ویدئو: راهنمای خرید لنز دوربین DSLR – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

با ما همراه باشید. در خرید انواع لنز دوربین دیجیتال، مواردی را باید مدنظر داشته باشید که با خواندن مقاله پی به آنها میبرید. خبر خوب این است که هنگام خرید انواع لنز دوربین دیجیتال، میتوانید از آنها چشمپوشی کنید و فقط روی پارامترهای زیر تمرکز کنید تا بهترین لنز دوربین را انتخاب کنید که کارایی لازم را برای حرفه شما داشته باشد. در هنگام خرید انواع لنز دوربین دیجیتال، حتم به وجود لرزشگیر فیزیکی یا مجازی دقت کنید تا بهترین لنز دوربین متناسب با کارتان را انتخاب کنید. به خصوص در موقعیت هایی که تغییر لنز ساده نیست و خطرناک است و یا در سفر که نمی خواهید بار خود را با پنج لنز مختلف سنگین کنید ، این نوع لنز بسیار کاربردی است . دوربینهای DSLR، لنزهای گوناگونی با کیفیت بالا دارند که میتوانید نسبت به نوع کار خود آنها را تهیه کنید و عکسهای خلاقانهای با آن بگیرید. عکس هایی که با لنزهای ماکرو گرفته می شوند غالبا شارپنس بسیار بالایی دارند . لنزهای ماکرو غالبا فاصله ی کانونی میان 40-200 میلیمتر دارند. عکاسان حرفه ای در ژانر عکاسی پرتره و خیابانی ترجیحشان استفاده از لنزهای پرایم است. عکاسی ورزشی و عکاسی از حیات وحش با این لنزها بسیار رایج است.

3- لرزشگیر داخلی لنز دوربین رو فراموش نکنید که حسابی توی عکاسی ورزشی و پر تحرک به کمکتون میاد و اگه نباشه کارتون لنگ می مونه! لنز کانن 200-70 برای عکاسی حیات وحش و ورزشی از پرکاربردترین لنزهاست. لنزی مانند Fuji XF 23 mm f/1.4 برای چنین عکاسی بی نظیر است ضمن آنکه لنز سیگما 35 میلیمتر با ب/1.4 نیز برای دوربین های DSLR برای عکاسی خیابانی گزینه ای بسیار عالی می باشد. کیفیت تصویر ایجاد شده به عوامل مختلفی در این مسیر بستگی دارد؛ کیفیت عدسی ها می تواند نقش بسیار مهمی در تصویر نهایی ایفا نموده و هرچه عدسی های دوربین بهتر باشند تصویر ایجاد شده از کیفیت و وضوح بالاتری برخوردار خواهد بود. به مجموعه ای استوانه ای شکل که همراه با تعدادی عدسی که صیقل داده شده اند و در پشت سر یکدیگر قرار گرفته اند لنز گفته می شود. برای پاسخگویی به این سوال با ما همراه شوید.در ابتدا به توصیف ویژگیهای این دوربین پرداخته، سپس با توصیف ویژگیهای لنزها، به شما در خرید انواع لنز دوربین دیجیتال کمک میکنیم.

لنزهای کیتی که به همراه دوربینها ارائه میشوند وزن کمتر داشته و در ساختشان از پلاستیک استفاده شده است. از نظر کیفیت لنزهای پرایم را در رده بالاتری نسبت به لنزهای زوم قرار می دهند، هرچند در لنزهای زوم هم لنزهایی با کیفیت خیلی خوب وجود دارند. لنزهای تله لنزهایی هستند که عمق میدانی بیشتر از 70 میلیمتر دارند ممکن است برخی بگویند که لنز تله ی واقعی عمق میدانی بالاتر از 135 میلیمتر دارد . بله، لنزهای تله فوتو در موقعیتهای مختلف مفید هستند، اما هنوز هم برخی از مسائل وجود دارد که باید در نظر داشت. در مقایسه با لنزهای زوم، آنها تمایل به کوچکتر و سبکتر بودن دارند، حداکثر دیافراگم سریعتر دارند و تصاویر واضحتری ارائه میدهند. لنزهایی با دیافراگم بسیار گشوده، به شما امکان میدهند در نور کم عکس بگیرید. دهانه دیافراگم به شیوههای مختلفی نشان داده میشود، F4 ، F/4 و 1:4 همگی یک معنی میدهند. همانطور که قبلاً اشاره شد، لنز زوم یک محدوده متغیر توقف f و همچنین طیف گسترده ای از فاصله کانونی را به شما می دهد. جدول زیر فاصله کانونی لنزهای مختلف را بیان میکند. لنزهای با فاصله کانونی ثابت و بدون بزرگنمایی، فقط با یک شماره نشان داده میشوند مانند ۵۰ mm.

برای مثال یک لنز با دهانه دیافراگم F2.8 دو برابر یک لنز با دهانه دیافراگم F4 نور دریافت مینماید. همچنین جدول تبدیل زیر نشان میدهد که این میدان دید چگونه با دو سایز سنسور استاندارد دیگر به نام فول فریم که هم اندازه یک نگاتیو فیلم 35 میلیمتری است و Four Thirds که توسط المپیوس و پاناسونیک استفاده میشود، رابطه دارد. این سیستم، مناسب افرادی که عکاسی را به عنوان یک سرگرمی جدی یا بخشی ازحرفه خود دنبال میکنند. این لنزها همچنین برای عکاسی از منظره و یا پرتره نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. بسیاری از کاربران با بچه دار شدن به خرید دوربین های DSLR یا دوربین های فاقد آینه علاقمند می شوند . عواملی مانند مقاومت بدنه ی لنز در برابر شرایط مختلف آب و هوایی به عکاس این امکان را می دهد تا با آرامش خیال در هر شرایطی از لنز خود استفاده کند و نگران قطراب باران یا غبار و گرد و خاک موجود در هوا نباشد. یکی از عیب های مهم این لنزها فوکوس خودکار آن هاست چرا که ممکن است محل فوکوس شده توسط لنز محل مورد نظر شما نباشد و در این صورت باید با تغییر بزرگنمایی دوربین مداربسته یا محل تصویر، تصویری ساخت که فوکوس بر روی فاصله مناسب صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید