قیمت و خرید لنز دوربین ⭐ آکبند و دست دوم ⭐ مشخصات

لنزها بسته به نوع استفاده و عملکردی که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند . این لنز در جدا کردن سوژه از محیط نیز کیفیت بینظیری را به شما ارائه خواهد داد و در ثبت پرترههایی درخشان که سوژه در آنها به نرمی از پس زمینه جدا شده عملکردی مثالزدنی دارد. IS به معنی این است که لنز شما دارای سیستم لرزش گیر داخلی است. سیستم تثبیت کننده داخلی لنز به خوبی جلوی شوک های وارد شده توی عکاسی ورزشی رو می گیره. لنزهایی که به صورت کیت همراه با دوربین های DSLR یا دوربین های فاقد آیینه ارائه میشوند ، مثال خوبی از لنزهای نرمال هستند . با این حال تمام لنزهای EF را می توان در APS-C DSLR استفاده کرد. در این حالت حتی می توان از اعواج های پرسپکتیو به نحو خلاقانه ای نیز استفاده کرد . حتی عدهای معتقد هستند که کیفیت لنز دوربین عکاسی، از کیفیت دوربین نیز اهمیت بیشتری دارد. پس از این لنز ها استفاده کنید تا عمق میدان (DOF) عمیق تری به دست آورید. با استفاده از دستگاه های مکنده دستی اطراف دکمه ها و Visor دوربین خود را تمیز کنید. حداکثر دیافراگم یک لنز با شیوه های مختلفی مانند f/2.8 , F2.8, 1:2.8 بیان می شود اما به هریک از این شیوه ها نیز که بیان شود یک معنای واحد دارد و آن به میزان گشادگی دهانه ی لنز و بیشینه ی نوری که می تواند وارد دوربین شود ، اشاره دارد.

توجه داشته باشید این نوع نمایش بزرگنمایی در دوربین های DSLR بدلیل اندازه حسگر بزرگتر استفاده نمی شود، درعوض فاصله کانونی لنز برای بیان میزان بزرگنمایی به کار می رود. توجه کنید که چه لنزی می تواند سبک عکاسیتان را ارتقا بخشد. پرتره هایی که سوژه را در یک موقعیت به خصوص نشان می دهد . به خصوص در موقعیت هایی که تغییر لنز ساده نیست . به خصوص در موقعیت هایی که تغییر لنز ساده نیست و خطرناک است و یا در سفر که نمی خواهید بار خود را با پنج لنز مختلف سنگین کنید ، این نوع لنز بسیار کاربردی است . عملکرد دیافراگم بسیار مشابه عنبیه چشم است در شرایط نوری کم عنبیه بازتر می شود تا نور بیشتری از مردمک عبور کند. این لنز علاوه بر اینکه بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان میاره، لنز پر سرعتی با نهایت دیافراگم 1.2 هستش که برای عکاسی تو فضاهای کم نور شما رو به وجد میاره. شما نمیتوانید لنز کانن را روی بدنه نیکون قرار دهید. و در جای خشک و دور از گرد و خاک نگهداری کنید و چنانچه دوربین شما از نوعی است که لنز آن قابل تعویض است، لنز و بدنه را با نصب کلاهکهای مخصوص آنها به صورت جداگانه قرار دهید.

بهتر است دوربین و لنز را تمیز و سالم نگه دارید، اما اگر گرد و غبار و کثیفی ،در کیفتان باشد کار شما را خراب می کند. 6. یادتان نرود کیف دوربین را هم تمیز کنید. لنزهای واید به دو صورت لنزهای پرایم و لنزهای واید زوم موجودند که هم دیافراگم ثابت دارند و هم هم دیافراگم متغیر. برخی از تولید کنندگان روی فوکوس دستی تمرکز دارند، از جمله لنزهای کانن و نیکون. معمولاً شرکت های سازنده دوربین های DSLR هر چند وقت یک بار نرم افزار های دوربین را تحت عنوان Firmware به روز می کنند، معمولاً در ماهی که دوربین جدیدی از هر شرکت وارد بازار می شود برای دوربین های قدیمی تر نسخه جدیدی تولید می شود. لنز دوربین مدار بسته در انواع مختلفی تولید شده و در دوربین های مختلف به کار می روند. برای نصب لنز روی دوربین مدار بسته از C یا CS (دو نوع نگهدارنده) استفاده می شود. لذا این لنز انتخابی رایج برای عکسبرداری از مناظر، معماری، و محیط های بسته می باشد. این لنزها دامنه ی 35-70 mm را ساپورت می کنند . 4. قالب سنسور: اندازه سنسور را که لنزها برای کار با آن طراحی شدهاند را بیان میکنند.

نوری که Iris از طریق آن اجازه می دهد به سنسور تصویر برخورد کرده و آن نور به عنوان تکانه های الکتریکی که فیلم را ایجاد می کنند ثبت می شود. این لنزها با فاصله کانونی بالا به شما اجازه میدهند براحتی بتوانید از سوژههای خاص که فاصله زیادی دارند عکاسی کنید. لنزهایی با فاصله کانونی کوتاه تر ، میدان دید وسیع تر و بزرگنمایی کمتری را ارائه میدهند. لنزهای چشم ماهی از سری لنزهای خاص هستند که با تغییر دادن خطوط مستقیم به منحنی، تصاویر بسیار گستردهای ارائه میدهند. لنز های واید ( 10mm تا 42mm ) در مقایسه با لنزهای استاندارد فاصله کانونی کمتری دارند. عکس هایی که با لنزهای واید گرفته می شوند می توانند فاصله ی میان سوژه های در پیش زمینه را با سوژه های در پس زمینه را افزایش دهند . اگر به دنبال زاویه بیشتر در عکسهای خود هستید و در عین حال میخواهید تقریباً از هر چیزی عکاسی کنید، چه از مناظر یا از یک دفتر در گوشه ای تنگ و درهم و برهم، یک لنز واید برای شما مناسب است. به وب سایت شرکت ایده آل دوربین سر بزنید و یا تلفنی در مورد آخرین نسخه نرم افزار دوربین خود تحقیق کنید، و آخرین نسخه آن را با نسخه ای که در دوربین شما نصب شده است مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید