نحوه انتخاب لنز مناسب دوربین

پس از این تغییرات اولین گوشیهایی که توسط شرکت اپل و HTC به بازار عرضه شدند، گوشیهایی با دوربین دوگانه Dual Camera که از دو لنز از نوع تله فوتو (Telephoto) بودند. ویژگیهای دوربین این گوشی عبارتند از Dual LED، ویدیو اسلوموشن 120 فریم بر ثانیه، ویدیو 4K، زوم دیجیتال، فوکوس خودکار، فوکوس لمسی، فوکوس دستی، تایمر خودکار، حالت Scene، تنظیمات توازن سفیدی تصویر، HDR، پانوراما و حالت شب (Night). ویدئویی بالا یک مقایسه بین تنظیمات مختلف لنز دوربین مدار بسته میباشد. در این شرایط بهترین لنزی که به کارتان می آید یک لنز سوپر زوم است که از واید تا تله را در اختیارتان می گذارد و می توانید به راحتی بدون تغییر لنز از چشم اندازهای گسترده ی طبیعی تا پرتره های بسته عکس بگیرید. دقت کنید با کمک این نوع لنزها میتوانید تغییر زاویه خوبی را از یک لنز واید تا نمونه فوتو داشته باشید. اشاره کرد. همچنین از قابلیت های هوشمند عبور از محدوده مشخص شده، عبور از خط فرضی، تغییر ناگهانی و محصوص در محیط، خارج شدن از محدوده مشخص شده، تشخصی چهره، شنیدن صدای بلند و ناگهانی نیز بهره میبرد . در واقع این برند بزرگ از خاکستر جنگ به پا خواست و شروع به کار کرد.

در کنار جنس شیشهها، همچنین استاندارد ساخت آنها بسیار مهم است، کمپانیهایی همچون لایکا همیشه لنزهایی فوقالعاده با کیفیت میسازند، حتی بعضی خطوط تولید این لنزها به صورت دستی کنترل میشود و تمامی مراحل ساخت به صورت دستی انجام میشود. لنزهای واید با زاویه دید بالا یک عمق میدان بسیار جالب ایجاد میکنند به طوری که اشیا مرکزی را به سمت جلو میآورند و پس زمینه را به عقب میرانند. دلیل نام گذاری این لنزها، شباهت آنها به چشم ماهی و محدب بودن عدسی بیرونی لنز میباشد هرچه محدب بودن این عدسی بیشتر باشد زاویه ی دید، بازتر و انحنای خطوط بیشتر خواهد بود. این نوع لنزها بیشتر برای عکاسی از مناظر و یا عکسهای دسته جمعی استفاده میشود. به صورت کلی از لنز تله فوتو بیشتر در عکاسی حیات وحش و مستندسازیها استفاده میشود. از لنز به عنوان چشم دوربین یاد میشود که میتواند پرتوهای نور ورودی را به صورت منظم دریافت کند. اگر میخواهید از راه دور عکاسی خود را انجام دهید ، این نوع لنز بهترین انتخاب برای شماست. خب هرکسی نیاز به یک لنز 50mm داره، پس از بررسیهایی که انجام دادم بین این لنز و f/1.4 تصمیم به خرید این لنز کردم (در تمامی سایت گفته شده که این لنز از بوکه بهتری برخورداره).

معمولا فاصله کانونی آنها بین 6 تا 16 میلی متر است. اگر میخواهید برای عکاسی پرتره لنزی را خریداری کنید ، لازم است فاصله کانونی انتخابی شما ۸۵ و یا ۱۰۰میلیمتر باشد. انتخاب لنز مناسب مستلزم این است که محل مورد نظر برای نصب دوربین، شرایط نصب دوربین مداربسته و مقدار زاویه و محدوده ای که لازم است توسط دوربین مداربسته دیده شود مشخص شود. برای اینکه کمترین جزئیات به کار رفته در عکس را از دست ندهید ، زاویه باز این لنزها به شدت تاثیرگذار خواهد بود. برای اینکه بتوانید بهترین آنها را خریداری کنید، ابتدا باید انواع لنز دوربین را به خوبی بشناسید. مشخصاتی که دوربینهای هر گوشی دارند، باعث میشود که از دیگری متمایز شده و به عنوان بهترین دوربین سلفی شیائومی در نظر گرفته شوند. این نوع لنزها با نام لنز زاویه گسترده نیز شناخته میشود که فاصله کانونی آن بین ۱۰تا ۴۲میلیمتر میباشد. لنز قابل تنظیم یا وریفوکال (Vari-focal lens): یک زاویه متغییر را با توجه به بازه فاصله کانونی خود برای دوربین ایجاد می کند.

دو نسخه متفاوت از این دوربین وجود دارد که تنها تفاوت آنها لنز وریفوکال بهکار رفته در این دوربینها است. شما برای فعالیتهای عکاسی خود نه تنها به دوربین ، بلکه به انواع لنز دوربین نیز نیاز دارید. برای مثال شما یک لنز ۵۰میلیمتری برای دوربینی با فیلم ۳۵میلیمتری نوعی از لنزهای استاندارد به شمارمیرود. در ادامه این مطلب سعی میکنیم شما را با انواع لنز دوربین به خوبی آشنا کنیم تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید. از لنز وايد بايد زمانی استفاده كنيد كه در فضاي محدودی مانند اتاق قرار داريد و نمي توانيد به اندازه كافي عقب برويد تا از منظره ای كه از پنجره ديده مي شود عكس بگيريد و يا مي خواهيد در عكس خود عمق و حالت سه بعدی را با اغراق نمايش دهيد. برای مثال پنتاکس و المپیوس این سیستم را درون بدونه دوربین قرار می دهند ولی کانن، فوجی فیلم، نیکون، پاناسونیک و سامسونگ از سیستم های تعبیه شده در لنز دوربین استفاده می کنند. بدین ترتیب میتوانید هنگام عکاسی ترکیببندی راحتتری را پیش رو داشته باشید. حالا که با انواع لنزها آشنا شدیم می توانیم به سراغ بهترین لنزها برویم و ببینیم به هنگام خرید چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید