قیمت + خرید لنز |⭐ مشخصات + انواع لنز دوربین – مشاوره رایگان

اما اگر زمانی که باد می آید لنز دوربین را تعویض کنید احتمال اینکه گرد و غبار وارد دوربینتان شود بالا می رود و وارد شدن گرد و غبار به داخل دوربین می تواند به سنسور دوربین و یا به فیلتر Anti-aliasing مقابل آن آسیب جدی ای برساند. اما وقتی از حالت Live View استفاده می کنید، آینه جلوی سنسور بالا رفته و پرده ای هم که در مقابل سنسور است کنار می رود تا نور مستقیماً به سنسور برخورد کند و برای شما در داخل LCD نمایش داده شود. درسته، وقتی می خواهید از سه پایه استفاده کنید بند دوربین مزاحم کار شما خواهد بود، اما آیا این بهتر از پرداخت هزینه گزاف تعمیرات دوربین نیست؟ وقتی در قسمت بالایی جلوی حلقه لنز خود نگار میکنید یک عدد نسبت ( 1:2.8, 1:2.8-4, 1:3.5-5.6 یا هرچیز دیگری ) مشاهده میکنید، این عدد میزان حداکثر دیافراگم را به شما نشان میدهد. وقتی با هواپیما سفر می کنید کیف دوربین خود را به انبار توشه هواپیما نسپارید،هیچوقت دوربین یا لنز خود را در داخل ساکی نگذارید که می خواهید به دست هواپیما بسپارید، مگر اینکه می خواهید در مقصد، ساکی پر از شیشه شکسته تحویل بگیرید. آب به هیچ وجه میانه خوبی با دوربین ندارد به خصوص با باطریها و قسمتهای الکترنیکی.

هیچ اتفاقی به اندازه افتادن دوربین قلب یک عکاس را به درد نمیآورد. هیچ گاه دوربین را بر روی سکوهای غیرقابل اعتماد نگذارید و همیشه از اتصال کامل دوربین بر روی سه پایه مطئن شوید. تا زمانی که این گرد و غبارها در خارج از دوربین هستند مانعی ایجاد نمیکنند (البته به غیر از روی لنز) اما زمانی که این غبار وارد محفظه دوربین میشود ممکن است به آیینه صدمه بزند و جریانهای الکتریسیتی و سنسورهای دیجیتالی را دچار مشکل کند. مطمئنا بهترین راه برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به دوربین دوری کردن از مکانهایی است که این احتمال را زیاد میکند یا بهتر از بگوییم در مکانهایی چون ساحل، صحرا، زمینهای اسب سواری و موتوریرانی از دوربین خود مراقبت بیشتری کنید و تا جای ممکن از کیف مخصوصش بیرون نیاورید. اگر در ساحل و یا در شرایطی که هوا غبار آلود است لنز دوربین را تعویض کنید، دوربین را در خطر انداخته اید.

نکاتی وجود دارد که دانستن آنها برای مراقبت از دوربین شما ضروری به نظر میرسد. به طور کلی لنز دوربین نیکون از جمله محصولات باکیفیت موجود در بازار است. شرکت دیدنگار به عنوان یکی از نمایندگیهای معتبر انواع لنزهای دوربین در سطح کشور، علاوه بر راهاندازی یک فروشگاه اینترنتی، اقدام به فروش محصولات خود به صورت حضوری نیز نموده است و ضمن دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی، اصالت کالا را تضمین میکند. چنانچه قصد خرید لوازم دوربین عکاسی و همینطور دوربین فیلمبرداری را دارید، میتوانید با مقایسه مدلهای متنوع موجود در فروشگاه اینترنتی ایسام، بهترین گزینه را انتخاب کنید. این عکس توسط دوربین مداربسته مدل AHD-BX3-50 با تنظیم لنز روی عدد 50mm که میدان دید با کمترین پهنا و بیشترین بزرگنمایی را فراهم می کند، گرفته شده است. در این عکس لنز دوربین روی عدد 5mm که عریضترین میدان دید را فراهم میکند، تنظیم شده است. اما این تمام ماجرای لنز دوربین عکاسی نیست. برای اینکه تصویر شما حرفه ای به نظر برسد، پس زمینه شما باید محو باشد تا توجه را از سوژه دور نکند اما در لنز فوق عریض اینگونه نیست. هر کدام از لنزهای یاد شده برای کاربرد خاصی مناسب هستند. البته لنز در فاصله کانونی های دیگری هم وجود دارد ولی رنج استاندارد لنز های موجود در بازار به این شرح است هر چند که بعضی از شرکت های سازنده استاندارد را رعایت نمی کنند.

اما ما پیشنهاد می کنیم قبل از تعویض لنز، دوربین را خاموش کنید. فاصله کانونی اصطلاحی است که فروشندگان دوربین مدار بسته و افرادی که در این حوزه فعالیت دارند بسیار به کار می برند و به معنی فاصله بین مرکز اپتیکی لنز تا سنسور دوربین می باشد. هر کدام عدد دیافراگم مختلفی دارند. لنز 85 میلیمتری سیگما بر روی هر دو مانت نیکون و کانن قابل نصب است. سطل زباله در پسزمینه عکس 90 فوت دورتر از محل نصب دوربین قرار دارد. تفاوتی نمیکند که شما از دوربینهای کوچک خانگی استفاده میکنید و یا از دوربینهای حرفهای SLR. اصطلاحاً دیدی شبیه به نگاه ماهی به تصویر شما میبخشند. توجه کنید که با تنظیم لنز بر روی 2.8 میتوانید محدوده 86 درجه را تصویر بگیرید و هرچه عدد 2.8 را بالاتر ببرید پهنای تصویر کمتر شده و زوم تصویر بالاتر میرود. برای مثال با نصب یک لنز وریفوکال 2.8 به 12 میلیمتر بر روی یک CCD 1/3” میتوانید زاویه دید دوربین مداربسته را بین 86 درجه تا 25 درجه تغییر دهید. در این عکسها فوکوس دوربین روی سطل زبالهای که در 90 فوتی مکان نصب دوربین قرار دارد، تنظیم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید