نمایندگی کانن – راه های جلوگیری از خرابی دوربین و لنز

و اون هم اینه که روی دوربین های کراپ 50 به 80 تبدیل میشه و یه ذره واید بودن رو از شما میگیره… با این که کوچیکه ولی یه کم وقتی روی دوربین نصب میشه قلدرتر از حالت عادیش به نظر میاد که جذابیتش رو بیشتر میکنه… در حقیقت برای من و امسال من که به لنزهای بزرگ مثلا 18-135 عادت دارن یه ذره اولش سخته تا به لنز این کوچکی عادت کنن ولی خب بعد از یکی دو ساعت جوری براتون عادی میشه که انگار نه انگار… اگه هود هم بزنید روش از نظر زیبایی خیلی شیک میشه و به دوربین میاد… چون مجبورید سوژه رو تحت نظر بگیرید و هی کم کم بهش نزدیک بشید و ازش دور بشید تا بتونید کادر درست رو در بیارید… باید بگم تجربه روز اولم باهاش طوری بود که انگار تا الان عکاسی نکردم… توی نور روز به دلیل اینکه معمولا سرعت بالا 200 هست مشکلی ندارید… به عنوان مثال ، کانن و دیگر برند از لنزهای سازگار با لنز استفاده نمی کنند. در حالی که بعضی اوقات دو یا چند شرکت دارای یک مدل هستنند (مانند پاناسونیک و المپوس با میکرو چهار سوم یا پاناسونیک ، لایکا و سیگما با L) هستند ، شما فقط نمی توانید هر لنز را با هر دوربین مطابقت بدهید.

اول از همه باید بگم که این لنز با توجه به اینکه دوربین بنده ضریب کراپ 1.6 داره پیشتر یک لنز پرتره هستش تا استاندارد. با این حال، عوامل مختلفی وجود دارد که تعیین می کند لنز دوربین چگونه بر ظاهر و کیفیت عکس نهایی تأثیر می گذارد. از نظر ظاهر و کیفیت… لنز استاندارد دارای فاصله کانونی ثابت (50 میلی متر ، 85 میلی متر ، 100 میلی متر) است و نسبتاً دقیق آنچه چشم انسان می بیند – از نظر دید و زاویه دید – تولید مثل می کند. از طرف دیگر اگر لنزی دارای بیش از یک فاصله کانونی باشد در زمره لنزهای زوم یا متغیر قرار می گیرد. مرکز نوری یک لنز، نقطهای است درون لنز که در آن فرض میشود دو پرتو نور که از منابع مختلف داخل لنز آمدهاند (دو خط آبی رنگ در عکس فوق)، با هم برخورد می کنند. لایکا از حرفهایترین برندهای لنز محسوب میشود و با وجود پیشرفتهای بزرگ صورت گرفته در تولید لنز، بسیاری از محصولات این کمپانی به منظور اطمینان از دقت و کیفیت بالای ساخت، همچنان به صورت دستی تولید میشوند. وسیلهای که به عکاسی در این شرایط بسیار کمک میکند پوششهایی است با نام پوشش ضد آب که با قرار دادن دوربین در آن از هر گونه جرم خارجی محافظت میشود.

اندازهی لنز دوربینهای مدار بسته، میدان دید و میزان بزرگنمایی تصویر ضبط شده توسط دوربین را تعیین میکند. به عنوان مثال یک لنز که حداکثر گشودگی دیافراگم آن بیشتر است امکان تصویربرداری بهتر در شرایط نوری ضعیف را برای شما فراهم میکند تا بتوانید در این شرایط عکاسی بهتری داشته باشید. در آن زمان همیشه از یک دهانه مستطیلی استفاده میشد و لنزها نیز متناسب با استاندارد دهانه دوربین ساخته شده بودند. این موضوع برای من که همیشه از لنز های لرزشگیر دار استفاده کرده بودم ناخوشایند بود. اول از همه لازم میدونم که بگم من این لنز رو روی دوربین 700d استفاده کردم. به عنوان مثال، لنز نیکون با دوربین کانن یا سونی به خوبی کار نمی کند، مگر اینکه آداپتور داشته باشید (و حتی در آن زمان، همه ویژگی های ان کار نمی کنند). هر یک از ایرادات، تا حدودی در همه لنزها وجود دارد. هنگام خرید لنز برای دوربین قابل تعویض ، با مارک خاص و لنزهای موجود برای دوربین دیگر لنز را یک بار امتحان کنید. ، بنابراین شما مطمئناً آنچه را برای سیستم دوربین مورد نظر خود می خواهید پیدا کنید. از نظر کارایی… باید بگم یه مشکل داره… هر اندازه که فاصله کانونی کوچک تر باشد، زاویه دید مورد نظر بزرگ تر می باشد، عکس این موضوع نیز صادق است.

این مشکل معمولا ناشی از ضربه خوردن دوربین یا فشار آمدن به آن است. ولی تو نور کم چون لرزشگیر نداره به کم باید با دقت بیشتری دکمه شاتر رو فشار بدید تا تصویر تار نشه… در دوربین های DSLR، آینه ای در مقابل سنسور دوربین وجود دارد که تصویر را به سمت نمایاب یا Visor هدایت می کند و از برخورد نور مستقیم به سنسور تا لحظه ای که می خواهید عکس بگیرید جلوگیری می کند. مثلا برای اینکه یه تصویر از فرد (کامل از سر تا پا تو تصویر) رو بگیرید باید مثلا 6 7 متر و شاید بیشتر از سوژه فاصله بگیرید تا بکگراند خوبی توی کادر داشته باشید و عکس خوبی بگیرید… دوربین سلفی این گوشی 20 مگاپیکسل است و از مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی برخوردار است. ولی هود یه کم کار با رینگ فوکوسش رو سخت میکنه… من تا الان لنز ثابت نداشتم و باهاش کار نکرده بودم…

دیدگاهتان را بنویسید