نمایندگی کانن – راه های جلوگیری از خرابی دوربین و لنز

از لنز به عنوان چشم دوربین یاد میشود که میتواند پرتوهای نور ورودی را به صورت منظم دریافت کند. در اين صورت به لنزي با با فاصله كانوني بيش از 55 ميلي متر نياز داريد. هنگامی که از لنز تله براي عكاسی استفاده مي كنيد بايد بيشتر دقت كنيد و دوربين را كاملاً ثابت نگه داريد تا لرزش های احتمالی دست باعث ایجاد تاری در خروجی نشود. از لنز وايد بايد زمانی استفاده كنيد كه در فضاي محدودی مانند اتاق قرار داريد و نمي توانيد به اندازه كافي عقب برويد تا از منظره ای كه از پنجره ديده مي شود عكس بگيريد و يا مي خواهيد در عكس خود عمق و حالت سه بعدی را با اغراق نمايش دهيد. لنزی وايد اکست كه فاصله كانونی آن كمتر از 40 ميلی متر باشد. اگر مي خواهيد فقط يك لنز بخريد بهتر است از يك لنز زوم استفاده كنيد زيرا اين لنز ها انعطاف پذيری شما را زياد مي كنند و هزينه كمتري هم دارند و در اين حالت فاصله كانونی شما به ميزان بزرگ نمايی كه انتخاب مي كنيد بستگی دارد و خود مي توانيد وضعيت لنز را از وايد تا تله تنظيم كنيد.

به همه این ها قابلیت های فوق العاده توی عکاسی پرتره رو هم اضافه کنید. این لنزها بزرگترین اندازه رو در فاصله خاصی از دهانه لنز ایجاد می کند. اما کانن لنزهای متفاوتی علاوه بر لنزهای کیت خود که عموما لنزهای 55-18 و 135-18 هستند تولید می کند که عکاسان حرفه ای به استفاده از آن ها بسیار علاقمند هستند. در نتیجه اجزای تصویری که تشکیل میدهند به نظر بزرگ تر میآید و فاصلهٔ بین آن ها نیز کمتر از حد معمول میشود. گوشی Xiaomi Black Shark 3 5G بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین سلفی است و دارای پردازنده اسنپدراگون 865 هشت هستهای و رم 8 گیگابایتی و حافظه 128 گیگابایتی است. چنانچه قصد خرید لوازم دوربین عکاسی و همینطور دوربین فیلمبرداری را دارید، میتوانید با مقایسه مدلهای متنوع موجود در فروشگاه اینترنتی ایسام، بهترین گزینه را انتخاب کنید. لنزهای ماکرو برای عکاسی ماکرو گوشی هوشمند، نمای نزدیک و برخی از پرترهها ایده آل هستند. عکاسی از اشیایی کوچکی که قصد بزرگنمایی آنها باشد و یا موجوداتی که امکان نزدیک شدن به آنها نیست مثل پروانه،ملخ و… این لنزها بیشتر برای عکس برداری از مناظر، مجالس، تاسیسات صنعتی، آثار باستانی و به طور کلی جاهایی که به وسعت میدان دید لنز نیاز است، کارایی بسیار خوبی دارند و استفاده از این لنزها در یک مورد اصلاً مناسب نیست و آن هم عکاسی پرترهاست، زیرا برای عکاسی با لنزهای زاویهٔ باز، نزدیک شدن بیش از حد به موضوع است که این کار، اعوجاج شدید تصویر را به همراه خواهد داشت.

دیافراگم سریعتر همچنین کمک میکند که عمق میدان بسیار بالایی را در هر تصویر بتوانید ثبت کنید. این لنز فاصله ی بین دو یا چند جسم را در عکس به خوبی نشان می دهد .در عکس های گرفته شده با این لنز کانن پیش زمینه و پس زمینه به زیبایی فلو می شوند و سوژه فوکوس می گردد و جلوه ی زیبایی در عکس ایجاد می شود . لنز ماکرو لنزی است که علاوه برداشتن همهٔ مشخصات لنزهای معمولی، امکان فوکوس کردن در فاصلههای کم و قابلیت بزرگنمایی اشیا که برای عکاسی ماکرو لازم است را نیز دارد.این لنزها بزرگنمایی برابر با اندازه واقعی شیع در فاصله خاصی ایجاد میکنند. همچنین ناحیه خارج از فوکوس میتواند حالتی از تاری blurry به خود بگیرد که منجر به خلق بوکههای شگفتانگیز در پسزمینۀ یک پرتره خواهد شد. عدسی به کار رفته میتواند قیمت لنز را رقم بزند. طبیعی است که با یک لنز 60 میلی متر نمیشه بزرگنمایی 1 به 1 از یک پروانه داشت اما با لنز 180 این کار امکان پذیر است. نمونه چشمی درب منازل مثلا لنز 60 میلی متر در فاصله 7 سانتی متری از دهانه بیشترین بزرگ نمایی و لنز 100 میلی متردر 12 و لنز 180 در 22 سانتی چنین بزرگ نمایی ایجاد می کند.

رنج این لنزها از 50 تا 180 میلی متر است. لنزهای سوپر واید از این رنج کمتر هستند و حتی تا 12 میلی متر هم ساخته می شوند اما رنج رایج در این گروه 16 میلی متر است. از این لنزها برای عکاسی از پرتره استفاده میکنند.رنج این لنزها از 85 میلی متر تا 200 میلی متر است که بیشترین استفاده آن رنج 135 میلی متر است. لنزی سبک، جمع جور، مناسب عکاسی خیابانی، پرتره، و فضای بسته و داخلی هستش، از شارپنسش شگفت زده خواهید شد. زاویهٔ دید لنزهای تله بسته تر از زاویهٔ دید چشم انسان است و میدان دید محدودی دارند و در حقیقت هرچه بزرگ تر شوند، محدودیت میدان دید آنها هم بیش تر میشود. با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق SMD PLUS، زنگ هشدار حرکت را که توسط هدف غیر مرتبط ایجاد می شود فیلتر می کند و انسان و وسیله نقلیه را به طور مؤثر تشخیص می دهد و هنگام تشخیص انسان و خودرو زنگ هشدار ارسال می کند. به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، سری گلکسی S سامسونگ در واقع پرچمدار غیر تاشو شرکت سامسونگ است که طی سالهای گذشته محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده است. خوشبختانه طیف گستردهای از لنز کانن canon و لنز نیکون nikon در بازار ایران موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید