قیمت + خرید لنز |⭐ مشخصات + انواع لنز دوربین – مشاوره رایگان

لنز 200-70 نیکون هیولا دیگه ای از نیکون هستش که مثل رقیب خودش 200-70 کانن بهترین کارایی رو برای عکاسی پرتره، ورزشی و حیات وحش داره. در هر حال برای عکاسی خیابانی، لنزهای پرایم 35 و 50 میلیمتری بهترین انتخاب شما هستند، اما میتوان از لنزهای زوم واید هم استفاده کرد. با این حال برخی لنزها از یک مکانیزم کلاچی استفاده میکنند که به عکاس اجازه میدهد رینگ فوکوس را به طور دستی و بدون داشتن ریسک آسیب دیدگی بچرخاند. ولی در کل، عملکرد آنچنان رضایتبخش نیست، به ویژه این که اتوفوکوس اغلب کند و با تاخیر است. هنگامی که دکمه عکس گرفتن را در دوربین DSLR خود فشار میدهید، یک سنسور باز میشود تا نور به دوربین راه پیدا کند. این لنزها روی دوربین های دارای سنسور APS-C برای ثبت یک تله کوتاه در زیر نور طبیعی مناسبند. در نتیجه عبور نور از داخل و روی سنسور تصویر CCD بهتر است.

در حالی که لنزهای تله فوتو برای ثبت مناظر، ورزش و حیات وحش ایده آل هستند، میتوانید با آن عکاسی پرتره را نیز تجربه کنید. داشتن یک لنز تله فوتو با فاصله کانونی بالاتر از حد متوسط در این نوع عکاسی به شما کمک زیادی میکند. این افکت به عکسهای شما حسی پویا و انتزاعی میدهد. هرچه ماکزیمم دهانه دیافراگم یک لنز بیشتر باشد به شما اجازه میدهد که در نور کمتری عکسبرداری کنید و بدون استفاده از فلش در محیط مسقف عکس بگیرید. در مقابل، بیشتر دوربین های بدون آینه از یک سیستم سیمی بهره می برند که برای فوکوس دستی از یک موتور داخلی استفاده می کند. اما زمانی که از حسگرهای کوچک تر استفاده می شود، مقداری از تصور حاصل از لنز در خارج از سطح حسگر تشکیل شده و بخش کوچکتری از تصویر ثبت می شود. البته به یاد داشته باشید اگر عموماً افراد زیادی را در قاب قرار میدهید و یا به عکاسی خیابانی میپردازید، لنزهای واید برای شما مناسبتر هستند.

وجود عناصر اپتیکی اصلاحی کیفیت لنز دوربین عکاسی را برای ثبت پرتره بالا خواهد برد. در فول فریم، اثر دراماتیک کمتری وجود دارد و هیچ لبه سیاهی در تصویر وجود ندارد، بنابراین فول فریمها کاربردی تر هستند. لنزهای واید در حقیقت لنزهایی هستند که دامنه ی دید گسترده ای را در اختیار عکاس می گذارند و می توانند روی سوژه زوم کنند. همانطور که قبلاً اشاره شد، لنز زوم یک محدوده متغیر توقف f و همچنین طیف گسترده ای از فاصله کانونی را به شما می دهد. مرکز نوری یک لنز، نقطه ای درون لنز است که در آن فرض می شود دو پرتو نور که از منابع مختلف داخل لنز آمده اند (دو خط آبی رنگ در عکس فوق) با هم برخورد می کنند. برای مثال یک لنز با دهانه دیافراگم F2.8 دو برابر یک لنز با دهانه دیافراگم F4 نور دریافت مینماید. اگر به دنبال زاویه بیشتر در عکسهای خود هستید و در عین حال میخواهید تقریباً از هر چیزی عکاسی کنید، چه از مناظر یا از یک دفتر در گوشه ای تنگ و درهم و برهم، یک لنز واید برای شما مناسب است. تولید دوربینی ۳۵ میلیمتری که میتوان لنز آن را با آب پر کرد و از این ترفند برای تهیه عکسهایی با حال و هوای عکسهای قدیمی استفاده کرد خبرساز شده است.

بدنه های سطح مبتدی نیکون موتور داخلی ندارند و بنابراین نمی توانند با این نوع لنزها اتوفوکوس نمایند. لنزهایی با دیافراگم پایینتر ( بازتر ) معمولا کیفیت بهتری دارند و برای استفاده های خاص طراحی شده اند و امکان تصویربرداری حرفه ای تر را برای شما فراهم میکنند. همه تولیدکنندگان بزرگ (البته به جز المپیوس و پاناسونیک) اکنون مجموعهای از لنزهایی را ارائه میکنند که به طور خاص برای دوربینهای APS-C بهینه شدهاند. این فاکتورها آنها را برای اهداف خاص شدیدا مفید و کاربردی مینماید، برای مثال در عکسبرداری در نور کم که زیاد بودن ماکزیمم دهانه دیافراگم یک مزیت عمده است. این شرکتها به تولید لنزهایی با فاصله کانونی ثابت با بدنههای فلزی و عدسیهای مرغوب تمایل دارند. کیفیت فاصله کانونی ثابت از نظر دقت و وضوح به طور کلی برتر از لنز بزرگنمایی می باشد. لنزهای ماکرو مانند المپیوس 50mm F2 امکان عکسبرداری کلوس آپ را با جزئیات عالی برای شما فراهم می آورد. نکته مهم: باید دقت داشته باشید که اگر لنزهای فول فریم را بر روی دوربینهای کراپ استفاده میکنید، فاصله کانونی لنز به شکل قابل توجهی افزایش مییابد. لنزهای زوم با استفاده از دو عدد نامگذاری میشوند که حداکثر محدوده فاصله کانونی را نشان میدهند، به عنوان مثال 18-55mm برای یک لنز کیت زوم نوعی.

دیدگاهتان را بنویسید