لنز (Lenz) دوربین مداربسته چیست؟

و هرچه این عدد بالاتر باشه زاویه بستهتر (زوم) است و هرچه این عدد کمتر باشه زاویه دید بیشتر است. این لنز ها چگونه به کاربر کمک می کند تا عکس با رزولوشن بالاتر بگیرد؟ همچنین وضوح دوربین اصلی این گوشی ۶۴ مگاپیکسلی بوده و با یک لنز ۸ مگاپیکسلی فوق عریض، ۲ مگاپیکسلی ماکرو و ۲ مگاپیکسلی تشخیص عمق همراه شده است. نسل قبلی این گوشی هوشمند یعنی هواوی نوا ۸ SE از صفحهنمایش ۶.۵ اینچی OLED با وضوح FHD، اسکنر اثر انگشت زیر صفحهنمایش دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی بهره میبرد. شایعه شده این گوشی هوشمند هواوی از یک نمایشگر LCD نسبتا بزرگ ۶.۷۸ اینچی با وضوح ۱۰۸۰ در ۲۳۸۸ در اختیار کاربران قرار میگیرد. فلش LED هم در مرکز چهار دوربین قرار دارد. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته با لنز مناسب، کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب، با کارشناسان شرکت فرتاک گلوبال ویژن در ارتباط باشید تا اطلاعات کاملی را از انواع لنزهای دوربین مداربسته در اختیار شما قرار دهند. شخص مستقیماً در زیر مکانی که دوربین قرار گرفته است، ایستاده است. و در جای خشک و دور از گرد و خاک نگهداری کنید و چنانچه دوربین شما از نوعی است که لنز آن قابل تعویض است، لنز و بدنه را با نصب کلاهکهای مخصوص آنها به صورت جداگانه قرار دهید.

در واقع بین فاصله کانونی و زاویه دید هر لنز رابطه معکوسی برقرار است به این صورت که هرچه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد زاویه دید آن کمتر است، و بر عکس آن هر چه فاصله کانونی لنز کمتر باشد زاویه دید بیشتری دارد. علاوه بر این، فضای بین لنزها نیز عریضتر میشود و از طراحان میتوانند از همین فضای اضافی برای ترکیب لنزهای مختلف استفاده کنند. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که میزان اندازه سنسور لنز شما نیز میتواند در فاصله کانونی تاثیر مستقیم بگذارد. شما با دوربین اصلی و عریض خود به دلیل فاصله کانونی که دارد امکان ثبت عکسهای ماکرو را ندارید و باید حتما از این لنز استفاده کنید تا بتوانید به روی سوژهها از نزدیک فوکوس کنید. در مقام مقایسه باید گفت که در سری نوا ۹ شاهد استفاده هواوی لنزهای ۵۰ و ۸ و ۲ مگاپیکسلی بر روی قاب پشتی و لنز ۳۲ مگاپیکسلی دوربین سلفی هستیم.

در بخش دوربین هم این گوشی علاوه بر دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، یک لنز ۸ مگاپیکسلی اولترا واید و دو لنز ۲ مگاپیکسلی عمق میدان و ماکرو را هم دیده میشود. لنزهای فوکوس دور: این لنزها از نوع لنزهای بزرگ هستند که شاید دیده باشید عکاسان حرفهای با خود حمل میکنند. با ما همراه باشید تا انواع لنز دوربین برای عکاسی در موقعیتهای مختلف را بررسی کنیم. نور در برخورد یا مواجهه با مواد مختلف میتواند کند شده، خم شود و یا بازتاب یابد. حتی در مواردی میتوانید نقد مشتریان روی غذا و اطلاعات مواد تشکیل دهنده غذا را به طور آنلاین مطالعه کنید. با استفاده از یک لنز تله فوتو به آسانی می توانید از فاصله دور روی سوژه مورد نظر، فوکوس کنید. بدنه دوربین هایک ویژن مدل DS-2CD1023G0E-I تشکیل شده از پلاستیک هست که مقاوم در برابر سرما – گرما- باران و گرد و غبار میباشد و میتواند در دمایی برابر با منفی ۳۰ درجه تا مثبت ۶۰ درجه کار کند و همچنین از استاندارد جهانی IP66 پیروی میکند. دوربین مداربسته هایک ویژن مدل DS-2CD1023G0E-I دارای کیفیت تصویر ۲مگاپیکسل و با کابل شبکه کت۶ به دستگاه متصل خواهد شد.

در کنار این دوربین میتوانید از دستگاه NVR هایک ویژن DS-7616NI-K2 استفاده کنید که درلحظه میتواند ۱۶ دوربین تحت شبکه را مدیریت کند. تنوع هزاران مدل (دوربینهای کنترل تردد، دوربینهای حرارتی) و امکانات نرمافزاری و سخت افزاری سیستمهای امنیتی هایک ویژن را به برندی قابل اطمینان تبدیل کرده اند. رایج ترین لنزهای مورد استفاده در مونتاژ دوربینهای مداربسته داری فاصله کانونی F 2.8 ، F 3.6 ، F 2.8-12 میباشند. چشم انسان نیز یک لنز است که فاصله کانونی 27 تا 50 میلیمتری دارد. یعنی زمانی که شما در یک لنز 27 تا 50 میلیمتری نگاه کنید ، انگار با چشم واقعی محیط را میبینید. به باور برخی عکاسان لنز پرایم 50 ( در فورمت 35 میلیمتری) همانند یک لنز نرمال توصیری را فراهم می کند که به دید طبیعی چشم بسیار نزدیک است. دوربین هایک ویژن DS-2CD1023G0E-I از ۲ مدل لنز ساخته شده است لنز ۲٫۸ میلیمتر و ۴ که هر کدام زاویه دید دوربین را تعیین میکند.

دیدگاهتان را بنویسید