تصاویری که گاها زاویه دید 120 درجه را برای کاربر فراهم میکند.

روی Fixed Iris ، منافذی که اجازه ورود نور به دوربین را می دهد نمی تواند تنظیم شود. همیشه به خاطر داشته باشید که برای تمیز کردن سطح لنز فقط از فرچه بادی یا دستمال و محلولهای مخصوص که برای این کار ساخته شده، استفاده شود. که بدون لنز قادر به عکاسی و یا فیلمبرداری نمی باشند. کاربرد لنز زوم در دوربین مدار بسته چگونه است؟ حسگر اثر انگشت نیز در قسمت پایین نمایشگر تعبیه شده است، این حسگر دقت و سرعت مناسبی را حین باز کردن قفل نمایشگر ارائه میکند. کیفیت پایین تصاویر به واسطه ضعف پردازنده تصویر و سرعت فریم پایین ضبط تصاویر و دهها عامل دیگر باعث خواهند شد که سیستمهای نظارتی ارزان عملا امکان مشاهده دقیق پلاک و صورت افراد را نداشته باشند. حالا که با انواع لنزها آشنا شدیم می توانیم به سراغ بهترین لنزها برویم و ببینیم به هنگام خرید چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم. دوربین های مداربسته ارزان ثابت کردهاند که این وظیفه را به خوبی انجام نخواهند داد. دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی نیز دارای لنز ۷۰ میلیمتری با دیافراگم f/2.2 است که میتواند میدان دید ۱۲۰ درجه را فراهم کند. دوربین اصلی دارای لنز ۵۰ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.8 است، فاصله کانونی لنز دوربین نیز ۲۳ میلیمتر است.

به عنوان مثال در لنزی که تصویر آن را کمی بالاتر دیدیم، فاصلهی کانونی از ۷۰ تا ۳۰۰ میلیمتر است و یک لنز تله محسوب میشود. ۱۵۷.۴ میلیمتر و وزن آن ۱۹۶ گرم است؛ بنابراین کمی کوچکتر و سبکتر از نسل قبلی است. بنابراین در خرید آن نهایت دقت را به کار ببرید. گوشی گلکسی S22 پلاس سامسونگ گواهی IP68 را دریافت کرده است؛ بنابراین میتواند تا عمق ۱.۵ متر زیر آب دوام بیاورد. گوشی گلکسی S22 پلاس سامسونگ برای ثبت عکسهای سلفی به دوربینی با حسگر ۱۰ مگاپیکسل و لنز f/2.2 تکیه دارد. لنز دیگری که برای عکاسی ورزشی بسیار مناسب است و به شما کمک میکند تا در هر نقطهای از زمینِ بازی کلوزآپهای بسیار زیبایی را ثبت کنید، لنز 200-70 کانن و 200-70 نیکون است که عکاسان ورزشی به آنها بسیار علاقمند هستند. در نسخه رابط کاربری ۴.۱ میتوان از همه دوربینها در حالت Pro Mode استفاده کرد، در حالی که پیش از این چنین قابلیتی فقط برای دوربین اصلی در دسترس بود.

دیدگاهتان را بنویسید