قیمت + خرید لنز |⭐ مشخصات + انواع لنز دوربین – مشاوره رایگان

در فاصله کانونی های بالاتر ( 85 میلی متر یا 100 میلی متر ) شما یک لنز ایده آل برای تصویربرداری دارید زیرا وقتی هنگام کار با این لنزها با دیافراگم باز عکسبرداری کنید جزئیات پس زمینه تقریبا از بین میرود و محو میشود و در نتیجه تمرکز ( فوکوس ) روی سوژه به بهترین شکل ممکن انجام میشود و در نتیجه احتمال اینکه چشم بیننده سوژه را ترک کند کمتر میشود. به دلیل تعداد المنتهایی که هنگام ساخت در این لنزها بکار میرود توانایی محدودی در قسمت دیافراگم و تصویربرداری در نور کم دارند. جهت اطمینان از انتخاب لنز مناسب برای دوربین های مداربسته شبکه می توان از پارامتر رزولوشن لنز که به صورت جفت خط به ازای هر میلی متر (LP/MM) تعریف می شود، استفاده کرد. نور از عدسی هایی که به صورت متوالی و پشت سر هم قرار گرفته اند عبور کرده و به دلیل این که این عدسی ها به یک سنسور متصل می باشند، به کست لنز برخورد می کنند و تصویری را با توجه به اندازه سنسور ایجاد می نمایند.

این پارامتر کوچکترین عرض زوج پیکسل های هم جواری که توسط لنز مشخص می شود را تعیین می کند. شاید شما بودجه حسابی برای خرید لنز دوربین عکاسی حرفهای در نظر گرفته باشید اما فراموش نکنید قیمت لنز دوربین تعیین کننده کیفیت کار شما نیست. اما بد نیست بدانید این روزها ارزانترین لنزهای دوربین از دو میلیون شروع شده و تا صد میلیون و بالاتر هم پیش میروند. چشم انسان توانایی مشاهده زاویه دید خاصی را داشته و لنزهای واید دیدی را که ایجاد می کنند بیشتر از استاندارد چشم انسان می باشد. مشکلاتی که نتیجه انحراف شعاع نور و یا پراکندگی نور است را اجزای نوری اصلاح می کنند. شعاع نور قبل از رسیدن به دوربین مداربسته به خاطر عبور از عدسی های مختلف و پراکندگی به طور کامل به دوربین مداربسته نمی رسد و به همین دلیل تا به حال لنزی ساخته نشده است که کلی نور را به دوربین مداربسته برساند و بنابراین مسایل نورپردازی بسیار مهم می باشد. این آریزها به جای این که تنظیمات ساده آیریز را داشته باشند قادر به تنظیم زوم، تصحیح تمرکز نوری و فوکوس بوده و تصویر بهتری را ایجاد می کنند.

با ارائه حسگرهای تصویر با وضوح تصویر بالا و پیکسل های ریز، بسیاری از لنزهای آنالوگ قادر به تولید کنتراست و وضوح تصویر مناسب برای این حسگرها نبودند. اغلب عکاسان وقتی از لنز واید استفاده می کنند که بخواهند تمام چشم انداز مورد نظرشان را در یک قاب جا بدهند . برای درک تعریف فاصله کانونی باید مرکز نوری را به خوبی تعریف کنیم مرکز نوری لنز نقطه ای داخل لنز است ( همیشه اینطور نیست ) که پرتوهای نور از دو منبع مختلف وارد لنز میشوند و در این نقطه به یکدیگر میرسند. اما این تمام ماجرای لنز دوربین عکاسی نیست. یک فیلتر پلاریزه مزایای اثر پلاریزه را به شما میدهد، که این توانایی را دارد که تمام آن رگههای نوری ناخواسته ای را که سوژه عکس شما را تار میکند، کاهش دهد. هزینه لنزهایی که شماره یکسان ولی مارک های مختلفی دارند نیز بسیار متفاوت است و حتی ممکن است تا چهار برابر بیشتر باشد.

انواع مختلفی از نگهدارنده های لنز دوربین مداربسته وجود دارند که متعارف ترین آنها نوع C و CS می باشند. یک دید منحصر به فرد که لنزهای معمول ندارند. نور طبیعی ایده آل است، اما به دلیل دیافراگم باریکی که در عکاسی ماکرو استفاده میشود، دوربین ممکن است برای دریافت نور کافی دچار مشکل شود. از آنجا که قیمتها دائماً در نوسان هستند، میتوانید در هر زمان به صفحه اختصاصی هر لنز بروید و قیمت روز را ببینید. عکاسی ماکرو سبک متفاوتی از عکاسی است که از آنجایی که شما از سوژه کوچکی عکس میگیرید، بزرگنمایی هدف اصلی لنز است. شاید لنز دوربین مدار بسته را بتوان مهم ترین جزء در دوربین به شمار آورد چرا که لنز همانند چشم انسان عمل کرده و در صورتی که وجود نداشته باشد امکان دیده شدن اجسام مختلف توسط دوربین وجود نخواهد داشت. در نتیجه زاویه کمتر می شود و در دور نمایی تصویر به وجود می آید. هر چه قدر فاصله کانونی لنزی بیشتر باشد، تصاویر دور را بهتر نشان می دهد یعنی بزرگنمایی آن بیشتر است ولی در عوض زاویه دید کمتری دارد. هرچه عدد کوچکتر باشد، حد گشودگی بیشتر خواهد بود و در شرایط کم نور، میتوان همچنان تصاویر واضحی را ثبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید