لیست قیمت + فروش ویژه و گارانتی

لذا توصیه می گردد که برای مشاوره و خرید دوربین مدار بسته از شرکت های معتبر استفاده شود. هرچه فاصله کانونی یک لنز بیشتر باشد ، زاویه دید آن باریک تر می شود. در حالی که به نظر میرسد لنز چشم ماهی به اندازه یک لنز واید مفید است، در واقع اینطور نیست. نور به علت عبور از عدسی ها و پراکندگی در مسیر، به طور کامل به دوربین نمی رسد. در پروژه های خاص که رویت کامل محیط مورد نیاز امی باشد از این نوع لنزها استفاده می گردد. هر از چند گاهی از محکم بودن بند دوربین و اتصال کامل آن به بدنه مطمئن شوید. همه لنزها با هر برند یا مدلی از دوربین کار نمی کنند. یکی از معمولترین کارهایی که در عکاسی با آن سر و کار داریم، ثبت پرتره است. چند فاکتور مهم وجود دارد که باید در هنگام سرمایه گذاری روی یک لنز دوربین جدید در نظر گرفت. در ادامه چند عکس که با استفاده از تنظیمات مختلف لنز و توسط دوربینهای مداربستهی صنعتی HD گرفته شده، بهعنوان نمونه قرار داده شده است. از طرف دیگر ، لنزهایی با فاصله کانونی کوتاه زاویه دید بسیار گسترده تری می گیرند.

لنز با میلی متر بیش تر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید کم تری را نشان می دهد، ولی تصویر در نقاط دورتر یعنی با وضوح جزئیات بیش تری دیده می شود. این مقاله نیز بیشتر به دوربین هایی با سنسور کوچک اشاره دارد. این دوربین ها برای مکان هایی با نور ثابت، مناسب هستند. لنزهایی با تنطیم اتوماتیک شاتر وجود دارند که برای مکان هایی با نور متغیر، کاربرد دارند. اما باید به خاطر داشته باشید که نباید با نزدیک شدن به سوژه موجب ایجاد اعوجاج در چهره شویم. عمق میدان : تقریباً همه چیز در فوکوس است مگر اینکه سوژه شما بسیار نزدیک به دوربین باشد. توضیحات : تقریباً چیزی که یک تلفن همراه می تواند ثبت کند. در این نوع لنز زاویه ای بین 140 درجه تا 180 درجه را می توان تصویر برداری نمود. در پاسخ به این سوال باید لنزهای دوربین مداربسته C-Mount و CS-Mount را مورد بحث قرار دهیم. هیچ کس این را بهتر از جیمی چین، عکاس مشهور نشنال جئوگرافیک نمی داند . با انتخاب یک لنز نزدیک بین یا زاویه باز می توان اشیا نزدیک به دوربین مداربسته و با انتخاب یک لنز دوربین مداربسته یا زاویه بسته، اشیای دورتر به دوربین مداربسته را راحت تر دید.

تحریف فضا : باعث می شود اشیا دورتر از آنچه هستند به نظر برسند. اعوجاج فضا : اعوجاج فضایی کمتری نسبت به یک لنز بسیار واید، اما همچنان باعث میشود که چیزها دورتر از آنچه هستند به نظر برسند. لنزهای زوم با دیافراگم ثابت (مانند لنز 16-35 میلیمتر کانن با دیافراگم F/2.8) به مراتب از لنزهای زوم با دیافراگم متغیر( مانند لنز نیکون 18-140 میلیمتر با دیافراگم F/3.5-5.6) بهتر هستند. لنز های موتور دار مانند لنز های متغیر یا Vari Focall دارای فاصله کانونی متغیر می باشند که زایه دید و عمق متغیری دارند. لنزهای استاندارد فاصله کانونی ثابتی مانند ( 50mm , 85mm , 100mm دارند و خروجی این لنزها از نظر دید و زاویه دید دقیقا مثل چیزی است که ما با چشم خود میبینیم. در لنزهای کانن این ویژگی با IS و در لنزهای نیکون با VR مشخص میشود. لنز های موتور دار دارای عددی است که کنار آن با درج حرف انگلیسی X به معنی میزان بزرگنمایی لنز را مشخص می نماید.

دوربین های هیک ویژن دارای لنزهای 2.8 / 3.6 / 4.6 / 6.0 / 8.0 و 12 بوده که دو لنز 2.8 و 3.6 در رده لنزهای (wide) و لنز 6.0 متوسط و لنز 12 بصورت زوم قرار می گیرند. یکی دیگر از عوامل مهمی که در هنگام خرید لنز باید در نظر گرفت این است که چقدر بزرگ و سنگین خواهد بود. فاصله کانونی لنز مبین زاویه دید یا وسعت دید است. مهمترین ویژگی دوربینهای واید فاصله کانونی کم آنهاست؛ فاصله کانونی این لنزها بین 22 تا 30 میلیمتر است بنابراین لنزهای عریض توانایی ثبت تصاویری با زاویه دید گسترده دارند. جدول زیر نشان دهنده لنزها با زاویه دید و فاصله آنها می باشند. به عنوان مثال، بسیاری از لنزها دارای ویژگی فوکوس خودکار داخلی هستند که می تواند به شما کمک کند به راحتی فوکوس مناسب برای سوژه خود را بدست آورید. سیستم اتوفوکوسی که توسط یک لنز استفاده می شود می تواند تاثیر زیادی روی عملکرد فوکوس آن داشته باشد، به ویژه به لحاظ ایجاد سر و صدا و سرعت عمل. این لنزها به جای پرسپکتیو با نور بازی می کنند و تمام امواج نور به جز مادون قرمز را برای یک جلوه بصری منحصربه فرد فیلترمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید