قیمت و خرید انواع لنز دوربین کانن و نیکون دست دوم و نو

از لنزهای ماکرو برای عکاسی در فاصله بسیار نزدیک به سوژه و زمانی که عکاس قصد دارد سوژه را بزرگ تر از حالت معمول جلوه دهد، استفاده می شود. این لنزها بیشتر برای عکسبرداری از مناظر، مجالس، تاسیسات صنعتی، آثار باستانی و به طور کلی جاهایی که به وسعت میدان دید لنز نیاز است، کارایی بسیار خوبی دارند و استفاده از این لنزها در یک مورد اصلاً مناسب نیست و آن هم عکاسی پرترهاست، زیرا برای عکاسی با لنزهای زاویهٔ باز، نزدیک شدن بیش از حد به موضوع است که این کار، اعوجاج شدید تصویر را به همراه خواهد داشت. البته بودجه شما هم در این بین نقش دارد. لنزهای بسیاری هستند که نسبت به نیاز عکاس و سبک عکاسی وی میتوان انتخاب کرد، تا با آن بتواند خلاقیت و افکار خود را نسبت به سوژه مورد نظر بازگو کند ما در اینجا تعدادی از لنزها را نام بردیم و توضیحات مختصری درباره آنان نوشتیم تا شما با لنزها بیشتر آشنا شوید و عکسهای زیباتر و با کیفیتتری را بگیرید و در سبک خود تک باشید؛ امیدواریم توانسته باشیم تا جهت انتخاب لنز بهتر به شما کمکی کرده باشیم و همچنین مطالب فوق برایتان مفید واقع شده باشد. این نوع از لنز اکثرا برای دوربین های امنیتی مورد استفاده قرار میگیرد بنابراین در عکاسی برای فیلمبرداری محیط استفاده میگردد.

از دیگر امکاناتی که این لنز ها در اختیار عکاس قرار میدهند این است، که در بازه ی ۲ تا ۴ پله سرعت شاتر را کاهش میدهد ولی باید توجه داشت، عکس وی شارپ خواهد بود، و این موضوع باعث نوردهی طولانی تری میشود(۴تا۱۶برابر). این دسته از لنز ها فاصله کانونی کمی دارند؛ ولی برای عکاس زاویه دید عالی فراهم میکند و عکس ها را به صورت محدب نشان میدهد، که ما را یاد چشم ماهی میاندازد. لنز های زوم جزء گرانترین و وزن سنگینی دارند، نسبت به لنزهای دیگر برای فیلم برداری از این لنز میتوانید استفاده کنید و میتوانید راحت دسته زوم را تکان دهید و تصاویر را زوم کنید. هنگامی که یک لنز زاویه باز را با یک لنز زاویه استاندارد مقایسه کنیم؛ در میابیم که فاصله کانونی لنز زاویه باز کمتر از، لنز زاویه استاندارد است (۱۰تا۴۲میلیمتر).این خصوصیت باعث شده لنز های زاویه باز، هنگام عکاسی زاویه دید وسیع تری را در اختیار عکاس قرار بدهند.یکی از انتخاب های مناسب برای عکس گرفتن از پرتره های گروهی یا همان عکسهای دسته جمعی و عکاسی از چشماندازها، لنز های زاویه عریض است؛ زیرا با استفاده از این لنز ها هیچ جزء مهمی را در عکاسی از دست نمیدهید و عمق میدان عمیقتری را در اختیارتان میگذارد.

مقدار محدب بودن لنز هرقدر بیشتر باشد به همان اندازه زاویه دید عکاس بیشتر میشود. لنز نرمال لنزی است که فاصلهٔ کانونی آن به اندازه قطر فیلم یا سنسور دوربین باشد.لنز نرمال در دوربین های 135 و فول فریم مترادف با 50 میلیمتر است.در دوربین های APS فاصله کانونی لنز نرمال حدود سی میلمتر در نظر گرفته میشود.تصویری که لنز نرمال ایجاد میکند تقریبا همان چیزی است که چشم ما میبیند، بنابراین از این جنبه هم تصویر آن نرمال است. از ویژگیهای مهم این لنزها در ترکیب بندی میتوان به ایجاد دقت زیاد بر روی تمامی سطح تصویر و برجستگی بخشیدن ویژه به پیش زمینه اشاره کرد. در ادامه به چند خصوصیات لنز واید اشاره خواهیم کرد. با این اوصاف، اصطلاح لنز سوپر واید نشان دهنده طیف وسیعی از لنزها، نسبت به اندازه سطح حساس عکاسی در دوربینهای مورد استفاده میباشد. دوربینهای DSLR بهگونهای طراحی شدهاند که از چند لنز با فاصله کانونی مختلف استفاده کنند برای همین است که این دوربینها میتوانند در تمام سناریوهای عکاسی مورد استفاده قرار بگیرند زیرا میتوان فاصله کانونی آن را تغییر داد. اطلاعاتی که هوآوی به مشترکان خود در رابطه با زوم این گوشی داده از این قرار است: قابلیت زوم ۱۰x هیبرید تا عکسبرداری با زوم حداکثری ۵۰ برابر.

لنزها مشخص می کنند که چه تصاویری می توانید با استفاده از آن ها بگیرید. این لنز در گوشیهایی با چند دوربین، تعبیه شده است که امکان عکس برداری با زاویه دید گسترده تر را برای کاربر، فراهم می کند. همچنین هر لنزی را نمیتوان به هر دوربینی وصل کرد، زیرا پایههای کنترلی لنز که برای برقراری ارتباط با سیستم الکترونیکی دوربین بکار میروند و همچنین محل اتصال فیزیکی لنز با دوربین، در دوربینها و مدلهای مختلف تفاوت دارند. هنگام انتخاب یک سیستم دوربین، لازم است بدانید که لنزها به اندازه دوربین خوب، در کیفیت تصویر موثرهستند. از آنجا که برای ساخت این لنز ها قطعات زیادی لازم است، توانایی محدودی در باز کردن دریچه دیافراگم و ورود نور دارند پس هنگام خریدن یک لنز زوم به این موضوع نیز فکر کنید. لنزها توسط اعدادی تعیین میشوند که فاصله کانونی آنها را مشخص میکند. هرچه فاصله کانونی لنز کمتر باشد، لنز زاویه دید بازتری دارد و به اصطلاح، لنزی وایدتر است و هرچقدر فاصله کانونی بیشتر باشد زاویه دید کوتاهتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید