قیمت لنز دوربین کانن ⭐️

به طور کلی عکاسان، لنزها را در دو گروه لنزها زوم و لنزهای فیکس قرار می دهند که لنزهای زوم از فاصله کانونی متغیر و عدسی های متفاوت تشکیل شده اند و لنزهای فیکس کاملا برعکس بوده و تعداد عکسی کمتر و همچنین فاصله کانونی ثابتی را در اختیار دارند. مشخصات کلی لنز زوم شامل چه مواردی است؟ لنزهای فیکس تعداد عکس کمتر و همچنین فاصله کانونی ثابتی دارند، این لنز در بین عکاسان پرطرفدارتر از لنز زوم است. در دنیای میانردهها نیز حتی گوشیهایی در حال حاضر وجود دارد که کیفیت عکس و فیلمهای آنها بسیار خوب و قابل قبول بوده و تا حدی شما را از خرید دوربین حرفهای باز میدارد. این لنزها همگی از نوع زوم بوده و با توجه به مدل دوربین با لنز مدل 18-55 میلیمتر یا لنز بهتر 18-135 میلیمتر کانن یا 18-140 میلیمتر نیکون عرضه می شوند. فرمت یا همان قالب دوربین از مهم ترین نکات قابل توجه هنگام خرید آن می باشد.

لنز دوربین موبایل چگونه کار می کند؟ اگرچه می توانید لنز دوربین های پیشرفته را هر زمان که بخواهید، تعویض کنید اما توصیه می شود این کار را به طور مکرر انجام ندهید زیرا با هر بار تعویض لنز مقداری گرد و غبار وارد دوربین کرده و به سنسور، تقدیم می کنید. اصطلاح لنزهای سریع را برای لنزهای با دیافراگم باز نیز به کار می برند زیرا با این لنز ها می توانید از سرعت های سریع شاتر استفاده کنید. این لنز برای عکاسی از مناظر کاربرد دارد. لنزهای فیش آی یا همان چشم ماهی جزء آن دسته از لنزهایی است که فاصله کانونی بسیار کمی دارد اما در عوض زاویه دید فوق العاده ای را در اختیار عکاس قرار می دهد. اما اگر کمی حرفه ای باشید به خوبی در میابید که کاهش سرعت شاتر میتواند این مشکل را برای شما حل کند. حالا دیگر با تمام نمایه ها و نشانه های درج شده روی لنز دوربیین کانن آشنا شدیم و برای خرید لنز دوربین کانن به مشکل بر نخواهیم خورد. قبل از اینکه به سراغ انواع لنزهای دوربین و معرفی هر یک از آنها برویم در نظر داریم شما را با اهمیت لنز آشنا کنیم؛ در واقع عکاسان به این دلیل برای لنز اهمیت ویژه ای قائل اند که پس از انجام مراحل مکانیکی اجزای داخل دوربین در پروسه ثبت عکس، این لنز است که تصویر را میسازد و تا موقعی که لنز نباشد نمیتوان انتظار عکسی با کیفیت و زیبا را داشت.

از همین رو اکثر عکاسان از این لنز برای ثبت تصاویر مناظر و عکس های دسته جمعی که زاویه ای عریض را نیازمند است استفاده می کنند. در واقع این مسئله به این دلیل است که برای ساخت لنزها از قطعات بسیار زیادی کمک میگیرند که توانایی محدودی در باز کردن دریچه دیافراگم و ورود نور دارند پس هنگام خریدن یک لنز زوم به این موضوع نیز فکر کنید. این لنزها زاویه دید بسیار وسیعی دارند و به جای این که عکسی با زاویه دید مستقیم به وجود بیاورند عکسی با زاویه دید غیر مستقیم خلق میکنند و عکس نهایی حالت محدب به خود میگیرد. اگر بخواهیم دلیل نامگذاری این لنز را برای شما بگوییم باید بدانید که عکسی بیرونی لنز به صورت محدب بوده و به نوعی تداعی کننده چشم ماهی می باشد. نکات زیادی در رابطه با این لنز وجود دارد از جمله اینکه هر چقدر مقدار محدب بودن این لنزها بیشتر باشد به همان نسبت زاویه دید عکاس بازتر شده و انحنای خطوط افزایش پیدا می کند. در واقع می توان گفت حسگرها با ابعاد متفاوت از نظر کیفیت ارائه داده تفاوتی با هم ندارند، اما آنچه با تغییر اندازه حسگرها در دوربین های مداربسته ایجاد می شود زاویه دید دوربین مداربسته است که هر چه ابعاد حسگر بزرگ تر انتخاب شود زاویه دید دوربین مداربسته نیز افزایش می یابد.

لنزهای واید انگل از فاصله کانونی نرمالی بهره مند هستند و زمانی که عکاس دست به کاهش فاصله کانونی می زند در واقع بر وسعت دید خود افزوده است و دقیقا عکس این اتفاق زمانی رخ می دهد که عکاس به افزایش زاویه دید خود میپردازد. برای ساخت این لنزها از تک حلقه و دو حلقه ای استفاده می کنند اما چیزی که بیشتر از هر چیزی در حین استفاده از این لنز مورد آزمایش قرار میگیرد، دریچه دیافراگم آن می باشد. هنگام خرید دوربین حتما به رزولوشن دوربین توجه ویژه ای داشته باید و در اتباط با انواع آن اطلاعات لازم را کسب نمایید. در دوربین های مداربسته معمولی 2 یا 3 مگاپیکسلی از لنز 2.8 یا 3.6 میلیمتری با فاصله کانونی مشخص غیر قابل تغییر در نظر گرفته میشود. در چنین شرایطی می توان از انواع لنز استفاده کرد. از همین رو در این مقاله در نظر داریم تا به معرفی انواع لنز و همچنین کاربرد آنها در هر یک از شاخه های عکاسی بپردازیم. به عنوان مثال اگر در نظر دارید که از یک پروانه به گونه ای عکسبرداری کنید که تصویر تمام کادر را پر کند لنزهای ماکرو میتواند بهترین گزینه باشد. سوپرزوم ها لنزهای همه منظوره ای (all-in-one) هستند که محدوده کاملی از فواصل کانونی را از واید متوسط تا تله فوتو بلند پوشش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید