قیمت + خرید لنز |⭐ مشخصات + انواع لنز دوربین – مشاوره رایگان

برای همین برای گرفتن عکسهای پرتره از بین انواع لنزها و دوربین گوشیهای همراه، از لنز تلهفوتو استفاده میکنند. لنز دوربین ماکرو از دیگر لنزهای دوربینی است که در گوشیهای خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. البته لنزماکرو مانند دوربین های حرفه ای عمل نمی کند و فقط در حد است که شما بتوانید عکس ماکرو بگیرید. اگر دوربین گوشی برایتان خیلی مهم است بهتر است قبل از خرید گوشی حتما سری به گوشی های بالای ۴ دوربین بازار بزنید تا بتوانید بهترین گوشی با امکاناتی که در نظر دارید را پیدا کنید. اما بهتر است بدانید که محبوبیت و اعتبار کانن فقط محدود به دوربین نیست و انواع محصولات اپتیکال حرفهای، پرینتر، دستگاه فتوکپی و… هیچ کس این را بهتر از جیمی چین، عکاس مشهور نشنال جئوگرافیک نمی داند . این لنز خوراک عکاس ها و فیلم بردارای حرفه ای هستش. این لنز دوربین کانن به لحاظ فنی لنزی است که قادر به تولید نسبت ابعادی تصویری بزرگ از یک جسم کوچک را دارد. این لنز ها به لحاظ فنی لنزهایی هستند که قادر به تولید نسبت ابعادی تصویری بزرگتر از 1:1 هستند . بر این اساس هر لنزی که f/2.8 یا کمتر باشد، یک لنز حرفهای به حساب میآید و طبیعتا قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

در لنزهایی با فاصه کانونی بیشتر و بلندتر میدان دید عکس کمتر خواهد بود ولی امکان زوم بیشتری را خواهد داد. بدلیل همین قیمت آنها کمتر شده است. زاویه دید وسیع این نوع از لنزها سبب شده تا بتوان از آنها در ارتفاعات بیشتر از 3 متر استفاده نموده به صورتی که تمامی کادر مورد نظر در تصویر ایجاد شده قرار بگیرد. وضوح این لنز بین ۲ تا ۵ مگا پیکسل می باشد که در تمامی میان رده و پرچمداران گوشی های برند های مختلف مشاهده می کنیم. علاوه بر این موضوع تعداد زبانه های موجود در نگهدارنده نیز در تولیدات مختلف متفاوت است. اما به طور کلی، اصول کاری لنزها یکی است و بسیاری از لنزها به صورت مشترک در دوربین های مداربسته آنالوگ و دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. اما در بزرگنمایی اپتیکال اینگونه نیست. بزرگنمایی اپتیکال و بزرگنمایی دیجیتال این دو تکنولوژی هستند. این لنز دوربین به شما این امکان را می دهد که شما از فاصله چند سانتی متری از جسم مورد نظر خود عکس برداری کنید و به وضوح مورد نظر برسید. درنتیجه به جای زاویه دید گسترده، امکان بزرگنمایی بیشتر را به دوربین میدهد. برای مثال لنزهایی با فاصله کانونی 24 میلیمتر میتوانند تصاویری با وسعت دید 120 درجه ثبت کنند.

این لنز به شما کمک می کند از تصاویری که در نزدیکی تان هستند عکاسی کنید. همچنین دهانه دیافراگم باز تر و گشاده تر، عمق میدان کمتری را ارائه می دهد که جنبه مهمی در عکاسی های خلاقانه دارد. لنزها همچنین ماندگارتر از دوربین ها بوده و دیرتر از بدنه دوربین ها از رده خارج می شوند، بنابراین ارزش آن را دارند که به منظور دستیابی به کیفیت و یا انعطافی که مد نظر شماست، کمی بیشتر مورد توجه قرار گیرند. دوربینهای پریسکوپی معمولا از طراحی منحصربهفرد منشورها و آینهها برای هدایت نور ورودی و دستیابی به فاصله کانونی طولانیتر از ماژول دوربینهای سنتی بهره میگیرند. این لنزها به لنزهای با فاصله کانونی ثابت و استوانههای فلزی و نور باکیفیت عالی ثابت هستند. فاصله ی کانونی که در لنزها ثابت وجود دارد قابل تغییر نیست و مهم ترین ویژگی فاصله کانونی ثابت عدم امکان تغییر محدوده قابل مشاهده توسط دوربین می باشد. مهم ترین نکته ای که در ارتباط با خرید دوربین های مداربسته با لنز ثابت باید مورد توجه قرار گرفته می شود، توجه به محدوه ای است که باید مورد محافظت قرار گرفته شود و توسط دوربین چک شود. خب حالا یک سوال در ارتباط با خرید دوربین مدار بسته وجود دارد و آن هم این است که در میان انواع لنز دوربین مداربسته، کدام نوع مناسب و ایده آل می باشد؟

گوشی های جدید و دوربیین های چندگانه با لنز های متفاوت باعث سوال های متعددی شده است. دوربین در خرید گوشی های سری جدید اسمارت فون ها برای خیلی از دوستداران گوشی های هوشمند علامت سوال های زیادی ایجاد کرده است. کیفیت تصویر فنی معمولاً به اندازه دو لنز جداگانه مناسب نیست، اما کارهای زیادی را به صورت عالی انجام میدهند. شرکت های سازنده اسمارت فون ها جدیدا به روی دوربین تمرکز زیادی دارند. با توجه به نوشته های بالا بدون شک تا الان متوجه این مورد شدید که چرا شرکت های برای اسمارت فون های میان رده و پرچمدارشان از دوربین های متعدد استفاده می کنند. استفاده از این لنزها در یک مورد اصلاً مناسب نیست و آن هم تصویر برداری بسیار نزدیک است، زیرا برای این کار، نزدیک شدن بیش از حد به موضوع باعث اعوجاج شدید در تصویر می شود. شاید شما هم در ارتباط با نکات مهم و حائز اهمیت در انتخاب و خرید دوربین مداربسته اطلاعاتی را داشته باشید، اما بد نیست بدانید که یکی از مهم ترین نکات هنگام خرید دوربین مدار بسته توجه به انواع لنز دوربین مداربسته و ویژگی های آن ها است و سپس با توجه به اطلاعات کافی در این زمینه اقدام به خریداری دوربینی با لنز مورد نیاز خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید