لنز دوربین کانن – نمایندگی لنز کانن در ایران

البته برخی از فیلترها کاربردیتر هستند و موجب کاهش بازتاب نوری، پدیدۀ فلر، افزایش شدت رنگ و کاهش نور ورودی به سنسور میشوند. برای اینکه یک دوربین گوشی هوشمند بتواند یک عکس رنگی ثبت کند، نور باید قبل از رسیدن به سنسور دوربین از آرایه فیلتر نوری (CFA) عبور کند زیرا خود سنسور تنها میتواند شدت نور را تشخیص دهد نه رنگ آن را! با استفاده از این دوربینها میتوانید سوژهها را دقیقا همانطور که هستند در تصاویر ثبت کنید؛ البته نه به صورت رنگی! حالا این وضیفه پرازشگر تصویر است که تصاویر لنزهای تکرنگ و رنگی را با هم ترکیب کند تا عکسی با کیفیت بالا تولید شود. به این صورت کاربران میتوانستند عکسهایی بگیرند که سوژههای بیشتری را در خود جای دهد. این اثر ایجاد شده در عکسها به نام اثر چشم ماهی شناخته میشود. اطلاعات بدست آمده از این دوربین برای گرفتن عکسهای بهتر استفاده میشود. برای مثال برای گرفتن عکس پرتره باید میدان و فاصله سوژه تا دوربین را بدانید تا بهترین افکت بوکه (تار شدن پسزمینه) ایجاد شود. لنز تله فوتو فاصله کانونی زیادی دارد و زوم و بزرگنمایی تصویر را با افت کیفیت ناچیز انجام می دهد.

خرید لنز دست دوم نیازمند دقت بیشتری در این زمینه است. واید به معنای پهن است. این نوع لنزها که به لنز وریفوکال یا متغیر معروفاند، به شما امکان تنظیم فاصلهی کانونی را در یک بازه مشخص میدهند. این لنزها بیشتر در گوشیهای میان رده استفاده میشود البته آن هم در اندازه کوچک؛ به طوری که حداکثر کیفیت دوربینهای ماکرو در گوشیها 5 مگاپیکسل است. حالا که با مفهوم فاصله کانونی آشنا شدیم وقت آن است که انواع لنزها و دوربینهای گوشیها را معرفی کنیم. آیا تابهحال از خودتان پرسیدهاید که هرکدام از این گوشیها چه وظیفهای دارند؟ اگرچه طرفداران عکاسی ماکرو بسیار زیاد هستند و افراد زیادی دوست دارند که از فاصله نزدیک از سوژهها عکاسی کنند اما تعداد گوشیهای هوشمندی که از این لنزها استفاده میکنند، به ویژه پرچمداران، اندک است. همانطور که میبینید تنوع لنزها بالاست و هرکدام برای انجام کار خاصی طراحی شدهاند. همانطور که از نامش پیداست دوربینهایی با لنز فوق عریض، زاویه دید بسیار گستردهای دارند؛ حتی گستردهتر از لنزهای عریض. یک لنز چشم ماهی لنزی خاص با زاویه عریض است که با تغییر دادن خطوط صاف به منحنی عکس هایی خیلی عریض به شما می دهد. دوربین مداربسته با لنز ثابت، دارای قیمت پایین تری نسبت به لنز های متغیر است.

عملکرد AF بسیار متغیر است. سیستم تثبیت تصویر مخصوصا برای لنزهای تله مفید و حائز اهمیت است و هنگام مقایسه گزینه های مختلف، ارزش این را دارد که به طور ویژه مدنظر قرار گیرد. یکی از فاکتورهای مهمی که به هنگام خرید گوشی موبایل مورد توجه قرار می گیرد؛ کیفیت و قدرت دوربین است. این کار با شلیک یک پرتو لیزر به سوژهها و محاسبه زمان رفت و برگشت آت محاسبه میشود. در طرف مقابل هرچه فاصله کانونی بیشتر باشد، زاویه دید کمتر ولی قدرت بزرگنمایی و زوم روی سوژه بیشتر میشود. این لنزها یک نقطه ضعف دارند؛ هرچه زاویه دید گستردهتر باشد تصاویر ثبت شده در لبهها بیشتر تحریف شده بهنظر میرسند. فاصله کانونی بر حسب میلیمتر اندازهگیری میشود؛ برای همین است که لنزها را مثلا 46 میلیمتری نامگذاری میکنند. صدای شن هایی که لایه حلقه فوکوس لنز رفته اند شبیه ناخن کشیدن بر روی تخته سیاه است. قیمت بالای این لنز شاید رویاتون رو بهم بریزه ولی اگه محدودیت بودجه ندارید، این لنز رو فراموش نکنید. اگه از دوربین نیکون استفاده می کنید باید دنبال لنز های نیکون هم بوده و به فکر خرید لنز نیکون باشبد !

اگر یک دوربین DSLR دارید، ممکن است به فکر خرید لنز دوم بیوفتید. توصیه می کنیم در این شرایط به هیچ عنوان لنز را فشار ندهید. این نور اگر در کسری از ثانیه به سنسور دوربین برخورد کند مشکلی ایجاد نمی کند، اما هرچه سنسور دوربین به مدت طولانی تری در معرض نور مستقیم خورشید و یا نور لیزر قرار گیرد احتمال صدمه دیدن آن بسیار بیشتر خواهد بود. همکاری این برند با غول تکنولوژی یعنی زایس نقطه عطفی در این صنعت بود و پس از آن SONY با ارائه دو سری بسیار پرطرفدار یعنی جی و جی مستر توانست جای پای خود را در میان سایر رقبا محکم کند. مجموعه دی جی 24 با تهیه آرشیوی کامل از لنز های SONY آماده است تا به علاقه مندان این برند معتبر محصولی که نیاز دارند را بدهد در ضمن به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کنندگان این کالا ها را با قیمتی مناسب تر در اختیار شما عزیزان می گزارد. محدوده تغییر فاصله کانونی لنز های زوم می تواند محدوده کوچک مانند 10 تا 20 میلیمتر یا محدوده ای بزرگ مثل 18 تا 300 میلیمتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید