لنز دوربین کانن – لنز دوربین کنون

فروش لنز دست دوم گستردگی بالایی دارد و نباید صرفا به خاطر خوب بودن یک لنز، در دام خرید لنز دسته دوم بیفتید؛ بلکه باید توجه کنید که با دوربین شما همخوانی داشته باشد. دوربین های مداربسته آنالوگ استاندارد به لنزهایی با حدود 30 LP/MM نیاز دارند در صورتی که دوربین های مداربسته شبکه از لنزهای 60 200 LP/MM (بر طبق رزولوشن دوربین) نیاز دارند. حتی ممکن است پرده های مقابل سنسور (در صورتی که آینه مقابل آن بالا رفته است) بر اثر تابش مستقیم نور خورشید بسوزد، بنابراین تا جایی که می توانید سریع عکس خود را بگیرید. دهانه دیافراگم را به روش های مختلفی نشان می دهند، مانند f/4 یا f4 یا 1:4 که همگی یک معنی را می دهند. همچنین، از فیلتر های 58 میلی متری بر روی دهانه خود استفاده می کند. این لنز 595 گرم وزن داشته و از فیلترهای 72 میلی متری بر روی دهانه خود استفاده می کند.

لنزهای چهار سوم SLR از طریق آداپتور می توانند در دوربین هایچهار سوم میکروتعبیه شوند ، اما فوکوس اتوماتیک ممکن است به هیچ وجه عملکرد خوبی نداشته باشد. در ادامه چند عکس که با استفاده از تنظیمات مختلف لنز و توسط دوربینهای مداربستهی صنعتی HD گرفته شده، بهعنوان نمونه قرار داده شده است. با توجه به نوع کاربرد اگر لازم است میدان و زاویه دید دوربین بهطور دقیق تنظیم شود، استفاده از دوربینهای با لنز وریفوکال توصیه میشود، چراکه شما میتوانید اندازه لنز دوربین را با توجه به میدان دید موردنظر خود تنظیم کنید. استفاده از پارچه ماکروفیبر برای تمیز کردن و زدودن گرد و غبار از روی LCD مناسب است، اگر چه لباس نخی هم برای این کار مناسب است. مطمئنا بهترین راه برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به دوربین دوری کردن از مکانهایی است که این احتمال را زیاد میکند یا بهتر از بگوییم در مکانهایی چون ساحل، صحرا، زمینهای اسب سواری و موتوریرانی از دوربین خود مراقبت بیشتری کنید و تا جای ممکن از کیف مخصوصش بیرون نیاورید. به همین دلیل است که عکاسان حرفه ای حتی پول بیشتری را برای خرید یک لنز عالی هزینه می کنند تا بدنه ی دوربین فوق العاده. شما میتوانید در هنگام خرید انواع لنز دوربین دیجیتال تحقیقات بیشتری انجام دهید تا بهترین لنز دوربین که متناسب با نیاز شما است را خریداری کنید.

لنز 70-300 نیکون دست دوم ، لنز نیکون 24-120 دست دوم یا لنز ۵۰ نیکون دست دوم در عین پایین بودن قیمت، کیفیت مناسبی دارند. در این دسته بندی فواصل کانونی کوتاه تر از 50 میلیمتر را واید، فاصله کانونی 50 تا 55 میلیمتر را نرمال و بیش از 55 میلیمتر را لنزهای بلند یا تله فتو می نامند. وقتی از حالت Live View دوربین استفاده می کنید به مدت طولانی دوربین را رو به خورشید نگیرید، با اینکه استفاده از نمای زنده – Live View زمانی که می خواهید رو به خورشید عکاسی کنید برای سلامت چشمان شما بهتر است (به دلیل برخورد مستقیم نور خورشید به لنز استفاده از Visor می تواند برای سلامت چشم مضر باشد)، اما این کار می تواند برای مدت طولانی به دوربین شما ، آسیب برساند. حال وقتی نور از لنز عبور می کند و به سطح حسگر می رسد، به سلول های نوری مرکز حسگر به طور مستقیم برخورد می کند. دیافراگم که به صورت f-stop یا همان عدد f نیز نامیده می شود، به شما امکان می دهد میزان تاری صحنه مورد نظر را کنترل کنید.

هرچه عدد فاصلۀ کانونی کوچکتر شود، زاویۀ دید وسیعتر میشود. بنابراین فاصله کانونی عبارتست از فاصله مرکز عدسی لنز تا نقطه هم گرایی عدسی و این مقدمه ای برای پیدایش انواع لنز گردید که در مطلب درباره انواع لنز دوربین مدار بسته صحبت می شود. استفاده از لنزهای ثابت با فاصله کانونی دیگر به ندرت صورت میگیرد. از طرف دیگر لنز دایره ای چشم ماهی دارای دید 180 درجه در تمام جهات است. برای مثال با نصب یک لنز وریفوکال 2.8 به 12 میلیمتر بر روی یک CCD 1/3” میتوانید زاویه دید دوربین مداربسته را بین 86 درجه تا 25 درجه تغییر دهید. لنز وریفوکال دارای زوم اپتیکال می باشند. لنز دوربینهای کامپکت قابل تعویض نمی باشند ؛ همچنین لنز بعضی از دوربینهای ارزان قیمت قابل تعویض و جداکردن نیستند لنز دوربینهای تک لنزی بازتابی (SLR) و دوربینهای تک لنزی غیربازتابی (سری کانتاکس) و دو لنزی غیر بازتابی (سری مامیا) قابل تعویض و جداکردن می باشند. قیمت لنز نیکون 18-140 دست دوم گواهی بر این مدعا است. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی لنزهای نیکون در این رده بپردازیم. نوع: اینکه لنز شما برای کدام نوع عکاسی مناسب است، تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. قیمت لنز 18-135 کانن دست دوم موجب شده افراد زیادی به سراغ خرید آن بروند.

دیدگاهتان را بنویسید