ویدئو: راهنمای خرید لنز دوربین DSLR – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

نکته ای که این لنز رو خیلی خفن تر کرده، کیفیت بی نظیر اون توی جدا کردن سوژه از پس زمینه عکس هستش. یه نکته ای رو همین اول کاری بگیم این که برای خرید لنز بودجه مناسبی کنار بذارید و روی هزینه پایین تاکید نداشته باشید. طی سالهای اخیر، سیستم تثبیت تصویر روی دوربینها بسیار متداول شده است، اما تولیدکنندگان مختلف، آن را به شیوههای متفاوتی ارائه میکنند. نام لنزها اغلب شامل لیستی طولانی از حروف و اعداد است، که با اینکه جالب و جذاب به نظر میرسند اما میتوانند برای یک تازه وارد کاملا گیج کننده نیز باشند. برخی دیگر از لنزها هستند که مخصوص یک مدل خاص گوشی طراحی و ساخته میشوند و نمیتوان آنها را با همهی گوشیهای هوشمند استفاده کرد. توجه داشته باشید که قبل از خرید کیت لنز موبایل حتما مدل لنزهای درون آن را چک کنید تا لنزهایی کاربری بر اساس نیاز شما داخل کیت قرار گرفته باشد.

برای توضیح، یک لنز با نسبت 1:2 میتواند تصویری را تا نصف اندازه سوژه بر روی حسگر خود بتاباند در حالی که یک لنز با نسبت 5:1 میتواند تصویری را پنج برابر اندازه جسم نشان دهد. نگهدارنده ها علاوه بر تفاوت در شکل ظاهری از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت هستند. با توجه به اینکه افراد چه کاربری را از لنز دوربین خود انتظار دارند، انواع مختلفی از آن ها طراحی و ساخته شده است. درواقع استفاده از لنزهای پرایم در بین عکاسان حرفه ای رواج بیشتری دارد اما لنزهای زوم بخصوص لنزهای زوم واید – تله فتو مورد توجه کاربران آماتور است. استفاده از لنزهای زاویه باز اگر چه زاویه دید بیشتری را می دهد اما سوژه های تحت نظارت کوچکتر از اندازه واقعی به دست می آیند. همچنین ارسال محصولات از دیدنگار رایگان بوده و در کمتر از 24 ساعت در تهران و حداکثر تا 3 روز کاری در شهرستان به دست شما خواهد رسید. بعد از بدنه دوربین ، لنز دومین قسمت مهم دوربین است. به عنوان سخن پایانی یادآور می شویم هنگامی که به فکر انتخاب یک دوربین برای سرمایه گذاری هستید، درک این موضوع مهم است که لنز هم مانند دوربین، تاثیر بسزایی روی کیفیت تصویر دارد.

لنزهایی که برای دوربینهای فول فریم طراحی شدهاند، به خوبی روی دوربینهای APS-C هم کار میکنند. به این لیست میتوانید گوشیهای وانپلاس را هم بیفزایید تا این لنز با بسیاری از گوشیها سازگاری داشته باشد. هنگامی که یک دوربین با لنز قابل تعویض خریداری میکنید – خواه یک DSLR یا یکی از انواع جدید کامپکت های با لنز قابل تعویض که به نام دوربینهای بدون آینه Mirrorless شناخته میشوند – معمولا به فکر اضافه کردن یک یا دو لنز دیگر به تجهیزات خود میافتید. در مقابل، بیشتر دوربین های بدون آینه از یک سیستم سیمی بهره می برند که برای فوکوس دستی از یک موتور داخلی استفاده می کند. • مانت لنز – مشخص می کند که آیا لنز به لحاظ فیزیکی با دوربین شما سازگار است یا نه. المپیوس و پاناسونیک هردو از مانت Four Thirds برای DSLR ها و مانت Micro Four Thirds برای کامپکتهای با لنز قابل تعویض بدون آینه شان (ILC ها) استفاده میکنند. SLR های سامسونگ اساسا با مدلهای مانت KAF پنتاکس شناخته میشدند، هرچند این شرکت اکنون روی سری NX ILC تمرکز دارد. این محصول روی هر دو دوربین فول فریم و کراپ قابل نصب و استفاده هست. تا جایی که لنز بتواند روی سوژه فوکوس کند و تصویر واضحی را از آن ثبت کند، این اندازه میتواند کوچک شود.

از آنجا کته تصویر حاصل از حسگرهای کوچک تر، برای ارائه به بزرگنمایی بیشتری نیاز دارند، طبیعتا نقایص تصویری حال از لنز نیز در آنها بزرگتر شده و بیشتر به چشم می آید. برای انتخاب لنز دوربین جدید باید زمان بیشتری بگذارید و تحقیق کنید زیرا باید چندین فاکتور مختلف مانند فاصله کانونی ، سرعت لنز ، سازگاری با دوربین و بودجه را طبق نیاز خود در نظر بگیرید. در این مقاله شما را قدم به قدم در پروسه شناخت انواع مختلف لنزها، و انتخاب لنز مناسب برای نیازهای شما در عکاسی تبلیغاتی و سایر زمینههای عکاسی راهنمایی خواهیم کرد. ولی با استفاده از لنز های زوم برای این کار نیازی به تغییر مکان خودتون ندارید و می تونید با چرخوندن حلقه لنز دوربین به زاویه ایده آل برای عکستون برسید. اگه از دوربین نیکون استفاده می کنید باید دنبال لنز های نیکون هم بوده و به فکر خرید لنز نیکون باشبد ! به این سوال به صورت کلی نمیتوان پاسخ داد؛ چرا که تنها یک لنز نداریم که بخواهیم بهترین آن را عنوان کنیم و هر دسته بندی لنزهای مخصوص به خود را دارد و کیفیت لنزهای مختلف را هم نمیتوان با هم مقایسه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید